Termíny - přidat do oblíbených
16.07.20 - 22.07.2020RZD080019 990 KčPřidat

Dánsko, Nemecko - Romantické zámky Dánska a Nemecka, hanzové mestá Baltického mora, ostrov Rujana

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel snidane


Úvod:

Spoznajte s nami ostrovné kráľovstvo Dánsko, ktoré vyniká rozmanitým pobrežím i pestrosťou miest. V Dánsku môžete obdivovať fantastické zámky, ktoré vypovedajú o bohatej histórii tejto krajiny. Spoznáme tiež hlavné mesto Dánska Kodaň, mesto s krásnymi kráľovskými palácmi, živými pešími zónami a malebným prístavom Nyhavn. Tento zájazd je navyše obohatený o turisticky veľmi zaujímavé miesta severného Nemecka.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
16.07.20 - 22.07.20 20RZD08001 9 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR vo večerných hodinách.
 • 2. den: skoro ráno príchod na ostrov RUJÁNA, najkrajšie a najrozmanitejšie ostrov Nemecka. Kriedové útesy, piesočné pláže, kopcovité vnútrozemie. Severná mys Arkona, návšteva NP JASMUND - ľahká pešia turistika, kriedové útesy Königstuhl, Stubbenkammer - 117 m, prekrásne vyhliadky. Prehliadka historického centra jedného z najpozoruhodnejších hanzovných miest, mesta Stralsund. V meste sa zachovalo vyše 800 starých architektonicky zaujímavých budov, tehlová gotická radnica, štítové domy, kostol Panny Márie a iné. Zastávka vo významnom meste Rostock. Promenáda s domami zo 17. storočia, kostol Panny Márie so zaujímavým orlojom, radnica s barokovým priečelím.
 • 3. den: dopoludnia prehliadka mesta GÜSTROW so zámkom, v ktorého architektúre sa snúbi nemeckej, talianskej i holandskej prvky. SCHWERIN - mesto s malebnou polohou medzi jazerami, rozprávkovým ostrovnom zámkom a jedinečne zachovalým historickým jadrom, ktorého starobylé budovy prečkali 2. svet. vojnu bez ujmy. Podvečerná LÜBECK (UNESCO) - v stredoveku najvýznamnejšie mesto na Baltu. Po 2. svet. vojne bolo pekne obnovené. Upúta tu veľké množstvo tehlových stavieb (priečelia domov, radnica, brány, kostoly i.), Priťahujúci obdivovateľov tzv. tehlovej gotiky.
 • 4. den: prejazd do Dánska. EGESKOV SLOT - jeden z najpôvabnejších zámkov v Dánsku, považovaný aj za jeden z najkrajších vodných zámkov v Európe. Dojazd do Kodane.
 • 5. den: FREDERIKSBORG SLOT- veľkolepý kráľovský zámok s nádhernými exteriéry, interiéry i záhradami - Rytierska sála s vyrezávaným dreveným stropom, Audienčná sieň, zámocká kaplnka. KRONBORG SLOT (UNESCO) - Hamletov "hrad Elsinor" - Veľká sála, Kráľova komnata, kobky so sochou vikingského náčelníka Holgera Dánskeho, ktorý podľa legendy precitne v čase ohrozenia krajiny. Mestečko HELSINGOR ležiace na brehoch prielivu, ktorý prepája Severné more s Baltským - pokojná promenáda Biergegade, hlavné námestie.
 • 6. den: ROSKILDE - prvé hlavné mesto Dánska s významnou katedrálou, ktorá pre svoj historický význam bola zaradená na zoznam UNESCO. KODAŇ - deväťhodinová prehliadka najzelenší svetovej metropoly prekríženej početnými vodnými kanálmi. Prechádzka okolo veľkolepé radnice a troch palácov - Christianborg, Amalienborg a Rosenborg Slotu. Možnosť prehliadky korunovačných klenotov a okružné plavby mestom s výhľadom na Malú morskú vílu. Večer odchod do Čiech.
 • 7. den: príchod do ČR v dopoludňajších hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, trajekt, 4x ubytovanie (2lôžkové izby s príslušenstvom), 4x raňajky, vedúci zájazdu.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 400 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 245 Kč.
 • Stravování: 4x snídaně.
 • Ubytování: 4x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 400 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Nemecko Nemecko
Dánsko Dánsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Praha
Zájazdy do destinácií
Nemecko - zájazdy
Dánsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy