Írsko - Najkrajšie miesta Írska pešo - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika


Úvod:

Počas nášho putovania navštívime Severné Írsko a Írsku republiku. Prejdeme sa po severnom pobreží, uvidíme slávny Giant 's Causeway - Obrov chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západe, jedinečnú krasovú oblasť Burren. Pôjdeme po stolovej hore Ben Bulben, po cestičkách v národnom parku Wicklow Mountains, vystúpime na pútnické horu Croagh Patrick. Našou snahou je maximum času stráviť vo voľnej prírode. Uvidíme mnoho historických pamiatok. Prezrieme si hlavné mesto Írskej republiky Dublin. Cestou cez Britániu navštívime metropole Londýn.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR popoludní, nočný presun do Francúzska. Okolo poludnia príjazd do Cherbourg (podľa časových možností krátka prehliadka s výhľadom na prístav), večerné plavba trajektom do Írska (18 hod.), Nocľah v kajutách.
 • 3. den: prejazd pozdĺž pobrežia na sever, výšľap na vyhliadkovú horu GREAT SUGAR LOAF, kremencové kužeľ, ktorý je výrazným symbolom dublinského regiónu. Prejazd na nocľah.
 • 4. den: cesta na sever. Vyhliadka z povrazového mosta CARRICK-A-Rede, pešia túra po pobreží severného Írska nás vedie pozdĺž útesov s dramatickými scenériami, dôjdeme k svetoznámemu GIANT'S CAUSEWAY - Obrovmu chodníka. Prechádzka po krásnom pobreží po Portballintrea Village. Prejazd k DUNLUCE CASTLE, variantné trasy 12 a 24 km podľa chuti a síl, ubytovanie.
 • 5. den: odchod do Írskej republiky, návšteva mesta Londonderry, prejazd cez DONEGAL, turistika v NP Glenveagh, odchod do miesta ubytovania.
 • 6. den: po raňajkách prehliadka keltského kríža na cintoríne v DRUMCLIFF, pešia trasa po stolovej hore BEN BULBEN s ďalekými výhľadmi (vrchol 527 m n. m., trasa 18 km), prehliadka významného írskeho prehistorického pohrebisko v CARROWMORE, návrat do miesta ubytovania.
 • 7. den: po raňajkách prejazd k Westporte, výstup na pútnické horu Írska Croagh Patrick (stúpame od hladiny mora, vrchol 764 m nm, trasa 5 km), za dobrého počasia krásne výhľady na WESTPORT BAY, alternatívne prechádzka v parkoch Westport House, prejazd cez prírodný park CONNEMARA NATIONAL PARK, zastávka v Kylemore Abbey, ubytovanie.
 • 8. den: po raňajkách prejazd na pobreží k nádhernej vyhliadke z 205 m vysokých útesov CLIFFS OF MOHER. Túra po značenej Burren Way jedinečnú krasovú oblastí BURREN z Ballyvaughan VALLEY až k BALLYNALACKAN CASTLE (20 km s malým stúpaním), prejazd do miesta ubytovania.
 • 9. den: po raňajkách odchod na východ, zastávka v Tullamore, prechádzka okolo jazier v národnom parku WICKLOW MOUNTAINS (varianty 16 km a 6 km). Východiskom je GLENDALOUGH, jedno z najdôležitejších ranne kresťanských miest v Írsku. Je spojené s menom svätého Kevina. Prechádzka vedie od návštevníckeho centra k dolnému a hornému jazeru cez Giants 's Cut a malý cintorín s kostolíkmi, valcovou vežou a keltskými krížmi. Túra vedie po hrebeni nad horným jazerom. Ubytovanie.
 • 10. den: po raňajkách odjazd do centra DUBLINU, prehliadka hl. mesta Írska, možná návšteva múzea svetoznámeho pivovaru Guinness alebo Jameson Distilerry, pre záujemcov prehliadka TRINITY COLLEGE, v ktorej sú uložené staré manuskripty (Book of Kells), prechádzka štvrťou Temple Bar, individuálne voľno, nočný trajekt do Walesu, cca štvorhodinový nočný odpočinok na lodi .
 • 11. den: ráno príjazd do LONDÝNA, individuálny program, večer trajektom alebo Eurotunelom na pevninu.
 • 12. den: nočný prejazd cez Nemecko do ČR, príjazd popoludní.
 • Fakultativní výlety: zájezd je realizován společně s hotelovou variantou.
 • Poznámka I: zájazd je realizovaný spoločne s hotelovou variantom.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (5 500 km), trajekt z Francúzska do Írska, trajekt z Írska do Anglicka, trajekt (Eurotunel) z Anglicka, 6x nocľah vo vlastných stanoch v kempoch, 1x nocľah v hosteli vo viaclôžkových izbách s kontinentálne raňajkami, 1x nocľah v 4lôžkové kajute, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, vstupy, v niektorých kempoch sa sprchy spúšťa žetóny za 1 EUR, dohromady cca 10 EUR (žetóny sú k dispozícii na recepcii kempu) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: zvýšení pojištění storna do 30 000 Kč za 144 Kč.
 • Stravování: vlastní.
 • Ubytování: 6x nocleh ve vlastních stanech v kempech, 1x nocleh v hostelu ve vícelůžkových pokojích s kontinentální snídaní, 1x nocleh v 4lůžkové kajutě


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Írsko Írsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Írsko - zájazdyQrCode image