Termíny - přidat do oblíbených
10.08.19- 18.08.1919AAH0172912 990 KčPřidat

Čierna Hora - Pohodový týždeň - Tajomné a čarovné Prokletije

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika TIP CK Poznání

Budete mit možnosť spoznať Panenský kút Čiernej Hory - prekliatych hôr, ktoré vynikajú divokou krásou nedotknutou prírodou, kam donedávna takmer nevkročila ľudská noha.


Úvod:

Poďte s nami spoznať vápencová pohoria Komovi a Prokletije, ktoré patrí spolu s Durmitor k trom najveľkolepejším horským masívom Čiernej Hory. Táto pohoria sa hrdo týči nad riekami Tara a Lim. Perličkou je dvojtisícový hrebeň Visitor v susedstve čarovných prekliatych hôr a prekrásneho Plavského jazera. Na tomto zájazde budeme ubytovaní v príjemnom hoteli v Andrijevica.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
10.08.19- 18.08.19 19AAH01729 12 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd dopoludnia z ČR cez Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: príchod do Andrijevica, mestečka, ktoré bolo založené už za panovania dynastie Nemanjičů. Dnes je významným ekonomickým aj duchovným centrom oblasti. Je východiskom do pohoria KOMOVI. Ubytovanie v hoteli, neskoré raňajky, odpočinok alebo pre záujemcov miestnou dopravou do Plav - mesta s radom moslimských pamiatok z osmanskej doby. Miestnou dopravou späť do hotela, večera.
 • 3. den: raňajky, krátky prejazd na túru do masívu VOLUŠNICA (1 879 m) na čiernohorsko-albánskom pomedzí, ktorého vrchol TALJANKA (2 056 m) síce nepatrí k tým najvyšším, ale je známy ako najlepší vyhliadkový bod tejto oblasti a je úplným rajom pre fotografov horských scenériu, 600 m vysoká južná stena sa strmo klenie nad nádherným údolím GRBAJA (1 160 m). Základný variant (2,5 z 5, 6,5 hod., ↑950 m, ↓1 050 m): celodenná turistika s impozantnými výhľadmi nielen na známy trojhlavý vrch KARANFILU (čiže karafiátov), ale predovšetkým na albánsku, salašmi posiatu krajinu, zastávka v moslimskom mestečku GUSINJE, späť do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, výjazd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovacie základňou - už odtiaľ sa nám naskytne pohľad na severnej panorámu troch skalnatých vrcholov, základný variant (3 z 5, 6 hod., ↑900 m, ↓900 m): výstup lesným chodníčkom k salašom Štavnik, horský masív KOMOVI sa prudko dvíha z údolia rieky Peručica ako mohutná horská pyramída, výstup z úpätia (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), späť do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, základný variant (2,5 z 5, 5,5 hod., ↑450 m, ↓450 m): miestnou dopravou sa presunieme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JAZERU obklopenému ostro tesaným skalnatými masívmi, ktorého krištáľovo priezračnú modrú vodu v Čiernej Hore poznajú pod prezývkou "Šťastné jazero", kde podľa starých legiend dochádza k šťastným a radostným chvíľam v manželskom spolužití, späť do pláva, prehliadka Plavem, naším busom do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, základná varianta - odpočinkový deň (1,5 z 5, 6 hod., ↑250 m, ↓250 m): autobusom do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné prírodné útvary GRLJA, OKO SKAKAVICE. Náročnejší variant (3,5 z 5, 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): opäť navštívime hranicu Čiernej Hory a Albánska. Pre najzdatnejších milovníkov turistiky je možný výstup do masívu pod najvyšším bodom Čiernej Hory ZLA KOLATA (2 534 m). Autobusom návrat do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, krátky prejazd na PRAMENE ALIHO PAŠI pomenované po albánskom vojenskom vodcovi, ktorý ovládal oblasť východnej Čiernej Hory, niektoré z prameňov údajne obnovujú stratenú silu, turistika na masív VEZÍROVA BRADA s niekoľkými alternatívami náročnosti, turistiku zakončíme v mestečku GUSINJE, návrat do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, voľné dopoludnie, v poludňajších hodinách odchod, nočný prejazd cez Srbsko, Maďarsko, Slovensko smer ČR.
 • 9. den: príjazd do ČR popoludní .
 • Poznámka I: v prípade nedostatočného naplnenia zájazdu môže mať zájazd spoločnú autobusovú dopravu s cyklistickou variantom, ktorá je koncipovaná tak, aby výrazne nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah v hoteli, 7x raňajky, 6x večera, doprava klimatizovaným autobusom, miestna doprava, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa ".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 6x nocľah v hoteli v Andrijevica.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 200 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Prokletije Prokletije
Čierna Hora Čierna Hora
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Prokletije - zájazdy
Čierna Hora - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy