Pohodový týždeň v Alpách - Saalbach - kúzelné údolia v Taury s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Děti vítány sauna bazén Joker Card Saalbach

Rakouské Alpy - podrobně poznáte celé údolí ze všech možných koutů, projdete se po vyhlášené Pinzgaurské stezce či po Saalbachtelské vysokohorské panoramatické cestě

Úvod:

Turistické stredisko Saalbach Hinterglemm sa nachádza v 30 km dlhom údolí Glemmtal medzi Kitzbühlom a Zell am See. V zime sa to tu hemží lyžiari, v lete je tu viac ako 400 km turistických značených ciest. Trasa vedie aj po úzkych cestičkách na hrebeňoch a poskytuje jedinečný výhľad do údolia. My vám ponúkame jedinečnú možnosť turistické varianty, kde podrobne spoznáte celé údolie, prejdete sa po vyhlásenej Pinzgaurské chodníku či po Saalbachtelské vysokohorské panoramatické ceste, zveziete sa údolnej kotline vláčikom na salaš Lindlingalm atď. To všetko za pomocou zľavové karty Joker Card, ktorú dostanete na mieste a oprávňuje vás k bezplatnému využívaniu všetkých piatich lanoviek v údolí, v cene je aj jazda údolnej kotline vláčikom, využívanie údolného busu, vstup do múzea, exteriérový bazén atď. Celkový dojem určite ešte umocnia ubytovanie v *** hoteli s perfektným zázemím (izby s vlastným sociálnym zariadením, sat. TV, telefónom, rádiom i fénom) a relaxačnou zónou (fínska sauna, infrasauna a vírivka). Poloha hotela na pešej zóne čarovného mestečka Saalbach ponúka možnosť prechádzok či kúpanie v krásnom vonkajšom bazéne s tobogánom, len 5 min pešo od hotela (vstup zdarma). V cene budete mať okrem raňajky formou švédskeho stolu a večere o 3 chodoch (3x počas pobytu i šalátový bufet), tiež už spomínanú kartu Joker Card. Majitelia pre nás tiež pripravili kulinárske zážitky vo forme grilovanie a masového fondue.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR vo veľmi neskorých večerných hodinách.
 • 2. den: príchod do SAALBACH U (1 050 m) dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa m ožnosť hotela, popoludní jazda Údolnom vláčikom na salaš Lindlingalm (1 300 m). Základný variant (náročnosť 1,5 z 5 možných, 4 hod, ↓ 250 m): prvé zoznámenie s údolím GLEMMTAL, späť na hotel pešo pohodlnú údolnej cestou. Ťažšie variant (1,5 z 5; 4 hod, ↑ 200 m, ↓ 450 m): cestou cez SAALALM, FORSTHOFALM (1 510 m) miestnym busom do hotela, večera.
 • 3. den: raňajky, busom k lanovke, vyjdeme na Zwölferkogel (1 983 m), základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓500 m): cez Hohe Penhab (2 113 m) na STOFFENNIEDER, zostup k ELLMAUALM (1 506 m), odtiaľ je to už kúsok k strednej časti lanovky WINKLERHOF (1 550 m), zjazd dole lanovkou. Ťažšie Varín (2,5 z 5; 7 hod., ↑250 m, ↓700 m): možnosť predĺženia trasy o výstup na MANLITZKOGEL (2 247 m), večere formou grilovania.
 • 4. den: raňajky, busom odchod do Leogane GU, výjazd lanovkou na ASITZ (1 752 m). Základný variant (1,5 z 5; 4 hod, ↑ 200 m, ↓ 150 m): pomerne pohodlnú túrou okolo jazera na GR. ASITZ (1 914 m), po hrebeni s úžasným výhľadom na salaš pod WILDENKARKOGEL (1 910 m) a ďalej k hornej stanici lanovky KOHLMAISKOPF (1 794 m), ktorú zídeme do SAALBACH U, do hotela pešo alebo miestnym busom. Ťažšie variant (2 z 5; 6 hod, ↑ 200 m, ↓ 850 m): možnosť predĺženia túry od hornej stanice lanovky, kde pokračujeme po hrebeni až k chate BARNKOGELALM (1 709 m) a malým údolím do SAALBACH U, večera.
 • 5. den: raňajky, výjazd lanovkou na Schattberg do výšky 2 018 m nm Základný variant (2 z 5; 7 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m): od hornej stanice lanovky po jednej z najkrajších horských ciest východných Álp cez vrcholy STEMMERKOGEL ( 2 123 m), SAALBACH KOGEL (2 092 m) až pod MEDALKOGEL (2 123 m) a späť okružnou cestou cez HACKELBERGERALM (1 746 m) k hornej stanici lanovky a zjazd dole do Saalbachu, pešo do hotela. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m): len krátka okružná túra a späť lanovkou do údolia. Ťažšie variant (2,5 z 5; 8 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m): predĺženie o výstup na HOCHKOGEL (2 249 m) s jedinečnými výhľadmi na svet ľadovcov nad Kaprunom, večera.
 • 6. den: raňajky, výjazd lanovkou k chate WIESERALM (1 480mm). Základný variant (2 z 5; 5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m): p s ROSSWALDHÜTTE (1 550 m) a vrchol WETTERKREUTZ (1 663 m) až k chate Reiteralm (1 544 m), kde môžete spoznať až 120 druhov alpských kvetov a bylín na ceste ALPENBLUMENWEG. Touto cestou sa dostaneme až k hornej stanici lanovky a zjazd dole lanovkou. Ľahší variant (1,5 z 5; 5 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m): cestou Alpenblumenweg a malým údolím do hotela alebo späť k hornej stanici lanovky a tiež staré lanovkou, večere formou sedliackeho bufetu.
 • 7. den: raňajky, odchod do ČR so zastávkou pri jazere Königsee (plavba loďou alebo len malá prechádzka u tohto údajne najkrajšieho nemeckého jazera). Príchod v neskorých popoludňajších hodinách.
 • Poznámka I: Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Vzhľadom k tomu, že naplnenie turistickej časti programu je priamo závislé na vhodných poveternostných podmienkach, CK si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade nepriaznivého počasia. Detské zľavy platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 3x večera, 1x grilovanie, 1x fondue, karta JOKER CARD, vstup do relaxačnej zóny, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 1500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: V cene budete mať okrem raňajky formou švédskeho stolu a večere o 3 chodoch (3x počas pobytu i šalátový bufet), Majitelia pre nás tiež pripravili kulinárske zážitky vo forme grilovanie a masového fondue
 • Ubytování: Ubytovanie v *** hoteli s perfektným zázemím (izby s vlastným sociálnym zariadením, sat. TV, telefónom, rádiom i fénom) a relaxačnou zónou (fínska sauna, infrasauna a vírivka). Poloha hotela na pešej zóne čarovného mestečka Saalbach ponúka možnosť prechádzok či kúpanie v krásnom vonkajšom bazéne s tobogánom, len 5 min pešo od hotela (vstup zdarma).


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rakúsko Rakúsko
JOKER CARD JOKER CARD
Rakúskej Alpy Rakúskej Alpy
Alpy Alpy
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Rakúsko - zájazdy
JOKER CARD - zájazdy
Rakúskej Alpy - zájazdy
Alpy - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy