Francúzsko - Korzika a horská turistika

Náročnosť 3 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika


Úvod:

Poďte s nami zdolať najvyššie vrcholky korzických hôr, túlať sa údoliami a pritom vnímať vôňu divokých bylín a vzácnych kvetov, počúvať šumenie bystrín a vodopádov, kochať sa pohľadmi na zaujímavé prírodné scenérie či sa kúpať v horských bystrinách s prírodnými šmykľavkami. Spoznajte historické mestečká uprostred hôr, mestečka na skalnatých útesoch, kultúru a pohostinnosť miestnych obyvateľov alebo len úžasnú korzickú kuchyňu, založenú na miestnych produktoch. Nechajte sa uniesť kúzlom tohto ostrova, jeho krásou ...Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR do Talianska, trajektom do Bastie. V závislosti na časoch trajekte, odpočinok a relaxácia pri mori, prejazd do kempu vo vnútrozemí (3 noci na rovnakom mieste).
 • 3. den: pešo do dedinky CANAGLIE (720m) cez salaše Tolla k nádherným kaskádam MANGANELLO / cca 1200m, celkom 15km, 6hod. túra s prevýšením 791m /, kúpanie a vyvádzanie na prírodných šmykľavkách, pre najzdatnejších záujemcov výstup na horskú chatu PIETRA PIANA (1800m) na úpätí Monte Rotondo (2622). ** možnosť individuálneho dvojdňového prechodu s výstupom na Monte'D Oro a zostupom okolo jazier Lac de Melo a Capitel do prekrásneho kaňonu RESTONICA, Restonica do Corte, kde sa 5.deň obe skupiny spoja.
 • 4. den: pre záujemcov 9 hod. Celodenná okružná túra s prevýšením 1954 z VIZZAVONY (915m) na dominantu Korziky - vrchol Monte D'Oro (2389), pre pohodárov ľahká túra s kúpaním / prevýšenie 200m / v prekrásnych Anglických kaskádach, ktoré priamo nabádajú na relaxáciu, neskoro popoludňajší príchod do kempu.
 • 5. den: prejazd do CORTE, odtiaľ 4 hodinová túra kaňonom rieky Tavignano, prejazd divokým kaňonom Scala di Santa Regina pozdĺž rieky Golo do horského strediska Calacuccia a dedinky Lozzi (1040), kemp (2 noci na rovnakom mieste).
 • 6. den: 8 hod. Celodenná túra z kempu k jazeru LAC DU CINTO (2300m) alebo pohodová 4 hod. Túra len k chate Refuge de L'Ercu (1667) a späť alebo 10 hod. Túra pre najzdatnejších záujemcov - výstup s prevýšením 1931 na najvyšší vrchol Korziky MONTE CINTO (2706), pod vrcholom neistený lezenie, náročný zostup suťovými pásom k jazeru LAC DU CINTO (2300m), späť do kempu.
 • 7. den: oddychová túra - tiesňava SPELUNCA / pozvoľný 600m zostup /, jedna z najznámejších atrakcií ostrova, možnosť kúpania v kaskádach, krátka zastávka v malebnom PORTU, putovanie bizarné skalnatou farebnou krajinou Calanche (UNESCO), pri dostatku času zastávka u rodného domu Napoleona AJACCIO, malebný záliv Valinco u mesta Propriane, 4 noci v kempe pri mori s prekrásnou plážou.
 • 8. den: skoro ráno odchod do sedla COL DE ST-Eustache (995 m), pešo vyhliadkovú hrebeňovka nad údolím Taravo na MONTE SAN Petru / 1440 m, celkovo tam aj späť 3-4 hodiny /. Pôjdete krajinou, ktorá vo vás vyvolá nadšenie. Fotogenické kamenné bloky a formácie lemujú túto príjemnú túru, z ktorej máte uchvacujúce výhľady na veže Bavella a na záliv Valinco. Popoludní bude možnosť sa vykúpať v mori.
 • 9. den: pre záujemcov jedna z najkrajších túr Korziky v oblasti skalných veží BAVELLA. Zo sedla Bavella / 1218, 6.hod. okruh okolo skalných veží s prevýšením 850m / a späť do sedla, alebo len 4hod. túra k III veži PUNTA DI A vačkoch / 1611, s prevýšením 667m /, cestou späť zastávka v "najkorzickejšom" meste SARTENE, ostatné pobyt a relaxácia pri mori v blízkosti kempu.
 • 10. den: BONIFACIO - jeden z divov Európy s prekrásnou pobrežnej túrou (cca 7 km) vápencovými skaliskami, prehliadka mesta, pre záujemcov plavba loďou pod skalnatými útesmi (cca 17 EUR), neskoro popoludní sa stihneme vykúpať v mori.
 • 11. - 12. den: presun do prístavného mesta BASTIE, prehliadka mesta, trajektom do Talianska, nočný presun do Rakúska, návrat do ČR popoludní.
 • Poznámka I: Vzhľadom k tomu, že naplnenie turistickej časti programu je priamo závislé na vhodných meteorologických podmienkach, CK si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade nepriaznivého počasia, alebo nepriaznivého stavu horských ciest. Cestovné poriadky trajektov na sezónu 2019 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, CK si vyhradzuje právo úpravy programu z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektu.
 • Poznámka II: Zájezd je kombinován se zájezdy - Srdcem Korsiky na kole a Smaragdový ostrov Korsika.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na turistiku a storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (3 900 km), trajekt na Korziku a späť, vstupné a výstupné korzické daň, 9x kempovné vo vlastných stanoch, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, cestovné vláčikom, fakultatívny lodný výlet a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 8x česká polpenzia začína 3. deň raňajkami a končiace 10. deň večerou 2 400 Kč.
 • Stravování: bez stravy. Stravovanie za príplatok: česká polpenzia začína 3. deň raňajkami a končiace 10. deň večerou 2 400kč.
 • Ubytování: Nocľahy: vlastné stany, celkom 3 rôzne kempy (4x pri mori u Propriane, 3x vo vnútrozemí u Canaglie, 2x pod Monte Cinto).


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduHORSKÁ TURISTIKA
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy
Francúzsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy