Termíny - přidat do oblíbených
14.07.20 - 25.07.2020ATB0178017 490 KčPřidat

Albánsko, Čierna Hora, Kosovo, Macedónsko - tajuplným Balkánom až k opravdivému drahokamu Východu - divokrásnej Albánsku

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika TIP CK Poznání

Poznávacie zájazdy s turistikou po balkánskom polostrove


Úvod:

Vydajte sa s nami na putovanie krajinou, ktorá sa otvára vo svojej drsnej úprimnosti i kúzelné kráse balkánskych svetov všetkým, ktorí sú ochotní prijať jej rýdzu dušu takú, aká vo svojej podstate je. Tvár krajiny je zvrásnená tajuplnú minulosťou siahajúcou do čias bronzových, utváraná tisícročia potomkov balkánskych hrdinov čeliacich nájazdom Grékov, Rimanov, Bulharov i Turkov, ktorí všetci nechali stopy navždy v dejinách albánskeho ľudu. "Ochutnáme" divokú zmes kresťanstva a islamu, uvidíme kontrasty dôb dávno i nedávno minulých. Prejdeme horské údolia v blízkosti majestátnych horských štítov, nahliadneme do života balkánskeho vidieka, kde hodnoty žitia zostávajú na svojom prapôvodným mieste a zrejme ešte dlho zostanú. Sprevádza K. Hanák.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
14.07.20 - 25.07.20 20ATB01780 17 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR cez Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory, turistika v PREKLIATÝCH HORÁCH (Prokletije) v okolí Plavského jazera, nocľah v podhorskom mestečku na úpätí pohoria Visitor.
 • 3. den: prejazd do mestečka METOHIJE (západné KOSOVO), návšteva rozsiahleho komplexu PEĆSKÉHO PATRIARCHÁTU, v stredoveku sídla hlavy srbskej pravoslávnej cirkvi. Pozdĺž úpätí tajomných prekliatych hôr sa presunieme do DEČANSKÉHO Monastyru, najväčšej zachovanej sakrálnej stavbe stredovekého Srbska s najrozsiahlejším cyklom fresiek na celom Balkáne (niekoľko tisíc freskových kompozícií), malebné kosovskej mesto PRIZREN na severných svahoch Šar planiny s bohatou tureckou štvrťou (po Sarajeve najzachovalejšie moslimské mesto na Balkáne), prejazd na území Albánska, nocľah v zabudnutom stredisku Bajram Curri, mestečku sa snáď najkrajšie polohou z albánskych miest s kulisou horského velikánu Jezerce (2 693 m nm).
 • 4. den: po raňajkách plavba po majestátne rieke DRIN z FIERZË do Koman - jedna z najkrajších vodných ciest na svete. Popoludní návšteva pozostatkov rozsiahlej pevnosti ROZAFAT. Pevnosť s mohutnými múrmi a prekrásnym výhľadom do okolia na sútoku troch riek u SKADARU (Shkodra) je aj pripomienkou legendy o statočnej žene, ktorej meno pevnosť nesie, nocľah v meste.
 • 5. den: putovanie strednej Albánskom. Po zastávke v LEZHE, kde je pochovaný albánsky národný hrdina Skanderbeg, navštívime jeho hradná baštu v mestečku KRUJË. V prístavnom meste DRAČ (Durres), ktoré sa nachádzalo na VIA EGNATIA (stará rímska cesta spájajúca Jadranské more s Carihradom) si pozrieme mestské hradby z dôb byzantskej ríše a monumentálne amfiteáter z 2. st. n. l. Popoludní navštívime BERAT - najstaršie albánskej mesto s byzantsko-slovanskou citadelou a starobylými mešitami a kostoly v dolnom meste. Tu budeme takisto nocovať.
 • 6. den: cestou k moru navštívime APOLLONII, po príchode k moru nás čaká ALBÁNSKA RIVIÉRA. Vyjdeme do priesmyku LLOGARE (1 058 m n. m.), Potom do gréckej dedinky DHËRMI s niekoľkými kostolíkmi, ďalej prejdeme krajom zemných pyramíd a spievajúcich cikád až k HIMARE, prímorskému letovisku so zvyškami pevnosti Aliho Pašu. V PALERMSKOM ZÁLIVE neďaleko QEPARA zhliadneme ponorkovú základňu a na ostrovčeku dobre zachovanú pevnosť Aliho Pašu Tepelenského. Na dve noci sa presunieme do malebného mesta GJIROKASTRA.
 • 7. den: ráno prehliadka GJIROKASTRY s historickým centrom: pevnosť s múzeom vojenstva a väznicou, mešita, medresa, starý bazár, etnografické múzeum, kde sa narodil Enver Hoxha. Prejazd do archeologického areálu v BUTRINTE, prechádzka medzi zachovalými antickými objektmi, ktorá je sprevádzaná vôňou eukalyptu a švitorením cvrčkov, a novo vybudovaným špičkovým múzeom. Popoludní návšteva prímorského letoviska SARANDË, srdce južného pobrežia, perly Albánskej riviéry. Prechádzka po promenáde lemovanej datľovými palmami a oleandrami. Poslednou zastávkou bude vyvieračka MODRÉ OKO - podzemné prameň ostro sýte (uprostred) a ostro modrej (na okrajoch) farby. Návrat do hotela.
 • 8. den: presun údolím rieky Vjosë, navštívime PËRMET, malebné mestečko v krajine obklopenej veľhorami, vychádzka do dediny KAMNIK blízko prehistorickej lokality, večer ubytovanie v hoteli v dedinke známe svojim stredovekým kostolíkom s prekrásnymi freskami.
 • 9. den: město KORCA - albánska "Paríž", centrum albánskeho národného obrodenia s múzeom stredovekého umenia, pravoslávna metropola VOSKOPOJA s kláštorom a niekoľkými chrámy. Turistika v NP DRENOVË. Nocľah v dedinke Mborja neďaleko Korçë.
 • 10. den: prejazd k OHRIDSKÉMU "MORI", k jednému z najstarších jazier na planéte. Dopoludnia návšteva vykopávok s antickými mozaikami v rybárskej dedinke LIN na starovekej ceste VIA EGNATIA na brehu Ohridského jazera. Relax a kúpanie v jazere s konzumáciou slávnych "koránov" (ohridských pstruhov). Po obede prejazd do Ohridu v Macedónsku, prehliadka mesta s návštevou významných chrámov z čias učeníkov sv. Cyrila a Metoda. Nocľah v hoteli na brehu jazera v NP MAVROVO.
 • 11. - 12. den: návšteva TETOVA, prehliadka turecké Pestré mešity (Šarena Džamija), turistika v ŠAR PLANINE - horský masív s ľadovcovými jazerami. Popoludní prejazd a návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, plavba po rieke Drin, 9x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách s polpenziou, pobyt. taxa, poistenie liečebných nákladov vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostané, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 posteľová izba 3 100 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách.
 • Umístění: Kosovo - Metohije, Peć, Prizren, Albánie - Bajram Curri, Rozafat, Skadar, Krujë, Drač, Berat, Dhërmi, Gjirokastra, Korca, Makedonie - Ohridské jezero, NP Mavrovo, Tetov, Šar Planina.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 100 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Macedónsko Macedónsko
Kosovo Kosovo
Čierna Hora Čierna Hora
Albánsko Albánsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Macedónsko - zájazdy
Kosovo - zájazdy
Čierna Hora - zájazdy
Albánsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy