Francúzsko - Smaragdový ostrov Korzika s pohodou a polpenziou

Náročnosť 3 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika

Francúzsko - Korzika - Poznávacie zájazdy s turistikou stany - poznávací zájazd Pätnásťdenná s turistikou do Zeme prírodných kras, skalnatého pobrežia s mnohými piesočnými plážami, Štíty veľhôr sebe zasneženými Vrcholy dvíhajúcimi sebe misty primo z viac. Slnečné podnebie s bujným rastlinstvom, lesy, Háje vinice, romantická skaliská, jaskyne, rokliny, bystriny vodopády dotvárajú tú pravú atmosféru neopakovateľnú Korziky.


Úvod:

12 dňová poznávací zájazd s turistikou a možnosťou českej polpenzie do krajiny neuveriteľných prírodných krás. Skalnaté pobrežia s mnohými piesočnými plážami, štíty veľhôr so zasneženými vrcholmi dvíhajúcimi sa miestami priamo z mora, kaskády s príjemným kúpaním, historické mestá uprostred hôr. Slnečné podnebie s bujným rastlinstvom, lesy, háje a vinice, romantická skaliská, jaskyne, rokliny, bystriny a vodopády dotvárajú tú pravú a neopakovateľnú atmosféru Korziky. Počas cesty sa tiež stretneme s početnými pamiatkami z obdobia megalitických kultúr, antiky a stredoveku as často svojráznymi, ale inak veľmi prívetivými, a pohostinnými obyvateľmi. Pre milovníkov neopakovateľných prírodných scenérií bude potom návšteva Bonifaccia ležiaceho na belostných útesoch vápencových skál.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Korsika - aktivní dovolená - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR do Talianska, trajektom do Bastie. V závislosti na časoch trajekte, odpočinok a relaxácia pri mori, prejazd do kempu v horách (3x na rovnakom mieste), možnosť individuálneho grilovanie a posedenie pri víne.
 • 3. den: možnosť dvoch variantov: 1. variant: pešo do malinké dedinky CANAGLIE (720 m), cez salaše Tolla k nádherným kaskádam MANGANELLO (cca 1 200 m), kúpanie, vyvádzanie na prírodných šmykľavkách, pre najzdatnejších záujemcov výstup na horskú chatu PIETRA PIANA (1 800 m) na úpätí Monte Rotondo (2 622 m). 2. variant: legendárnym úzkokolejným vláčikom fantastickým vnútrozemím do slávneho CORTE. Možnosť turistiky v prekrásnom kaňone RESTONICA s veľkým výberom túr. Návrat vláčikom do kempu.
 • 4. den: pre záujemcov celodenný 9 hodinová okružná pešia túra z VIZZAVONY (915 m), výstup na dominantu Korziky - MONTE D'ORO (2 389 m). Pre pohodárov ľahká túra s kúpaním (prevýšenie 200 m) v Anglických kaskádach, ktoré priamo nabádajú na relaxáciu, neskoro popoludňajšie prejazd späť do kempu.
 • 5. den: prejazd do starobylého CORTE s citadelou týčiace sa pod mohutnými štítmi hôr. Prehliadka mesta, alebo turistika s kúpaním v údolí Tavignano. Popoludní prejazd divokým kaňonom SCALA DI SANTA REGINA pozdĺž rieky GOLO do horského strediska Calacuccia a dedinky Lozzi (1 040 m), kemp (2 noci na rovnakom mieste).
 • 6. den: výstup k jazeru LAC DU CINTO (2 300 m), pre najzdatnejších záujemcov alternatívne celodenná túra (s prevýšením 1 700 m) s výstupom na najvyšší vrchol Korziky MONTE CINTO (2 706 m - pod vrcholom neistený lezenie) a späť, najpohodovejší varianta je individuálne kúpanie v horských tôňach riečky FOGGIALE, späť do kempu.
 • 7. den: ranný odchod (programovo náročný deň) do tiesňavy SPELUNCA (príjemný, pozvoľný celkom päťsto metrový zostup), jedna z najznámejších atrakcií ostrova, možnosť kúpania v kaskádach. Zastávka v malebnom zálive PORTO, putovanie bizarné skalnatou farebnou krajinou Calanche (UNESCO), rodný dom Napoleona v AJJACIO, večer ubytovanie v kempe s bazénom pri mori s nádhernou plážou v zálive Valinco u mesta PROPRIANO (4 noci na rovnakom mieste, už sa nikam nesťahujeme ).
 • 8. den: kúpanie v mori a relaxácie na pláži, alebo skoro ráno odchod do sedla COL DE ST-Eustache (995 m), pešo vyhliadkovú hrebeňovka nad údolím Taravo na MONTE SAN Petra (1440 m, celkovo tam aj späť 3-4 hodiny ), popoludní mora.
 • 9. den: jedna z najkrajších túr Korziky v oblasti skalných veží BAVELLA. Zo sedla Bavella 1 218 mk veži PUNTA DI A vačkoch (1 611 m), cestou späť zastávka v "najkorzickejšom" meste SARTENE, ostatné pobyt a relaxácia pri mori v blízkosti kempu.
 • 10. den: BONIFACIO - jeden z divov Európy s prekrásnou pobrežnej túrou (cca 7 km) vápencovými skaliskami, prehliadka mesta, pre záujemcov plavba loďou pod skalnatými útesmi (cca 20 EUR), neskoro popoludní sa stihneme vykúpať v mori.
 • 11. - 12. den: presun do prístavného mesta BASTIE, prehliadka mesta, trajektom do Talianska, nočný presun do Rakúska, návrat do ČR popoludní.
 • Poznámka I: Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných meteorologických podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí, nebo nepříznivého stavu horských silnic. Jízdní řády trajektů na sezónu 2019 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.
 • Poznámka II: Vzhľadom k tomu, že naplnenie turistickej časti programu je priamo závislé na vhodných meteorologických podmienkach, CK si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade nepriaznivého počasia, alebo nepriaznivého stavu horských ciest. Cestovné poriadky trajektov na sezónu 2019 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, CK si vyhradzuje právo úpravy programu z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektu.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč, dopravu klimatizovaným autobusom (3 900 km), trajekt na Korziku a späť, vstupné a výstupné korzické daň, 9x kempovné vo vlastných stanoch, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, cestovné vláčikom, fakultatívny lodný výlet a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: česká polpenzia začína 3. deň raňajkami a končiace 10. deň večerou 2 400 Kč.
 • Stravování: bez stravy, možnot přikupiť.
 • Ubytování: vlastné stany, celkom 3 rôzne kempy (4x pri mori u Propriane, 3x vo vnútrozemí u Canaglie, 2x pod Monte Cinto).

Korsika - aktivní dovolená
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy
Francúzsko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy