Termíny - přidat do oblíbených
30.05.20 - 06.06.2020ADL0113022 990 KčPřidat
04.07.20 - 11.07.2020ADL0113123 990 KčPřidat
05.09.20 - 12.09.2020ADL0113222 990 KčPřidat

Albánsko - nádherná perla Balkánu

letecky klimatizovaný autobus hotel polopenze

Albánie - divukrásná perla Balkánu


Úvod:

Pozývame vás na mimoriadnu kombináciu pobytového a poznávacieho zájazdu s ubytovaním v komfortnom hoteli na brehu Valónskeho zálivu uzavretého na jednej strane prsteňom albánskych veľhôr sa slovutným Llogarským priesmykom, na strane druhej takmer neprístupným divokým polostrovom Karaburun, ktorý nezaprie svoj názov (turecky Karaburun - čierny mys) a súčasne v dosiahnuteľnosti všetkých významných lokalít, ktoré by sme pri našom pobyte v Albánsku rozhodne nemali vynechať. Všetky slávne miesta a významné pamiatky budeme mať doslova "na dosah ruky" a pritom sa môžeme stále osviežovať morskú kúpeľov vo vodách romantického zálivu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR, prílet do Tirany, transfer na ubytovanie do hotela.
 • 2. den: popoludňajšie kúpanie v mori, podvečerná Vlora (Vlorë) s prekrásnou mešitou MURADIA, múzeom albánskej nezávislosti, námestí Vlajky, Pamätník nezávislosti. Možnosť fakultatívne (5 EUR) z Vlore taxi na hrad Kanina s panoramatickým výhľadom na mesto (ak bude sprístupnený kláštor Zvernec na lagúne, cena cca o 3 EUR vyššia).
 • 3. den: výlet do Berat, mesta Tisíc a jedného okna, návšteva horného "bieleho mesta" s desiatkou byzantských kostolíkov a slávnym múzeom ikon maliara Onufriho a jeho školy, zostup do dolného Starého mesta s niekoľkými mešitami a do kresťanskej štvrti Gorica, popoludní návšteva zachovalého pravoslávneho kláštora ARDENICA na pahorkoch středoalbánského kraja MYZEQUE, a neďalekých vykopávok antickej lokality Apollonia s múzeom a stredovekým kláštorom Panny Márie.
 • 4. den: výlet miestnymi mikrobusmi (cca 20 EUR, naším autobusom zo zmluvných dôvodov nemožno) po čarokrásnom panoramatickom pobreží albánskej riviéry do QEPARA u Palermského zálivu s ponorkovú základňou (fotozastávka). Restaurant Borsh sa záhradné reštaurácií postavenú nad vyvierajúcim pramene. Na spiatočnej ceste pevnosť Aliho Pašu Tepelenského, krátka zastávka v romantickej dedinke DHËRMI s gréckou menšinou a mnohými kostolíkmi umiestnenými v malebnej scenérii na svahu hôr, zemný pyramídy, nekonečné olivové háje a prímorské letovisko HIMARE.
 • 5. den: dopoludnia turistika v národnom parku v Llogarském priesmyku, výstup na horu Athanase s výhľadmi na Otrantský prieliv medzi Talianskom, Albánskom a Albánskou riviérou, prípadne prechádzka do "Ceasarovy tiesňavy", v okolí veľa reštaurácií s vynikajúcim baraním na ražni, návšteva antického areálu ORIKUM, popoludní kúpanie v mori.
 • 6. den: zastávka v tepelnej, rodisko Ali Pašu Tepelenského, tunajší pevnosť navštívil i lord Byron, prejazd do starobylej GJIROKASTRY (UNESCO), mestá bielych striech s majestátnym hradom a prekrásnymi domami typickej jihoalbánské architektúry, rodný dom komunistického diktátora Enver Hoxha, Určite nevynecháme reštaurácii s vynikajúcimi žabími stehienkami za ľudové ceny.
 • 7. den: fakultatívny lodný výlet (cena podľa počtu účastníkov, cca 25-30 EUR) z Valónov na polostrov Karaburun s malebnými odľahlými plážami, plavba okolo jaskyne piráta HAXHI ALIU, skalný útes GRAMA, alebo na novo sprístupnený ostrov SAZAN. V oboch prípadoch kúpanie na plážach neobývaného polostrova Karaburun. V prípade nepriaznivých podmienok pre uskutočnenie lodného výletu možnosť fakultatívneho výletu mikrobusom (cena cca 20-25 EUR, podľa počtu záujemcov) do archeologického areálu Butrint (UNESCO), najrozsiahlejší antické lokality v Albánsku.
 • 8. den: transfer na letisko v Tirane, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Tirana vr. rokov. tax a poplatku cca 8 500 Kč, transfer z / na letisko 7x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, 6x polpenzia, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: výlety mikrobusmi a loďou cca 55 EUR na osobu, vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 2 490 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 280 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách
 • Umístění: Valona, Berat, Apollonie, Qepara, Dhërmi, Himäre, Gjirokastra, Butrint.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Albánsko Albánsko
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Albánsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy