Termíny - přidat do oblíbených
02.04.20 - 16.04.2020BAC0160841 490 KčPřidat
03.11.20 - 17.11.2020BAC0160941 490 KčPřidat

Bali - ostrov bohov za super cenu **

Náročnosť 1 letecky bus penzion snidane TIP CK Poznání

Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je Bali, nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti.

Úvod:

Malebná ryžové políčka, mestečka s umeleckými dielňami, krásne tanečnice, chrámové slávnosti, desaťtisíce hinduistických chrámov, azúrové more, biele pláže, sopky, očarujúce a milí ľudia - ano, to je Bali, najznámejší ostrov Indonézie plný legiend, starobylých zvykov, ktoré sa uchovali až do súčasnosti. Bali, nazývané "ostrov bohov", je súčasťou indonézskeho súostrovia s jeho päť tisíc kilometrov dlhým reťazcom viac než sedemdesiatich tisíc ostrovov, ktoré ležia medzi Malajziou na západe a Austráliou na východe. Leží východne od ostrova Jávy v súostroví Malé Sundy, len niekoľko stupňov pod rovníkom. Patrí medzi najpopulárnejšie a turisticky najnavštevovanejšie destinácie v Indonézii. Svojou rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jedného konca na druhý, je sopečného pôvodu a obdarený nesmierne úrodnou pôdou, z ktorej prevažnú časť tvoria terasovité políčka. Vnútrozemie ostrova je hornaté, tvorené dvoma sopečnými krátery - posvätným Gunung Agung a Batur s rovnomenným jazerom. Bali ponúka 400 km prekrásnych pláží, ktoré sú miestami prerušované divoko rozoklanými pobrežnými skalami a pobrežie je miestami vystavené obrovským příbojovým vlnami Indického oceánu. Jedným z najvýznamnejších morských chrámov na Bali je Tanah Lot. Jeho svätyňa stojí na skale, ktorá je dookola obklopená vodou a strážená pred zlými silami a votrelcami jedovatými morskými hadmi. Tiež obdivovatelia netopierích jaskýň si prídu na svoje v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jaskýň sú posiate tisíckami netopierov. Čo sa týka kultúry, Bali zostalo jedinou hinduistickú spoločnosťou v juhovýchodnej Ázii a bohatý náboženský život zasahuje do všetkých oblastí súčasného života. Záver nášho programu je venovaný relaxáciu pri mori, ktorú môžete vyplniť početnými fakultatívnymi výlety ako je lodný výlet na Lembongské súostrovie s možnosťou šnorchlovania, alebo zaletieť na Jávu a navštíviť unikátne pamiatky budhistický Borobudur a hinduistický Prambanan. Sprevádza Marek Bejr.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
02.04.20 - 16.04.20 20BAC01608 VYPRODÁNO 41 490 Kč Rezervovat
03.11.20 - 17.11.20 20BAC01609 41 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do INDONÉZIA. Prílet v podvečerných hodinách na BALI, ubytovanie v blízkosti svetoznámej surferské pláže a miestneho "mestečka" KUTA.
 • 3. den: celodenný relax v oblasti KUTA - Legian, možnosť kúpania, početné reštaurácie a hudobné kluby - vyrovnávanie sa s časovým posunom.
 • 4. den: prieskum severnej oblasti Bali. Návšteva jazerného kláštora Ulundanu zo 17. stor. zasväteného jazernom bohom na BRATANSKÉM JAZERE, ktoré zavlažuje svoju vodou početné ryžové polia. BUAYNSKÉ JAZERO nás privíta všadeprítomnými opičkami, od jazera TAMBLINGAN budeme mať nádherný výhľad na miestne hory porastené nepriepustnú džungľou. Z dedinky Munduk zažijeme takmer vtáčie pohľad na ryžové polia, plantáže kávy a klinčekov. Ďalšia zastávka v severnej časti Bali bude patriť termálnym prameňom Banjar s možnosťou kúpania a krátke relaxácie v blízkosti budhistického kláštora, takmer verné kópie chrámového komplexu Borobudur na Jáve - Brahma Aram Vihara, ktorý tiež navštívime. Popoludňajší relaxácie prebehne na pláži Lovin s čiernym sopečným pieskom. Cestou späť na ubytovanie nezabúda ani 65 m vysoký vodopád GIGIT. Podvečerná príchod do podhorskej umeleckej dedinky UBUD - ubytovanie.
 • 5. den: dopoludnia k miestnej činnej sopke MT. BATUR (1717 m nm), relax v horúcich vyviera BATURSKÉHO JAZERÁ (1030 m nm). Popoludní návšteva pralesných chrámov Gunung KAWI s kráľovskými hrobkami z 11. storočia, ku ktorému zídeme po viac ako 200 schodoch okolo ryžových terasových polí a vodných chrámov Tirta Empul s chrámovými bazéniky a pramene. Popoludňajší príchod do Ubud. Peší výlet do opičieho lesa, večer možnosť návštevy predstavenia balijských tancov s prekrásnymi tanečnicami. Fakultatívne možno tento deň absolvovať skorý ranný výstup na sopku Batur s pozorovaním východu slnka (cca 35 USD), dopoludňajšie spojenie s hlavnou skupinou a pokračovanie v programe dňa.
 • 6. den: celodenný výlet po najznámejších balijských kláštoroch. Kráľovský Taman Ayun z pol. 17. stor., Smerový BATUKARU zasvätený bohu Madaweda, nachádzajúci sa uprostred lesov na úpätí hory Batukaru. Poľnohospodárskou krajinou s početnými ryžovými poľami a plantážami kakaa, durianu, avokáda a pod. Dorazíme k moru, aby sme navštívili jedinečný chrám z 16. stor Tanah LOT, postavený na skalnatom ostrohu v mori. Večerný príchod na ubytovanie do oblasti SANUR.
 • 7. den: relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejstarší artefakt na Bali – kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.
 • 8. den: výlet po východní oblasti Bali – návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám Goa Lawah a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI. (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí – po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
 • 9. - 11. den: 9. - 12. deň: relaxácia a pobyt pri mori. V tieto dni je možné podniknúť fakultatívne výlety napr. Na Lembocké súostrovie so šnorchlovaním, 3-dňový trekking na sopku Rinjani (3 770 m) na ostrove Lombok alebo zaletieť na Jávu do Yogyakarty, odkiaľ je to kúsok na pamiatky zapísané na zozname UNESCO - Borobudur a Prambanan .
 • 13. den: po poludní odjazd do južnej časti Bali. Popoludňajšie kúpanie na súkromnej "pláži snov" s bielym pieskom a belostnými útesmi. Podvečerná návšteva kláštora Uluwatu z 11. storočia, ktorý je postavený na stometrových útesoch nad Indickým oceánom. Odchod na ubytovanie.
 • 14. den: relaxácia a pobyt pri mori. Posledné nákupy. Pre záujemcov fakultatívne návšteva hlavného mesta Bali - DENPASAR (trhy, múzeá, pamiatky). Odchod na letisko.
 • 15. den: odlet z Indonézie späť do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. let. tax a poplatkov cca 23 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, miestna doprava v rámci programu (minibusy, taxi, bema), 12x ubytovanie v turistických guesthousech s raňajkami, miestny sprievodca, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, fakultatívne programy, bakšišné, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa ".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 800 Kč.
 • Stravování: snídaně
 • Ubytování: jednoduché turistické guesthousy se sociálním zařízením a větrákem, kde jsou podávány kontinentální snídaně nebo tradiční indonéské snídaně (za příplatek).
 • Umístění: Kuta a okolí, Sanur a okolí, Ubud a okolí

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 800 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 3 800 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Indonézia Indonézia
Bali Bali
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovaniePenzion
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Indonézia - zájazdy
Bali - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Ivana Slavíkovátermín: 10.04. - 24.04.2018

Dobrý den,

včera jsem se vrátila z poznávacího zájezdu na Bali. Musím poslat velkou pochvalu jak sestavení zájezdu, jeho organizaci a především průvodci Markovi Bejrovi. Jeho povídání postavilo zájezd ještě o příčku výš než bylo v nabídce.

Oceňuji všechny drobnosti, které byly zajisté nad rámec programu a zájezd umožnily prožít tak, že určitě nejen já na něj budu ráda vzpomínat. Oceňuji i to, že v den odletu jsme nemuseli opouštět pokoje do 12 hod, ale až večer.

Děkuji všem, kteří se na zájezdu jakkoliv podíleli.

S vaší CK jsme podnikla několik zájezdů a byla vždy spokojena, tentokrát to však bylo SUPER!

Přeji hodně úspěšných zájezdů!S pozdravemIvana Slavíková