Čierna Hora - NP Durmitor, Sinjajeviny na bicykli so zastávkou pri mori - apartmán

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus apartmán vlastni strava cyklistika

Úvod:

Na pomerne malom území sa nachádza jedno z najmalebnejších a najznámejších pohoria Čiernej Hory - Durmitor, ktorý so svojimi 48 štítmi vyšších ako 2 000 m, 18 jazerami, 5 kaňony a 748 pramene bude ťažko hľadať konkurenciu v šírom okolí. Poďte s nami spoznať bližšie toto úchvatné územie, ktoré bolo roku 1980 zapísané na zoznam UNESCO, na bicykli. Nahliadneme do hlbokých kaňonov veľkých riek Pivá, Tara a Sušice, hlavné horstvo prekrížime skrze priesmyky. Budeme sa osamotene túlať po lúkach SINJAJEVINY, kde nám jedinou spoločnosťou budú pasúce sa ovce a dobytok. Kráľovská etapa povedie okolo celého masívu tohto majestátneho vápencového pohoria. Hlavným východiskom pre naše výlety a cyklopotulky bude v samotnom srdci Durmitoru, v Zabljaku. Spiatočnú cestu si spríjemníme kúpaním pri mori. Sprevádza L. Martinek.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR popoludní, prejazd cez Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Čiernej Hory
 • 2. den: ráno príjazd do Čiernej Hory na okraj najkrajšieho národného parku Čiernej Hory - DURMITOR. Po nefrekventované ceste zo sedla do samotného vnútra NP. Prejazd cez najznámejší most Čiernej Hory na rieke Tara. Výšľap od Tary k hotelu nachádzajúcemu sa v srdci Durmitoru, v Žabljak (cca 40 km, náročnosť 2 z 5).
 • 3. den: potulky zabudnutým krajom SINJAJEVINY. Pre MTB bicykle základné trasa 60 km (50% asfalt, 50% lúky a šotolina, náročnosť 3 z 5). Pre trekové bicykle okruh cez VRAŽJE JAZERO (možnosť kúpania) a RIBLE JAZERO s možnosťou odbočky na ZMINIČKO JAZERO po asfalte (40-50 km, náročnosť 2 z 5).
 • 4. den: zjazd do kaňonu rieky TARA. Prejazd najdlhším a najhlbším kaňonom Európy (UNESCO) do DUBRILOVINY (kláštor sv. Juraja z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltke), popr. pokračovanie kaňonom až do MOJKOVACE.
 • 5. den: kráľovská etapa - DURMITORSKÝ PRSTENEC, okruh okolo Durmitoru na kaňon rieky Sušice, cez trsov a Sedlo späť na hotel (cca 80 km, náročnosť 3,5 z 5, stúpanie 2 000 m). Ľahšie trasa - výjazd na vyhliadku ČUROVAC s panoramatickými výhľadmi do monumentálneho kaňonu rieky Tary s možnosťou odbočky na lyžiarske stredisko MAMČILOV GRAD a VEĽKÝ ŠTUOC (40 km, náročnosť 2 z 5).
 • 6. den: malebnými dedinkami pozdĺž Pivsko jazero a ďalej proti prúdu rieky Bukovica k najužšiemu kaňonu NEVIDIEMO. Striedanie asfaltu sa šotolinou s úchvatnými výhľadmi 600 m dole na jazero. Na konci výhľady do kaňonu rieky KOMARNICA, kde nás bude čakať autobus u štýlové reštaurácie (60 km, náročnosť 2,5 z 5).
 • 7. den: zo sedla v samom srdci Durmitoru zjazd nevyužívanú a veľmi málo známu MTB chodníkom pod tunel IVICA NAD ŠAVNIKEM. Ďalej po starej ceste pozdĺž SINJAJEVINY s možnosťou kúpania v blankytne modrom VRAŽJE JAZERO späť do hotela (15 km MTB chodník - single track, potom 40 km asfalt, náročnosť 2 z 5).
 • 8. den: raňajky a prejazd autobusom novopostavenú skratkou (cca 2 hod.) k moru do historického mesta HERCEG NOVI, kúpanie, relaxácia na pláži, prehliadka mesta. Pre záujemcov možnosť rovinaté etapy okolo Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (60 km). Večer odchod z Čiernej Hory domov.
 • 9. den: príchod do ČR v popoludňajších hodinách.
 • Poznámka I: svozy platí jen pro turistickou variantu.
 • Poznámka II: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 6x v 2-4lůžkových apartmánoch s možnosťou varenia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: garancia 2 lôžkového apartmánu 1 000 Kč/os, miestna polpenzia u stanové a apartmánové varianty (začína 2. deň večerou a končí 8. deň raňajkami) 1 777 Kč.
 • Stravování: bez stravovanie, možnosť dokúpenia polpenzie.
 • Ubytování: ubytovanie v 2-4lůžkových apartmánoch s možnosťou varenia.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabjlak, Herceg Novi.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Čierna Hora Čierna Hora
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieApartmány
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Čierna Hora - zájazdyQrCode image