Veľká Británia - Od pobrežia k pobrežiu Anglicka - Coast to Coast - hotelo

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane turistika


Úvod:

Počas nášho zájazdu budeme mať príležitosť v severnom Anglicku prejsť pešo rozmanitou krajinou troch národných parkov, Lake District, Yorkshire Dales a North York Moors. Krajina týchto prírodných parkov patrí k najkrajším scenériám Anglicka. Lake District je najvyššej anglickej pohoria s údoliami a jazerami ľadovcového pôvodu, vrcholy majú horský charakter. Yorkshire Dales je krajom tabuľových plošín rozčlenených hlbokými údoliami s príkrymi svahmi, jedná sa o najvýznamnejšie krasové územie na Britských ostrovoch. Krajině North York Moors na východe krajiny dominujú rozsiahla vresoviská. Niektoré naše túry sú vybrané ako najkrajšie v jednotlivých parkoch z diaľkovej trasy Coast to Coast. Pred odchodom domov navštívime starobylý York a prejdeme sa v údolí riečky SKELLY okolo impozantných ruín opátstva Fountains Abbey. Celonočné prejazdy trajektom absolvujeme vo 4lôžkových kajutách.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR neskoro večer, prejazd cez Nemecko, Belgicko.
 • 2. den: popoludní príchod do prístavu Zeebrugge. Nočným trajektom do Anglicka (nocľah vo 4lôžkových kajutách).
 • 3. den: ráno príchodu do Anglicka do prístavu Kingston upon Hull. Prejazd na západ do národného parku Yorkshire Dales NATIONAL PARK. Pešo po Malham Landscape Trail (7km, prevýšenie 250m) s možnosťou predĺženia na 11km. Uvidíme tiesňavu GORDALE SCAR, vodopád JANET'S FOSS a vápencové útvary Malham COVE. Odchod na západ do miesta ubytovania. Zoznámenie s miestom, posedenie v typickej anglickej krčmičke.
 • 4. den: raňajky, pešia túra v západnej časti LAKE DISTRICT NATIONAL PARK, ktorá sa nachádza na diaľkové trase Coast to Coast. Z východisko, ktorým je tichá dedinka Ennerdale BRIDGE sa nám otvárajú pohľady na vrcholy Lake District. Prejdeme južnej cestou pozdĺž najzápadnejšieho jazera v národnom parku Ennerdale WATER. Môžeme si vybrať z dvoch alternatívnych trás. Ľahšie vedie údolím pozdĺž riečky River Liza, ťažšie krásnu hrebeňovú túrou cez Red Pike, High Stile a High Crag. Chodníky sa stretávajú pred ruinami Drum House, zamierime do pekného údolia Borrowdale. Ideme po starej ceste, kde sa vyberalo mýto a skončíme v dedinke Rosthwaite (23,5km, prevýšenie 1260). Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky, zastávka pri keltského kríža na cintoríne v Gosforth. Pešia túra s výstupom na SCAFFEL PIKE (vrchol 979 m nm), najvyššiu horu v LAKE DISTRICT NATIONAL PARK. Vychádzame z Nether Wasdale k jazeru Waste WATER s výhľadmi, ktoré sú označované za jedny z najkrajších v Británii. Pozdĺž najhlbšieho anglického jazera k výstupu na vrchol Scaffel Pike a zostup do Wasdale HEAD k jazeru rovnakou trasou (25 km, prevýšenie 1820). Alternatíva bez výstupu, prechádzka v okolí Wast Water 14km. Návrat do miesta ubytovania.
 • 6. den: raňajky, prejazd na východisko dnešnej túry vo východnej časti LAKE DISTRICT NATIONAL PARK. Vychádzame z Patterdale pri jazere Ullswater. Dnes prekročíme HIGH STREET Massif, záverečnú horskú bariéru Lake District na východe. Počas dňa sa budú dramaticky meniť scenérie a potom čo zaobídeme severný breh HAWESWATER RESERVOIR, vstúpime do vápencovej plošiny. Lesíkmi, pole a dedinky vystriedajú drsná a neobývaná pohoria. Za The Knott ideme po starej rímskej ceste, vrchol KIDSTY PIKE leží v nadmorskej výške 780 mnm Záver cesty vedie pozdĺž rieky River Lowther s peknými kamennými mostíkmi ku zrúcaninám opátstva Shape ABBEY. (dĺžka trasy 26km, prevýšenie 1390). Kratšie variant končí na Kidsty Pike a oblúkom sa vracia na východisko (dĺžka trasy 17km). Odchod do miesta ubytovania.
 • 7. den: raňajky, pri našej túre prechádzame cez dôležité rozhranie na vrchole Nine Standards Rigg. Západne od neho sú vody odvádzané do Írskeho mora, východne do Severného mora. Vychádzame z Kirkby STEPHEN po moste Frank's Bridge cez riečku Eden. Hrobky NINE STANDARDS Rigg sú veľmi staré a boli zanesené už v mapách z 18. storočia. Od nich z vrcholu kopca je krásny výhľad. Vzápätí vstupujeme do národného parku Yorkshire Dales NATIONAL PARK. Je to kraj tabuľových plošín rozčlenených hlbokými údoliami s príkrymi svahmi. Je tu najvýznamnejšie krasové územie na Britských ostrovoch. Slovo Dales je škandinávskeho pôvodu a označuje miestnej údolia sa slatinami a močarinami. Schádzame pozdĺž potoka WHITSUNDALE BECK vedľa radu ovčín. Naša dnešná trasa končí v KELD v prekrásnom údolí Swaledale. Malá dedinka z kamenných budov získala slávu vďaka vodopádom v okolí. (dĺžka trasy 21km, prevýšenie 890m). Návrat do miesta ubytovania.
 • 8. den: raňajky, čaká nás pekný prechod v CLEVELAND HILLS, v malebnej krajine s ďalekými výhľadmi. Kopca leží už vnútri národného parku North York Moors NATIONAL PARK a naša túra je tou najkrajšie v tomto parku na diaľkové trase Coast to Coast. Najprv míňame pozostatky MOUNT GRACE Prior, jedného z mála kartuziánkých opátstva v krajine. Vystúpime na BEACON HILL. Aj keď leží v nadmorskej výške iba 305m, je nádherným vyhliadkovým bodom. Na CARLTON MOOR prejdeme okolo rozjazdovej dráhy pre ľahké lietadlá. Uvidíme rad pravekých hrobiek a tiež prírodné kamenné formácie WAINSTONES. Končíme v CLAY BANK TOP na ceste z Helmsley do Stokesey. (dĺžka trasy 20km, prevýšenie, 780m). Návrat do miesta ubytovania.
 • 9. den: raňajky, prehliadka rozsiahlych zrúcanín cisterciánskeho opátstva FOUNTAINS ABBEY, jedného z najnádhernejších v celej krajine, prechádzka priľahlým parkom pozdĺž riečky SKELLY, prehliadka YORKU, bývalého hlavného mesta severného Anglicka, prechádzka po hradbách s výhľadom na York Minster, návšteva starobylých uličiek The Shambles, možnosť nákupu upomienkových predmetov. Odjazd do prístavu Kingston upon Hull. Nočným trajektom na kontinent (nocľah vo 4lôžkových kajutách).
 • 10. den: prejazd cez Francúzsko, Belgicko, Nemecko, príchod do ČR v nočných hodinách.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (4 000 km), trajekt do Anglicka a späť, 6x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch, 2x nocľah v 4 lôžkových kajutách na trajekte, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 8 900 Kč, zvýšenie poistenie storna do 30 000 Kč za 120 Kč.
 • Stravování: raňajky
 • Ubytování: 6x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch, 2x nocľah v 4 lôžkových kajutách na trajekte
 • Sleva: účastníkom z Olomouca, Ostravy a okolia je poskytovaná vzdialenostné zľava 500 Kč, ktorú je možné kumulovať s ostatnými zľavami


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Anglicko Anglicko
Lake District Lake District
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Anglicko - zájazdy
Lake District - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy