Termíny - přidat do oblíbených
07.09.19 - 15.09.1919CHB0152814 490 KčPřidat

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika Novinka

Úvod:

Na štyroch chorvátskych ostrovoch - Krk, Rab, Cres a Lošinj sa stretávajú stredoveká opevnená mestečka, opustené zátoky a krásne pláže. Rušná turistické strediská striedajú prázdne kopca lemujúce úzke asfaltové cesty, kamenisté chodníky s borovicovými lesmi, pastviny oviec, olivovníkové háje, vinohrady a všadeprítomné výhľady na more. Počas nášho pešieho putovania spoznáme štyri jadranskej ostrovy, ktoré majú veľa spoločného, ​​napriek tomu sú v jednotlivostiach odlišné - turistický Krk, odľahlý Rab, pohodový Cres a rozkvitnutý Lošinj. Spoznáme Chorvátsko trochu inak ako státisíce našich krajanov na jadranských plážach. Ochutnáme výbornú Žlahtina v pivniciach Vrbnika, zaplávame si v pokojných zátokách Balvanidy či krivica, vystúpime do stredovekých zabudnutých dediniek, kde nám nad hlavou zakrúžia bielohlavé supy, stúpanie na skaliská a kamenisté kopce bude rýchlo zabudne po nekonečných nádherných výhľadoch na pobreží okolitých ostrovov či pohorie pevninského Velebitu. Ochutnáme miestne špeciality, či už z plodov mora či výborné jahňacie. Večer budeme pri mori pozorovať západ slnka ...

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
07.09.19 - 15.09.19 19CHB01528 14 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, nočný prejazd cez Rakúsko a Slovinsko do Chorvátska.
 • 2. den: ráno autobusom po krčku moste na ostrov KRK, návšteva malebné rybárske osady VRBNIK s labyrintom úzkych uličiek na vyvýšenom útese nad morom, v miestnych konobách je možnosť ochutnávky najznámejšieho vína Vrbnička Žlahtina, autobusom odjazd do Punat na ubytovanie, nenáročná prechádzka pozdĺž pobrežia či medzi olivovým hájmi s výhľadmi na Punatský záliv a ostrovček Košljun.
 • 3. den: ráno autobusom do sedla Treskavac (319 m), odtiaľ pešo výstup cez krasové stráne na najvyšší vrchol ostrova Krk - Obzova (568 m), zostup do Bašćanska Draga k autobusu (celkovo 4 hod); autobusom presun do Jurandvor, k ranne románskemu kostolu sv. Lucie z 12. storočia, kde sa nachádza najstaršia datovaná písomná pamiatka charvátského jazyka Bašćanska Ploče. Autobusom do malebného mestečka BAŠKA na brehu mora alebo možnosť pokračovaní pešo z Jurandvora po úbočí mesačnej krajiny na PLATO MJESECA do Bašky (celkovo 2 hod). Návrat do Punatu.
 • 4. den: fakultatívny výlet na ostrov Rab, ráno odchod autobusom do prístavu Valbiska, loďou na ostrov Rab do prístavu LOPAR, miestnou dopravou do dediny Mundanije, kde začína Premužičova chodník na širokú krasovú vysočinu s najvyšším vrcholom Rabu - Kamenjak (410 m), z vrcholu nádherné výhľady cez more na hradbu severného Velebitu. Zostúpime až do stredovekého mestečka RAB (celkovo 4 hod.) Na západnom pobreží ostrova s ​​chráneným parkom Komrčar, jedným z najbohatších v celom Kvarneri. Miestnou dopravou späť do Lopare a trajektom na Krk, autobusom do Punatu. Pre tých, ktorí sa rozhodnú nevyužiť fakultatívny výlet, možnosť návštevy mesta KRK (stredoveké hradby, mohutné mestské brány, katedrála) či výlet na malý ostrov Košljun s presláveným františkánskym kláštorom.
 • 5. den: ráno odchod autobusom do prístavu Valbiska, loďou na ostrov CRES, autobusom na sever ostrova do sedla krížiace (370 m), peší výstup po kamennej cestičke na SIS (639 m) a ďalej po hrebeni na najvyšší vrchol ostrova Gorice (648 m) s ďalekými pohľady na pobreží Istrie, mesto Rijeka a severnú zalesnenou časť ostrova Cres - Tramuntana (3,5 hod). Autobusom odchod do starobylého mestečka CRES (správne stredisko, mestský prístav, kláštor s hlaholskými pamiatkami). Pre nenásytných je možné urobiť ešte prechádzku olivovým hájmi a zísť do Cres (celkovo 2 hod.), Kde sa nachádza ubytovanie pre zvyšné 3 noci.
 • 6. den: autobusom k Valun, pešo výstup do dediny Luběnice, prehistorické, takmer nedobytné pevnosti na strmom útese s rozsiahlymi výhľadmi (378 m), cez dedinu pernatá s charakteristickou ukážkou ľudového staviteľstva zídeme do malej osady na brehu mora VALUN (kúpanie); cestou výhľady na Valunska záliv a sladkovodné Vranské jazero (celkom 5 hod.), autobusom návrat späť do Cres.
 • 7. den: ráno autobusom prejazd na ostrov LOŠINJ, dnes nás čaká posledný vrchol nášho putovania. Z mestečka NEREZINE sa vydáme na najvyšší vrchol ostrova Lošinj - Televrin (589 m), jedná sa o celodennú náročnú túru horským masívom Osoršćica. Z Nerezine po historickej horskej cestičke vystúpime ku kaplnke sv. Nikola (558 m), po kamenistom hrebeni na Teledrin s nádherným výhľadom na ostrovy Lošinj a Cres, pozvoľný zostup do OSOR (reštaurácie, kúpanie) na brehu mora (celkovo 6-7 hod.). Autobusom návrat späť do Cres. Ľahší variant - autobusom do mesta VELI LOŠINJ známeho múzeom delfínov a ich pozorovaním, nenáročný hodinový výstup na hrebeň ku kaplnke sv. Ivan (210 m), zídeme k pokojným zátokám krivica či BALVANIDA (kúpanie, reštaurácie s rybími špecialitami), späť rovnakou cestou k autobusu (pešo celkom 3 hod.), Autobusom návrat do Cres.
 • 8. – 9. den relax pri mori, prehliadka Cres, posledné nákupy, popoludní autobusom na trajekt, loďou na ostrov Krk a odchod cez Slovinsko a Rakúsko do ČR. Návrat dopoludnia.
 • Poznámka I: v prípade nedostatočného naplnenia zájazdu môže mať zájazd spoločnú autobusovú dopravu s cyklistickou variantom, ktorá je koncipovaná tak, aby výrazne nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným busom (2 000 km), 6x ubytovanie v hoteli s polpenziou, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultatívne akcie vrátane jednodňového výletu na Rab a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu za 315 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.
 • Umístění: ostrovy Krk, Rab, Cres, Lošinj.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 200 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Chorvátsko Chorvátsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Chorvátsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy