Veľká Británia - Z Dorsete cez Cornwall až na koniec sveta - letecky

Náročnosť 2 letecky klimatizovaný autobus hotel snidane turistika

Přírodním parkem Dartmoor a národním parkem Cornwall s Artušovým hradem Tin Tangl až na "konec světa" na Land's End. a mýty opředené Glastonbury - to vše a ještě více s příjemnou turistikou a ubytováním v hotelu se snídaní.

Úvod:

Cestou do Anglicka opäť navštívime krásny ostrov Isle of Wight. Tentoraz pôjdeme najkrajšími partiami pobreží západného cípu ostrova a cez vnútrozemie, aby sme opäť dosiahli mora. Pri našom putovaní južnej Anglickom nás čakajú túry po malebnom pobreží Dorsete a Cornwallu s jedinečnými prírodnými scenériami. Odlišnú krajinou, pustými vresovisku, pôjdeme v prírodnom parku Dartmoor. Zákruty rieky Dart Plavíme loďou z Totnes s Brutovým kameňom do rušného prístavu Dartmouth. Už nezačujete kornčina, ale dôjdeme k prehistorickým stavbám Cornwallu, uvidíme opustené ťažné veže aj stredoveké katedrály. Land 's End, koniec krajiny v názve nášho zájazdu, leží na najzápadnejšom cípe Anglicka. Na spiatočnej ceste pôjdeme pozdĺž rieky Temže a prezrieme si univerzitnú Oxford.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR do Anglicka, transfer na ubytovanie, spojenie s autokarovú skupinou.
 • 2. den: raňajky, túra po jedinečnom pobreží DORSETU JURASSIC COAST v oblasti LULWORTH COVE (UNESCO), STAIR HOLE a DURDLE DOOR (prírodná vápencová skalná brána v mori), varianty 10 a 14 km, možnosť kúpania. Možnosť kúpania a návštevy dediny WEST LULWORTH. Prechádzka po časti ohromného prehistorického hradiska MAIDEN CASTLE. Odchod do miesta ubytovania.
 • 3. den: raňajky, prejazd do TOTNES, prehliadka mesta s Brutovým kameňom, hradom a vlastnou menou, krásny výlet loďou po rieke DART z TOTNES k jej ústiu u DARTMOUTH, prechádzka prístavným mestečkom, potom k Dartmouth Castle a po pobreží cestou Diamond Jubilee Way (9 km) . Ubytovanie.
 • 4. den: raňajky, odchod do prírodného parku DARTMOOR, krajiny psa baskervillského. Túra pustú krajinou s občasnými kamennými formáciami s východiskom v PRINCETOWN so slávnym väzením (16 km). V parku uvidíme voľne sa pohybujúce poníkmi. Zastávka pri kamenného mosta v POSTBRIDGE. Odchod do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky, odchod na malebné pobrežie CORNWALLU. Prehliadka rozľahlého Artušova hradu nad morom v TINTAGELU a Merlinovej jaskyne, možnosť kúpania. Ochutnáme miestnu špecialitu Cornish pasties. Túra po členitom skalnatom pobreží oi. Ku starobylému labyrintu, ktorý je vytesaný na skale (11 km). Nádherné výhľady, možnosť kúpania, individuálna prehliadka starej pošty, múzeá, návšteva cintorína, galérií, nákup upomienkových predmetov. Ubytovanie.
 • 6. den: raňajky, výlet až na samý koniec zeme, na najzápadnejší cíp Anglicka LAND'S END. Túra po pobreží s rozkvitnutými vresovisku a pozdĺž útesov, kde možno zahliadneme aj tulene. Vychádzame z krásnej zátoky PORTCURNO, možnosť kúpania na piesočnatej pláži, návšteva najoriginálnejšieho divadla pod šírym nebom Minack Theatre. (10 km). Ubytovanie.
 • 7. den: raňajky. Výhľad na ST. MICHAEL'S MOUNT. Podľa odlivu dorazíme pešo alebo loďkou na tento romantický ostrovček s bývalým opátstvom. Prehliadka hradu a nádherné záhrady. Prejazd okolo pozostatkov vežou na ťažbu a spracovanie rúd v okolí ST. JUST. Prehistorické stavby Cornwalle, napr. Dolmen LANYON QUIT a kameň s dierou MEN-AN-TOL (okruh 6 km). Zastávka pri hostince Jamaica Inn v BODMIN MOOR, kde písala jedna z najslávnejších spisovateliek 20. storočia Daphne du Maurier. Ubytovanie.
 • 8. den: snídaně, navštívíme mýty opředené GLASTONBURY výstup ke Glastonbury Tor s krásným výhledem na bájný Avalon. Procházka opatstvím, možnost navštívit meditační zahradu The Chalice Well. Prohlídka katedrály v městečku WELLS. Přejezd k přírodně zajímavé soutěsce CHEDDAR GORGE s procházkou (7 km) a možností nákupu sýru Cheddar. Ubytování.
 • 9. den: raňajky, transfer na letisko, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka z Prahy do Anglicka vč. tax a poplatkov cca 8 000 Kč, doprava českým autobusom podľa programu, 8x nocľah v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 7 000 Kč, 8x večera 4 900 Kč.
 • Stravování: snídaně, možnost přikoupení večeří.
 • Ubytování: 8x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelech.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Anglicko Anglicko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Anglicko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy