Termíny - přidat do oblíbených
06.09.19 - 15.09.1919KON0181314 490 KčPřidat

Francúzsko - Korzika na bicykli v pohode

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov vlastni strava cyklistika bazén Last Minute

Spoznajte Korziku. na bicykli - desaťdňovej cyklozájezd na ostrove sa subtropickým podnebím, prekrásnymi plážami, azúrovým morom a štíty horských velikánov to všetko ponúka ostrov Korzika


Úvod:

Desaťdňové poznávací zájazd s ľahkou cykloturistikou na Korziku, ostrov, ktorého prekrásna subtropická príroda ponúka nielen azúrové more s fantastickým pobrežím, ale aj štíty horských velikánov, romantické kaskády a zákutia v tieni storočných pínií a korkových dubov. Možnosť dokúpenia českej polopenze.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
06.09.19 - 15.09.19 19KON01813 UZAVŘENO 15 490 Kč 14 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika na kole - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, trajektom z Talianska do BASTIE na Korzike. Odchod prekrásnym hornatým vnútrozemím do VIZZAVONY. Kúpanie v horách v prekrásnych ANGLICKÝCH KASKÁDACH, zjazd na bicykli z Col de Vizzavona (1 163 m) pútavými horskými dedinami do Corte (400 m), ubytovanie v hoteli (2 noci s raňajkami na rovnakom mieste). Večerné život v CORTE s možnosťou miestnych špecialít v útulných krčmičkách. Na bicykli 34 km, ↑400 m, ↓1 000 m.
 • 3. den: po raňajkách sa vydáme na bicykloch jednou z najkrajších korzických dolín RESTONICA k salašom Grotolle (1370 m). Pohodový peší výlet k jazeru MELO (1 711 m, tam a späť 2 hod.), Prípadne ešte k jazeru Capitello (1 911 m, ďalších 1,5 hod.). Návrat do Corte. Na bicykli 2x15 km, ↑↓950 m.
 • 4. den: raňajky, ráno prejazd autobusom impozantným kaňonom rieky Golo - Scala di Santa Regina na najvyššie cestné sedlo Korziky COL DE VERGHIO (1 477 m). Zjazd na bicykloch úchvatnou horskou krajinou s borovicovým lesom. Výhľady do tiesňavy SPELUNCA, jednej z najznámejších atrakcií ostrova. Možnosť kúpania v kaskádach v ústí tiesňavy. Cez malebnú obec Ota do vyhláseného letoviska PORTO. Stúpanie k bizarným červenkastým skalným útvarom CALANCHE. Dojazd za piano - dedinku ocenenú ako najkrajšie francúzska obec (12 km, ↑450 m, ↓1 400 m). Odtiaľ sa autobusom presunieme do zátoky Valinco u Propriane. Neskoro večer ubytovanie v príjemnom kempe v jednoduchých bungalovoch blízko pláže (5 nocí na rovnakom mieste).
 • 5. den: odpočinkový deň - kúpanie a pobyt pri mori. Pre záujemcov krátka návšteva neďalekého presláveného náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhiry (cca 20 km tam aj späť, ↑100 m). Možnosť predĺžiť podľa individuálneho odporúčania sprievodcu. Večer návšteva autobusom svojrázneho stredovekého mestečka Sartene.
 • 6. den: autobusom do PIETRETO-BICCHISANO (450 m). Na bicykli cez COL DE ST. Eustache (995 m) a DOL DE TANA do Aullene (850 m). Potom nádherný zjazd cez LORETO DI Tallano rieke RIZZANÉSE. Kúpanie u Janovského mosta SPIN A Cavalli. Na bicykli cca 50 km, ↑600 m, ↓1 000 m. Busom alebo na bicykli (+20 km) do kempu.
 • 7. den: výlet autobusom do vyhláseného BONIFACIA. Prehliadka Bonifacia, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov prehliadka loďou pod skalnatými útesmi mesta (cca 20 EUR / os.) Alebo pohodová pešia turistika po pobrežných útesoch s prekrásnymi výhľadmi na mesto na skalách až k majáku na piesčitú pláž pri ostrovčeku St. Antoine (tam aj späť asi 12 km). Návrat navečer. Pre cyklistov možný individuálny program v okolí zálivu Valinco.
 • 8. den: ráno odchod autobusom do sedla pod siluetou skalných veží BAVELLA (1 218 m). Na bicykli zjazd cez ZONZU a LEVII do zaujímavého mestečka STE LUCIE DE Tall-NO, ďalej potom až do Propriane (na bicykli cca 40 km, ↑300 m, ↓1 200 m) Záujemcovia môžu dôjsť až do kempu (60 km, ↑250 m). V podvečer sa stihneme ešte vykúpať v mori.
 • 9. den: skoro ráno (podľa odchodu trajektu) do BASTIE, prehliadka prístavného mesta, posledné nákupy darčekov. Trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vzhľadom na to, že cestovné poriadky trajektov na sezónu 2019 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, môže sa stať, že program bude ľahko upravený z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektov.
 • Poznámka II: V prípade nočných trajektov možnosť priplatenia kajuty (cca 30 EUR / os.). Zvozy budú organizované od 4 osôb! Nástupné miesto Bratislava je od 6-tich osôb a Jihlava a Poděbrady od 4 osôb.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, dopravu klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, trajekty, vstupné a výstupné poplatky, pobytová taxa, výlety podľa programu, 5x ubytovanie v jednoduchých bungalovoch, 2x v hoteli v Corte s raňajkami, obliečky, športový inštruktor, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodný výlet, stravovanie s výnimkou 2 raňajkami pri ubytovaní v hoteli a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba v bungalove 4 600 Kč, neobsadené lôžko v bungalove 4 600 Kč, 5x polpenzia 3 chodové francúzskej menu s pohárom vína 2 420 Kč (začína 4. deň večerou a končí 8. deň večerou).
 • Stravování: bez stravy, 2x raňajky v hoteli Corte
 • Ubytování: 5x ubytovanie v jednoduchých bungalovoch, 2x v hoteli v Corte s raňajkami. Bungalov: dve navzájom oddelené 2lôžková a 3lôžková spálňa - odporúčame pre 2 dospelé osoby a deta (palanda + samostatné lôžko). Oddelená spoločná kuchynka (chladnička, varič, základný riad), spoločná kúpeľňa (WC, umývadlo, sprcha) a terasa. Kemp je vybavený detským a veľkým bazénem.Bungalovy sú zasadené do krásnej kaskádovito riešené záhrady s množstvom zelene a dvoma bazénmi. Je to skutočne príjemné prostredie a jedná sa o jeden z najobľúbenejších kempov na Korzike Aj kvôli jeho skvelej polohe. Kemp sa nachádza v blízkosti krásnej pláže a tiež je to skvelé východiskové miesto pre tie najzaujímavejšie výlety na ostrove. s CK Poznání

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 600 Kč
 • 5x polopenze - 2 420 Kč

Korsika na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy
Francúzsko - zájazdy

Užitečné odkazy

QrCode image

Podobné zájazdy