Pohodový týždeň v Alpách - Francúzske prímorské Alpy - NP Mercantour - bus

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Úvod:

Najjužnejšia časť francúzskych Álp predstavuje šesť hlboko zarezaných údolia formovaných do oblúka 150 km pozdĺž talianskych hraníc. Na viac ako 1 500 km2 vznikol v roku 1979 Národný park Mercantour. V súčasnej dobe čaká na zápis do zoznamu prírodného dedičstva UNESCO. Divoká pohoria s ostrými rozoklanými vrcholmi, ktoré väčšinou dosahujú 2 500 až 3 000 m, sa striedajú s alpskými lúkami, plnými kvetov a riedkymi smrekovcovými lesy. Prekvapujúce je i fauna. Bežne na túrach možno stretnúť nielen zvedavé svišťa, ale aj stáda kamzíkov, muflónov alebo kozorožcov horského. Talianski králi tu mali svoj poľovný revír. Celá oblasť je výnimočne bohatá na kaskádovité horské bystriny, riečky aj ľadovcové jazerá. Do Nice je to odtiaľto len 65 km. Niet divu, že sa tu prelína kúzlo aj vôňa Stredozemného mora, Provence, Álp i Talianska. Väčšinou sa budeme na našich výletoch pohybovať v údolí Vésubie a okolie, v ktorého bezprostrednej blízkosti leží najvyššie zasnežené vrcholy. Nahliadneme aj do ďalšieho údolia Tine. Mimo prírodné krásy sa budeme môcť stretnúť s vlkmi a prezrieť si ich na chovnej stanici v ich prirodzenom prostredí. NP Mercantour ešte nebol objavený pre českých turistov, aj keď je to vyhľadávaná lokalita, najmä Francúzi. Vysokohorské cesty sú výborne značené, len v okolí Vésubie je ich niekoľko stoviek. Ubytovanie bude v starobylom mestečku St. Martin Vésubie (975 m) so zachovalou stredovekou časťou, v hoteli z konca 19. stor., Uprostred parku.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR.
 • 2. den: príjazd do Francúzska, do mestečka ST. MARTIN-Vésubie, ubytovanie, zoznámenie s najbližším okolím.
 • 3. den: po raňajkách busom na parkovisko nad jazerom BORÉON (1 670 m), odtiaľ okružný výlet cez horskú chatu Cougourde k jazeru Trécolpas a späť. Možnosť zastávky na farme, nákup čerstvých syrov. Fakultatívne návšteva jedinečného parku Alpha, chovnej stanice vlkov. Späť busom do hotela, večera. Základný variant (náročnosť 2,5 z 5; 4-5 hod., ↑ ↓ 500 m).
 • 4. den: po raňajkách busom na dolnej parkovisko pri Madona DE Fenestra (1 807 m), okružný výlet k romantickým piatich jazerám, tam rýchlym výstupom, späť po horských lúkach, cestou pekné rozhľady na okolité hory. Možnosť nákupu čerstvých syrov na farme. Späť busom na ubytovanie, večera. Základný variant (2,5 z 5; 4,5-5 hod., ↑ ↓ 530 m).
 • 5. den: po raňajkách busom na parkovisko sales (1 670 m), odtiaľ po GR 52 pôvabným údolím Sales na rovnomennej sedlo, okružný výlet s peknými výhľadmi k lesnému jazeru Adus a späť na parkovisko. Návrat busom do mestečka, večera. Základný variant (2,5 z 5; 5 hod., ↑ ↓ 600 m).
 • 6. den: po raňajkách busom na sedlo COLMIANE (1 500 m), odtiaľ výstup na ojedinelý vrchol Baus de la Frem (2 246 m) s panoramatickým rozhľadom na celý NP Mercantour. Namáhavý výstup bude odmenený naozaj nevšedným zážitkom. Rovnaká cesta späť po rozkvitnutých lúkach a lesíkom späť na parkovisko, busom do mestečka, večera. Základný variant (3 z 5; 5-6 hod., ↑ ↓ 750 m).
 • 7. den: po raňajkách busom na hornej parkovisko pri Madona DE Fenestra (1 903 m), odtiaľ okružný výlet k jazeru Fenestra, na sedlo Col de Fenestra na hraniciach s Talianskom s výhľadmi na taliansky Piemont, prechod k sedlu Pas de Ladres s rozhľadom do údolia Boréonu a späť k horskej chate a kostolu. Cestou sa otvárajú nezabudnuteľné pohľady aj na najvyššie vrcholy ako Cime de GELAS (3 143 m). Z parkoviska busom do mestečka, večera. Základný variant (2,5 z 5; 4,5-5 hod., ↑ ↓ 600 m).
 • 8. den: cez Taliansko a Nemecko do ČR.
 • 9. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 6x nocľah v hoteli, 6x polpenzia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 315 Kč.
 • Ubytování: Ubytovanie bude v starobylom mestečku St. Martin Vésubie (975 m) so zachovalou stredovekou časťou, v hoteli z konca 19. stor., Uprostred parku.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Francúzsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy