Termíny - přidat do oblíbených
25.07.20 - 02.08.2020CAD017537 990 KčPřidat

Čierna Hora - NP Durmitor, Sinjajeviny na bicykli so zastávkou pri mori - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus stan vlastni strava cyklistika

Na kole projedeme Dolomity Balkánu- Durmitor i méně známý, autentický kraj Sinjajeviny. Poslední den budeme relaxovat u Jaderského moře.

Úvod:

Na pomerne malom území sa nachádza jedno z najmalebnejších a najznámejších pohoria Čiernej Hory - Durmitor, ktorý so svojimi 48 štítmi vyšších ako 2 000 m, 18 jazerami, 5 kaňony a 748 pramene bude ťažko hľadať konkurenciu v šírom okolí. Poďte s nami spoznať bližšie toto úchvatné územie, ktoré bolo roku 1980 zapísané na zoznam UNESCO, na bicykli. Nahliadneme do hlbokých kaňonov veľkých riek Pivá, Tara a Sušice, hlavné horstvo prekrížime skrze priesmyky. Budeme sa osamotene túlať po lúkach SINJAJEVINY, kde nám jedinou spoločnosťou budú pasúce sa ovce a dobytok. Kráľovská etapa povedie okolo celého masívu tohto majestátneho vápencového pohoria. Hlavným východiskom pre naše výlety a cyklopotulky bude v samotnom srdci Durmitoru, v Zabljaku. Spiatočnú cestu si spríjemníme kúpaním pri mori. Sprevádza L. Martinek.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
25.07.20 - 02.08.20 20CAD01753 7 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR popoludní, prejazd cez Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: ráno príjazd do Čiernej Hory na okraj najkrajšieho národného parku Čiernej Hory - DURMITOR. Po nefrekventované ceste zo sedla do samotného vnútra NP. Prejazd cez najznámejší most Čiernej Hory na rieke Tara. Výšľap od Tary k hotelu nachádzajúcemu sa v srdci Durmitoru, v ŽABLJAKU (cca 40 km, náročnosť 2 z 5).
 • 3. den: potulky zabudnutým krajom SINJAJEVINY. Pre MTB bicykle základné trasa 60 km (50% asfalt, 50% lúky a šotolina, náročnosť 3 z 5). Pre trekové bicykle okruh cez VRAŽJE JAZERO (možnosť kúpania) a RIBLE JAZERO s možnosťou odbočky na ZMINIČKO JAZERO po asfalte (40-50 km, náročnosť 2 z 5).
 • 4. den: zjazd do kaňonu rieky TARA. Prejazd najdlhším a najhlbším kaňonom Európy (UNESCO) do DUBRILOVINY (kláštor sv. Juraja z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltke), popr. pokračovanie kaňonom až do MOJKOVACE.
 • 5. den: kráľovská etapa - Durmitorska PRSTENEC, okruh okolo Durmitoru na kaňon rieky Sušice, cez trsov a Sedlo späť na hotel (cca 80 km, náročnosť 3,5 z 5, stúpanie 2 000 m). Ľahšie trasa - výjazd na vyhliadku ČUROVAC s panoramatickými výhľadmi do monumentálneho kaňonu rieky Tary s možnosťou odbočky na lyžiarske stredisko MAMČILOV GRAD a VEĽKÝ ŠTUOC (40 km, náročnosť 2 z 5).
 • 6. den: malebnými dedinkami pozdĺž Pivsko jazero a ďalej proti prúdu rieky Bukovica k najužšiemu kaňonu NEVIDIEMO. Striedanie asfaltu sa šotolinou s úchvatnými výhľadmi 600 m dole na jazero. Na konci výhľady do kaňonu rieky KOMARNICA, kde nás bude čakať autobus u štýlové reštaurácie (60 km, náročnosť 2,5 z 5).
 • 7. den: zo sedla v samom srdci Durmitoru zjazd nevyužívanú a veľmi málo známu MTB chodníkom pod tunel IVICA NAD Šavnik. Ďalej po starej ceste pozdĺž SINJAJEVINY s možnosťou kúpania v blankytne modrom VRAŽJE JAZERO späť do hotela (15 km MTB chodník - single track, potom 40 km asfalt, náročnosť 2 z 5).
 • 8. den: raňajky a prejazd autobusom novopostavenú skratkou (cca 2 hod.) k moru do historického mesta HERCEG NOVI, kúpanie, relaxácia na pláži, prehliadka mesta. Pre záujemcov možnosť rovinaté etapy okolo Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (60 km). Večer odchod z Čiernej Hory domov.
 • 9. den: príchod do ČR v popoludňajších hodinách.
 • Poznámka I: svozy platí jen pro turistickou variantu.
 • Poznámka II: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 6x nocľah vo vlastných stanoch v kempe v blízkosti stravovacieho zariadenia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: miestna polpenzia u stanové a apartmánové varianty (začína 2. deň večerou a končí 8. deň raňajkami) 1 777 Kč.
 • Stravování: bez stravy, možnost přikoupení polopenze.
 • Ubytování: ve vlastních stanech v kempu.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabjlak, Herceg Novi.

Príplatky a zľavy


 • polopenze - 1 777 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Čierna Hora Čierna Hora
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieVlastný stan
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Čierna Hora - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Michaela a Ludvík Fischerovitermín: 9.7. - 17.7.2018


Dobrý den,

chtěla bych Vám moc poděkovat za úžasnou dovolenou v Černé Hoře. Lukáš Martínek je super průvodce, díky němu jsme měli možnost tuto zemi poznat se vším všudy. Za těch pár dnů strávených v Černé Hoře, máme díky němu spoustu bezva zážitků. Již jsme na podobných dovolených byli s jinými cestovkami, ale s žádnou to nebylo takto dokonalé. Dovolenou jsme si objednávali na poslední chvíli, protože jsme měli zaplacenou u jiné cestovky, ale ti zájezd zrušili, jelikož ho nenaplnili. Objednávali jsme ho přes CK Pohoda a na centrále nám moc pomohli a měli s námi velkou trpělivost. Takže super přístup ze všech stran.
Ještě jednou moc děkujeme a myslím, že odteď už na dovolené jezdíme jen s Vaší cestovkou.

manželé Fischerovi

Podobné zájazdy