Termíny - přidat do oblíbených
06.09.19 - 15.09.1919KOM0181311 990 KčPřidat

Francúzsko - Korzika na bicykli v pohode - stany

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava cyklistika bazén TIP CK Poznání Last Minute

Spoznajte Korziku. na bicykli - desaťdňovej cyklozájezd s vlastným stanom na ostrove sa subtropickým podnebím, prekrásnymi plážami, azúrovým morom a štíty horských velikánov to všetko ponúka ostrov Korzika


Úvod:

Korzikou na bicykli - desaťdňovej cyklozájezd s ľahkou cykloturistikou na Korziku, ostrov, ktorého najkrajšie subtropická príroda ponúka nielen azúrové more s fantastickým pobrežím, ale aj štíty horských velikánov, romantické kaskády a zákutia v tieni storočných pínií a korkových dubov. Možnosť dokúpenia místní polopenze.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
06.09.19 - 15.09.19 19KOM01813 UZAVŘENO 12 990 Kč 11 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika na kole - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, trajektom z Talianska do BASTIA na Korzike. Odjazd prekrásnym hornatým vnútrozemím do VIZZAVONY. Kúpanie v horách v prekrásnych ANGLICKÝCH KASKÁDACH, zjazd na bicykli z Col de Vizzavona (1 163 m) zaujímavými horskými dedinami do Corte (400 m), ubytovanie v kempu (2 noci na rovnakom mieste). Večerný život v CORTE s možnosťou miestnych špecialít v útulných krčmičkách. Na bicykli 34 km, stoupání 400 m, klesání 1000m.
 • 3. den: po raňajkách sa vydáme na bicykloch jednou z najkrajších korzických dolín Restonica k salašom Grotelle (1370 m). Pohodový peší výlet k jazeru Melo (1711 m, tam a späť 2 hod), prípadne ešte k jazeru Capitello (1911 m, +1,5 hod). Návrat do Corte, prehliadka mesta. Na bicykli 2x15 km, prevýšenie 950 m.
 • 4. den: raňajky, ráno prejazd autobusom impozantným kaňonom rieky Golo na najvyššie cestné sedlo Korziky COL DE VERGHIO (1477 m). Zjazd na bicykloch úchvatnou horskou krajinou s borovicovým lesom. Výhľady do tiesňavy Spelunca, jednej z najznámejších atrakcií ostrova. Možnosť kúpania v kaskádach v ústí tiesňavy. Cez malebnú obec Ota do vyhláseného letoviska PORTO. Stúpanie k bizarným načervenalým skalným útvarom Calanche. Dojazd do Piano - dedinka ocenená ako najkrajšia francúzska obec (55 km, prevýšenie stoupání 450 m, klesání 1 400 m). Odtiaľ sa autobusom presunieme do zátoky Valinco u Propriane. Neskoro večer ubytovanie v príjemnom kempe v jednoduchých bungalovoch blízko pláže (5 nocí na rovnakom mieste).
 • 5. den: odpočinkový deň - kúpanie a pobyt pri mori. Pre záujemcov krátka návšteva neďalekého presláveného náleziska pre historické kultúry FILITOSA s mnohými menhiry (cca 20 km tam i zpět,stoupání 100 m), Možnost prodloužit dle individuálního doporučení průvodce. Večer návštěva autobusem svérázného středověkého městečka SARTÈNE.
 • 6. den: autobusom do PIETRETO-BICCHISANO (450 m). Na bicykli cez COL DE ST. Eustatius (995 m) a DOL DE TANA do AULLÉNE (850 m). Potom nádherný zjazd cez LORETO DI TALLANO k rieke RIZZANÉSE. Kúpanie u Janovského mosta SPIN A Cavalli. Na bicykli 50 km, stoupání 600 m, klesání 1 000 m. Busom alebo na bicykli (20 km) do kempu.
 • 7. den: výlet autobusom do vyhláseného BONIFACIA. Prehliadka Bonifacio, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov nádherná prechádzka loďou pod skalnatými útesmi mesta (cca 20 EUR na osobu. Návrat navečer.
 • 8. den: ráno odchod autobusom do sedla pod siluetou skalných veží BAVELLA (1 218 m). Na bicykli zjazd cez Zonza a Levi do zaujímavého mestečka STE LUCIE DE TALLA-NO, ďalej potom až do Propriane (40 km, stoupání 300 m, klesání 1200 m) Zájemci mohou dojet až do kempu (60 km, stoupání 250 m). V podvečer se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 9. den: skoro ráno (dle odjezdu trajektu) do BASTIE, prehliadka prístavného mesta, posledné nákupy darčekov. Trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Zvozy budú organizované od 4 osôb! Nástupní místo Bratislava je od 6-ti osob a Jihlava a Poděbrady od 4 osob.
 • Poznámka II: Vzhľadom k tomu, že cestovné poriadky trajektov na sezónu 2019 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, môže sa stať, že program bude ľahko upravený z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektov.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, dopravu klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, trajekty, vstupné a výstupné poplatky, pobytová taxa, výlety podľa programu, 7 x ubytovanie vo vlastných stanoch v kempe bez stravy, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodný výlet, stravovanie a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 5x polopenze - 3 chodové francouzské menu se sklenkou vína2420 Kč (začíná 4. den večeří a končí 8. den večeří).
 • Stravování: bez stravy
 • Ubytování: vo vlastných stanoch

Príplatky a zľavy


 • 5x polopenze - 2 420 Kč

Korsika na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy
Francúzsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy