Termíny - přidat do oblíbených
02.04.20 - 16.04.2020BAA0160847 990 KčPřidat
03.11.20 - 17.11.2020BAA0160947 990 KčPřidat

Bali - ostrov bohov

Náročnosť 1 letecky bus hotel snidane TIP CK Poznání

Indonézia, Bali - letecký poznávací zájazd. Malebná ryžová Polička, mestečka s umeleckými dielňami, Krásne tanečnice, chrámové slávnosti, desaťtisíce hinduistických chrámov, azúrové viac, biele pláže, sopky, okúzľujúce vojenských lide - áno, na Bali, je najznámejší ostrov Indonézie plný legiend, starobylých zvykov, ktoré o sebe uchovali až do súčasnosti.

Úvod:

Malebná ryžové políčka, mestečká s umeleckými dielňami, krásne tanečnice, chrámové slávnosti, desaťtisíce hinduistických chrámov, azúrové more, biele pláže, sopky, očarujúce a milí ľudia - ano, to je Bali, najznámejší ostrov Indonézie plný legiend, starobylých zvykov, ktoré sa uchovali až do súčasnosti. Bali, nazývané "ostrov bohov", je súčasťou indonézskeho súostrovia s jeho päť tisíc kilometrov dlhým reťazcom viac než sedemdesiatich tisíc ostrovov, ktoré ležia medzi Malajziou na západe a Austráliou na východe. Leží východne od ostrova Jávy v súostroví Malé Sundy, len niekoľko stupňov pod rovníkom. Patrí medzi najpopulárnejšie a turisticky najnavštevovanejšie destinácie v Indonézii. Svojou rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jedného konca na druhý, je sopečného pôvodu a obdarený nesmierne úrodnou pôdou, z ktorej prevažnú časť tvoria terasovité políčka. Vnútrozemie ostrova je hornaté, tvorené dvoma sopečnými krátery - posvätným Gunung Agung a Batur s rovnomenným jazerom. Bali ponúka 400 km prekrásnych pláží, ktoré sú miestami prerušované divoko rozoklanými pobrežnými skalami a pobrežie je miestami vystavené obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedným z najvýznamnejších morských chrámov na Bali je Tanah Lot. Jeho svätyňa stojí na skale, ktorá je dookola obklopená vodou a strážená pred zlými silami a votrelcami jedovatými morskými hadmi. Tiež obdivovatelia netopierích jaskýň si prídu na svoje v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jaskýň sú posiate tisíckami netopierov. Čo sa týka kultúry, Bali zostalo jedinou hinduistickú spoločnosťou v juhovýchodnej Ázii a bohatý náboženský život zasahuje do všetkých oblastí súčasného života. V závere nášho programu navštívime neďalekej Lembongské súostrovia, asi 12 km od ostrova Bali. Vďaka malej návštevnosti je priamo ideálne pre relaxáciu. Na krásne, opustené pláže s belostným pieskom a priezračným morom budete určite dlho spomínať. Sprevádza Marek Bejr.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
02.04.20 - 16.04.20 20BAA01608 UVOLNĚNO 1 MÍSTO ZA STORNO 47 990 Kč Rezervovat
03.11.20 - 17.11.20 20BAA01609 47 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Indonésie, Bali - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do INDONÉZIA. Prílet v podvečerných hodinách na BALI, ubytovanie v blízkosti svetoznámej surferské pláže a miestneho "mestečka" KUTA.
 • 3. den: celodenný relax v oblasti KUTA - Legian, možnosť kúpania, početné reštaurácie a hudobné kluby - vyrovnávanie sa s časovým posunom.
 • 4. den: prieskum severnej oblasti Bali. Návšteva jazerného kláštora Ulundanu zo 17. stor. zasväteného jazernom bohom na BRATANSKÉM JAZERE, ktoré zavlažuje svojou vodou početné ryžové polia. BUAYNSKÉ JAZERO nás privíta všadeprítomnými opičkami, od jazera TAMBLINGAN budeme mať nádherný výhľad na miestne hory porastené nepriepustnú džungľou. Z dedinky MUNDUK zažijeme takmer vtáčie pohľad na ryžové polia, plantáže kávy a klinčekov. Ďalšia zastávka v severnej časti Bali bude patriť termálnym prameňom Banjar s možnosťou kúpania a krátke relaxácie v blízkosti budhistického kláštora, takmer verné kópie chrámového komplexu Borobudur na Jáve - Brahma Aram Vihara, ktorý tiež navštívime. Popoludňajší relaxácie prebehne na pláži LOVINA s čiernym sopečným pieskom. Cestou späť na ubytovanie nezabúda ani 65 m vysoký vodopád GIGIT. Podvečerný príchod do podhorskej umeleckej dedinky Ubud - ubytovanie.
 • 5. den: dopoludnia k miestnej činnej sopke MT. Batur (1717 m nm), relax v horúcich vyviera BATURSKÉHO JAZERA (1030 m n m .). Popoludní návšteva pralesných chrámov Gunung KAWI s kráľovskými hrobkami z 11. storočia, ku ktorému zídeme po viac ako 200 schodoch okolo ryžových terasových polí a vodných chrámov Tirta Empul s chrámovými bazéniky a pramene. Popoludňajší príchod do ubudne. Peší výlet do opičieho lesa, večer možnosť návštevy predstavenia balijských tancov s prekrásnymi tanečnicami. Fakultatívne možno tento deň absolvovať skorý ranný výstup na sopku Batur s pozorovaním východu slnka (cca 35 USD), dopoludňajšie spojenie s hlavnou skupinou a pokračovanie v programe dňa.
 • 6. den: celodenný výlet po najznámejších balijských kláštoroch. Kráľovský Taman Ayun z pol 17. stor., smerový BATUKARU zasvätený bohu Madaweda, nachádzajúci sa uprostred lesov na úpätí hory Batukaru. Poľnohospodárskou krajinou s početnými ryžovými poľami a plantážami kakaa, durianu, avokáda a pod dorazíme k moru, aby sme navštívili jedinečný chrám z 16. stor Tanah Lot, postavený na skalnatom ostrohu v mori. Večerný príchod na ubytovanie do oblasti SANUR.
 • 7. den: relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejstarší artefakt na Bali – kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.
 • 8. den: výlet po východní oblasti Bali – návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám Goa Lawah a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí – po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
 • 9. den: relaxácia a pobyt pri mori.
 • 10. - 11. den: dopoludnia preplávaní na LEMBONGSKÉ OSTROVY, ktoré sú malým rajom medzi ostrovom BALI a LOMBOK. S početnými romantickými plážami, úchvatným západom slnka, mangrovníkovými lesy aj bohatým morským životom, budete márne hľadať podobné miesto na svete. Relaxácia a pobyt pri mori, možnosť peších výletov (alebo na zapožičanom motocykla) po ostrovoch.
 • 12. den: presun z ostrova späť na BALI do Sanur, ubytovanie v hoteli, po zvyšok dňa relaxácie.
 • 13. den: po poledni odjezd do jižní části Bali. Odpolední koupání na soukromé „pláži snů“ s bílým pískem a bělostnými útesy. Podvečerní návštěva kláštera ULUWATU z 11. století, který je postavený na stometrových útesech nad Indickým oceánem. Odjezd na ubytování.
 • 14. den: relaxácia a pobyt pri mori. Posledné nákupy. Pre záujemcov fakultatívne návšteva hlavného mesta Bali - Denpasar (trhy, múzeá, pamiatky). Večer spoločná večera v balijskom-indonézskom štýle. Odchod na letisko.
 • 15. den: odlet z Indonézie späť do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. tax a poplatkov 23 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, miestna doprava v rámci programu (minibusy, taxi, BEMA), lodný transfer, 12x ubytovanie v hoteloch strednej triedy s raňajkami, spoločná večera, miestny sprievodca, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, fakultatívne programy, bakšišné, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: jednolôžkovú izbu 5 800 Kč
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: v hoteloch strednej triedy.
 • Umístění: Kuta a okolí, Sanur a okolí, Ubud a okolí, Nusa Penida, Lembongan

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 800 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 800 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
Hodnocení zájezdu

Indonésie, Bali
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Indonézia Indonézia
Bali Bali
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Indonézia - zájazdy
Bali - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Marcela Záhorskátermín: 2.11. - 16.11.2019

Dobrý den,

v sobotu jsme se s mužem vrátili z poznávacího zájezdu na Bali, pořádaném vaší CK. Ráda bych vám poděkovala za skvělý zážitek a pogratulovala k výbornému průvodci - Marek Bejr.
Byli jsme s vaší kanceláří poprvé a musím říci, že jsme byli celkově velmi spokojeni a velkou zásluhu na tom má především pan Marek! Byl prostě perfektní, k tomu vtipný, velmi ochotný, znalý prostředí, vstřícný a prostě fajn!!!
Moc se nám na Bali líbilo a doufám, že to nebylo naposledy, co jsme s vámi cestovali.
Ještě jednou díky a přeji hodně vydařených zájezdů a spokojených klientů!
Marcela Záhorská.

Helena Loutockátermín: 11.4. - 25.4.2016

Dobrý den,

zúčasnili jsme se zájezdu s Vaší cestovní kanceláří na ostrov Bali - ostrov bohů v termínu od 11.4. - 25.4.2016. Chtěla bych strašně moc pochválit našeho vedoucího Marka. Vím, že je to hrozně pozdě, ale i opožděná pochvala je pochvala. Marka jsme si s manželem zařadili mezi 3 nejlepší průvodce za dobu našeho cestování. Díky moc za něj. Umí, je strašně moc ochotný, nic pro něj není problém. Ještě jednou díky

Helena Loutocká

Kateřina Hanulíkovátermín: 11.4.-25.4.2016

Vážení paní Houhová,

moc děkuji CK poznání za perfektní dovolenou, kterou jsem s vámi absolvovala v termínu 11.-25.4.2016 na Bali. Nemělo to chybu. Opravdu velký dík patří panu Marku Bejrovi, průvodci, za perfektní služby, užitečné informace a za vše, jak se o nás všechny perfektně staral po celou dobu zájezdu. Ještě jednou za vše moc děkuji.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Kateřina Hanulíková

Hana a Jannis Anthisovitermín: 12.11. - 26.11.2015

Dobrý den,

moc se nám líbil zájezd Bali- ostrov bohů, co se týká organizace atd. Viděli jsme všechno, co se na Bali vidět dá.
Zvlášť chceme pochválit průvodce Marka Bejra. Byl velmi ochotný, zodpovědný, starostlivý a byla s ním legrace.

Děkuje, zdravíme Hana a Jannis Anthisovi

Podobné zájazdy