Chorvátsko - Jadranská princezná známa a neznáma

klimatizovaný autobus hotel snidane

Úvod:

Chorvátsko dnes predstavuje pre našich turistov najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie prímorskou destináciu. Ale ruku na srdce. Čo viete o jeho histórii, umení, kultúre a významných osobnostiach? Chorvátsko nie je iba more a ostrovy. Práve na tomto jedinečnom zájazde nás čaká rozprávanie o stredovekých chorvátskych kráľoch, navštívime najslávnejšie hrady a zámky. Ďalej nás čaká zabudnutý svet Slavónie, Záhorie a Liky, živá metropola Záhreb, skvosty severnej Dalmácie Šibenik a Zadar. Ku koncu zájazdu navštívime Plitvické jazerá v čase, keď mestá ešte neprekypujú davy turistov a kedy sa príroda Stredomoria prebúdza do bohatej zelene a pestrofarebných kvetov. Sprevádza Kamil Hanák.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR do Chorvátska. Prvou zastávkou bude kráľovské mesto Varaždín. Po prehliadke renesančného zámku sa prejdeme po zachovalom barokovým centre mesta. Na nocľah sa presunieme na okraj mesta.
 • 2. den: v zabudnutom kraji Záhorie (Zagorje) nás čakajú samá naj. S najslávnejším chorvátskym barokovým maliarom Ivan Ranger sa zoznámime v Belco a Lepoglava. Potom si prezrieme najnavštevovanejšie chorvátsky zámok TRAKOŠĆAN a najzachovalejšie chorvátsky hrad VELIKI TABOR. Popoludní sa zastavíme v Kumrovci v rodnom dome JOSIPA brošňou TITA. Dva nocľahy v najznámejšom mariánskom pútnickom mieste MARIJA BISTRICA.
 • 3. den: po raňajkách sa zastavíme pri dvoch impozantných vidieckych sídiel NOVI DVORI a JANUŠEVEC. Prehliadku hlavného mesta Záhrebu začneme v HORNÝM MESTE (kostol sv. Marka, Palác banu, Parlament, MEŠTROVIĆOVA GALÉRIA, bohato zdobený KOSTOL SV. KATARÍNY), tržnicou na námestí DOLAC prejdeme na Kaptol (Záhrebská katedrála, Arcibiskupský palác) a zvyšok času strávime v niektorom z múzeí v DOLNÝM MESTE (Archeologické, Galéria starých majstrov alebo Etnografické).
 • 4. den: cestou do Slavónie si vo vsi Križevci prehliadnuť nádherný ikonostas. S umením naivných maliarov sa zoznámime v Kopřivnici a v dedinke Hlebine. Následne navštívime kruhový hrad DURDEVAC, odkiaľ sa vydáme do Virovitica, strediska poľnohospodárskeho kraja Podravje. Na nocľah zamierime do kedysi templárskeho mestečka Našice, ktorému dominuje zámok Pejačević a františkánsky kláštor.
 • 5. den: prvú časť dňa sa pokocháte barokový nádhera Osijeku s areálom rozsiahle pevnosti na rieke Dráva a radom pamätných kláštorov a kostolov v Hornom meste. Barokové mesto VUKOVAR nám pripomenie nedávnu vojnu pri rozpade Juhoslávie. Nakoniec sa ešte staviame vo slávnom centre stredovekého biskupstva Dakovo s monumentálnou katedrálou postavenú viedenskými architektmi.
 • 6. den: dopoludnia prehliadka Šišák s vykopávkami antickej mesta COLONIA FLAVIA Siscia a slávnu pevnosťou, kde Turci prvýkrát na európskej pôde zažili porážku. Ďalšia časť dňa strávime v jarno rozkvitnuté národnom parku Plitvické jazerá (UNESCO). Popoludní si ešte vyšliapneme na hrad v Knin, miesto využívané ku korunovácii chorvátskych kráľov.
 • 7. den: po zastávke u mauzólea sochára IVANA Meštrović v Oraviciach nás čakajú dve perly Jadranu. Najprv si v Šibeniku prezrieme nádhernú goticko-renesančný katedrály sv. Jakub (UNESCO), a po prehliadke ďalších gotických a renesančných stavieb sa vydáme na stredoveké hradby. Druhou zastávkou bude ZADAR, pokladnica predrománskej, románskej a renesančnej architektúry, kde zhliadneme predovšetkým Rotunda sv. Donata a KOSTOL PANNY MÁRIE.
 • 8. den: ráno navštívime vo Smiljan rodný domček srbského velikána Nikola Tesla a premiestnime sa na prehliadku hradu Frankopanovcov v Ogulin, kde bol väznený aj sám Tito. Popoludní navštívime mesto KARLOVAC vybudované ako renesančnú pevnosť. Ďalšou zastávkou bude hradbami a baštami obohnaný zámok Ozalj, ktoré sa nachádza na príkrom skalisku nad riekou Kupou.
 • 9. den: skoro ráno sa prejdeme po vinárskom stredisku ČAKOVEC s dvoma zámkami a na predmestí v dedinke ŠENKOVEC sa staviame v gotickej kaplnke sv. Jelene vyzdobené freskami. S Chorvátskom sa rozlúčime v malebnej dedine ŠTRIGOVA, rodisku sv. Jeronýma a s nádherným barokovým chrámom. Okolo poludnia odjazd do ČR a návrat v nočných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom 3500 Km, 8x nocľah v hoteli s raňajkami (2lôžkové izby), poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane horskej turistiky a pripoistenie stornopoplatkov, informačné materiály, vedúci zájazdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lanovky a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 2.990, - Kč.
 • Stravování: raňajky
 • Ubytování: 8x nocľah v hoteli (2lôžkové izby).


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Chorvátsko Chorvátsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Chorvátsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy