Pohodový týždeň v Alpách - Taliansko - More Dolomitov - Lago di Garda

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Děti vítány bazén Náročnost 1.5

Dolomity - příjmná turistika s kvalitním zázemím u italského jezera Lago di Garda

Úvod:

V priebehu zájazdu spoznáte asi najkrajšie, najčistejšie, ale aj najväčšie talianske jazero Lago di Garda, ktoré je plné kontrastov. Na severe sú vidieť skalnaté úseky, ale na juhu mierna nížina sa subtropickou vegetáciou. Teploty v lete dosahujú vysoké hodnoty, ktoré umožňujú kúpanie v jazere. Spoznáme podrobne severnej, západnej a časť východného pobrežia. Budeme sa prechádzať starými uličkami čarovného mestečka Arco, vyjdeme lanovkou na Monte Baldo, odkiaľ sú asi najkrajšie pohľady na jazero, prejdeme sa loďou. Trochu ľahkej turistiky zakúsime pod štítmi Gruppo di Brenta alebo pri vodopádoch Varone. Celý zájazd je skôr poznávacie formou, pešej turistiky tu moc nenájdete (iba Monte Baldo a Molveno). Ubytovaní sme v krásnom *** hoteli na okraji Riva del Gardy, len 1,9 km od jazera v 2lôžkových izbách so sprchou a WC, sat. TV, a telefónom. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu, večere menu o 3 chodoch s výberom a pohárom vína. Raz pre nás majitelia pripraví typickú taliansku večeru, 1x trentinskou večeru. Asi najväčšou devízou hotela je vonkajší bazén s lehátkami a možnosť večerných či popoludňajších prechádzok po tomto čarovnom mestečku (stred mesta cca 20 minút pešo).Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: príjazd do Riva del Garda, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, potom prechádzkou do historickej časti ARCA (historické budovy a vily s prepychovými fasádami, studňa z 16. storočia atď.), Výstup k hradu, ktorý vyčnieva 130 metrov nad mestom, späť do hotela pešo, večera.
 • 3. den: raňajky, pešo do Rivy, základný variant (náročnosť 2,5 z 5; 5,5 hod., ↑1 100 m, ↓1 050 m): deň v skupine GRUPPO DELLA ROCHETTA - výstup k pútnické kaplnke S. BARBARA. Turistickou cestou na BOCHET DEN CONCOLI (1 207 m). Ľahší variant: prehliadka mestečka RIVA. Všetci odchod k jazeru LAGO DI LEDRO, možnosť kúpania. Potom odchod na hotel, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do MALCESINE, potom lanovkou na MONTE Baldi do výšky 1 750 m. Základný variant (2 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): výstup na najvyšší bod celého zájazdu vrchol Cima delle rozeta (2 132 m) a späť k lanovke - krásne výhľady na jazero a severnej mesta, zjazd lanovkou k jazeru. Ľahší variant (1,5 z 5; 2 hod., ↑100 m, ↓100 m): krátka vrcholová túra na vyhliadku CIMA MALCESINE, odchod na ochutnávku výborných trentinských vín, talianska večera.
 • 5. den: raňajky, odpočinkový deň. Odchod busom na prehliadku skvostných vodopádov CASCATTA Varone. Prejazd na krátku prehliadku MALCESINE vrátane hradu, kde bol väznený aj Goethe. Prejazd loďou do ďalšieho krásneho mestečka na brehu jazera LIMONE, prehliadka, loďou do Rivy a pešo (alebo miestnym busom) do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, odchod na túru okolo jazera LAGO DI MOLVENO. Základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓550 m): jedinečná túra pod východným hrebeňom GRUPPO DI BRENTA, vyjdeme lanovkou k chate DEL PRADEL (1 357 m) nad jazero, krásnu chodníkom s výhľadmi do údolia až k chate Croze DELL altissima (1 430 m), odtiaľ po vozové ceste späť do Molveno (868 m). Ostatné môžu stráviť deň pri jazere prechádzkami okolo jazera alebo kúpaním. Všetci odchod na hotel, trentinská večere.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR, príjazd vo veľmi neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 3x večera, 1x typická trentinská večera, 1x talianska večera, 1x ochutnávka vína, využitie bazéna, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu, večere menu o 3 chodoch s výberom a pohárom vína. Raz pre nás majitelia pripraví typickú taliansku večeru, 1x trentinskou večeru.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v krásnom *** hoteli na okraji Riva del Gardy, len 1,9 km od jazera v 2lôžkových izbách so sprchou a WC, sat. TV, a telefónom. Asi najväčšou devízou hotela je vonkajší bazén s lehátkami a možnosť večerných či popoludňajších prechádzok po tomto čarovnom mestečku (stred mesta cca 20 minút pešo).


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Italské Alpy Italské Alpy
Dolomit Dolomit
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava, svoz Tábor
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Italské Alpy - zájazdy
Dolomit - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image