Termíny - přidat do oblíbených
17.08.18- 26.08.1818KOT01164*14 490 KčPřidat
31.08.18- 09.09.1818KOT0176213 990 KčPřidat

Francúzsko - Korzika s ľahkou turistikou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov vlastni strava turistika bazén TIP CK Poznání

Francúzsko, Korzika- poznávací zájazd s ľahkou turistikou ..... Anglické kaskády, hrdé mesto Corte, MANGANELLO kaskády s množstvom tôní a prírodných šmýkačiek, vyhlásená tiesňava Spelunca, letovisko Porto, bizarné farebné skaly Calanche, Napoleonovo rodisko Ajjacio, prekrásna zátoka v okolí Propriane, pirátske mesto Sartene, menhiry vo FILITOSA, skalné veže Bavella a Trou de la Bombe, užasné Bonifacio, jeden z divov Európy ....Úvod:

10-dňová poznávací zájazd s ľahkou turistikou na Korziku, ostrov, ktorého najkrajšie subtropická príroda ponúka nielen azúrové more s fantastickým pobrežím, ale aj štíty horských velikánov, romantické kaskády a zákutia v tieni storočných pínií a korkových dubov.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
17.08.18- 26.08.18 18KOT01164* VYPRODÁNO! 14 490 Kč Rezervovat
31.08.18- 09.09.18 18KOT01762 VYPRODÁNO! 13 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika s lehkou turistikou - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, trajektom z Talianska do BASTIE na Korzike. Popoludní odchod prekrásnym hornatým vnútrozemím do VIZZAVONY. Príjemná túra s kúpaním v horách v prekrásnych ANGLICKÝCH KASKÁDACH, prejazd do Corte, ubytovanie v hoteli (2 noci s raňajkami na rovnakom mieste). V prípade denného trajektu sa bude popoludňajšie turistika odohrávať v kaskádach prekrásneho údolia Tavignano. Večerný život v CORTE.
 • 3. den: po raňajkách krátky prejazd do Tattone, ľahká turistika k salaš Toll s skvelým kúpaním, pre záujemcov pohodová turistika k najkrajším kaskádam Korziky na rieke MANGANELLO pod mohutným viac ako 2 500 m vysokým Monte Rotondo. Návrat do hotela Corte, prehliadka mesta.
 • 4. den: skoro ráno raňajky, prejazd majestátnym kaňonom rieky Golo do tiesňavy SPELUNCA, jednej z najznámejších atrakcií ostrova. Pohodová turistika s možnosťou kúpania v kaskádach. Krátko zastavíme vo vyhlásenom letovisku PORTO. Cestou navštívime bizarné skaly Calanche. Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, sa presunieme do zátoky Valinco pri Propriane. Neskoro večer ubytovanie v kempe v jednoduchých bungalovoch, 5 nocí na rovnakom mieste.
 • 5. den: kúpanie a pobyt pri mori. Pre záujemcov krátka návšteva neďalekého presláveného náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA info s mnohými menhiry a večerná návšteva neďalekého mestečka Propriano.
 • 6. den: stredne náročná turistika v oblasti ZÓNY - vrchol MONTE Calvi (1 377 m) s excelentnou vyhliadkou, alebo vodopád tzv. "cikajúci kohútik", popoludní stihneme kúpanie v mori. V termínu od 8.6. bude tento program: autobusom do PIETRETO-BICCHISANO (450 m) a do sedla COL DE ST. Eustache (995 m), pešo vyhliadkovou hrebeňovka nad údolím Taravo na MONTE SAN Petra (1440 m, celkovo tam aj späť 3-4 hodiny). Pôjdete krajinou, ktorá vo vás vyvolá nadšenie. Fotogenické kamenné bloky a formácie lemujú túto príjemnú túru, z ktorej máte uchvacujúca výhľadmi na veže Bavella a na záliv Valinco.
 • 7. den: výlet do vyhláseného BONIFACIA info, Prehliadka mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov nádherná prechádzka loďou pod skalnatými útesmi (cca 20 EUR na osobu). Pohodová turistika po pobrežných útesoch s prekrásnymi výhľadmi na mesto na skalách až k majáku na piesčitú pláž pri ostrovčeku St. Antoine (tam aj späť asi 12 km). Návrat večer.
 • 8. den: ráno pohodová turistika pod siluetou skalných veží Bavella ku skalnému oknu Trou DE LA BOMBE pre záujemcov s výstupom na PUNTA VELACO info (1483 m) s fantastickým výhľadom na východné i západné pobrežie Korziky. Popoludní sa stihneme ešte vykúpať v mori.
 • 9. den: skoro ráno do BASTIE info, Prehliadka prístavného mesta, posledný nák upy darčekov. Trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vzhľadom k tomu, že cestovné poriadky trajektov na sezónu 2018 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, môže sa stať, že program bude ľahko upravený z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektov. Svozy budou organizovány od 4 osob! Poděbrady (od 4 osob), Jihlava (od 4 osob), Bratislava (od 6-ti osob jinak svoz do Brna).
 • Poznámka II: v termínech s * budou všechny noclehy v jednoduchých bungalovech v kempu u moře v zátoce u města Propriano, v programu dojde k vypuštění Anglických kaskád, Manganella a turistiky v oblasti Zony, ale přibudou nová místa, návštěva Ajaccia – rodného města Napolena Bonaparte atd. Zbytek programu bude příslušným způsobem upraven tak, že všechny výlety budou realizovány z daného místa ubytování. Poznámka II: zájezd s* je kombinován se zájezdem Korsika – pobyt s výlety a Korsika – turistika a relaxace, zájezd bez* je kombinován se zájezdem Korsika s pohodovou turistikou. Zájezd od 8.6. bude kombinován se zájezdem Korsika na kole v pohodě a se zájezdem Korsika s pohodovou turistikou.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane turistiky a pripoistenie storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom, trajekty, vstupný a výstupný poplatok, pobytová taxa, 5x ubytovanie v jednoduchých bungalovoch, 2x v hoteli v Corte s jednoduchou raňajkami, obliečky, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodný výlet, stravovanie s výnimkou 2 raňajkami v hoteli (v termíne od 15/6 a 31/8) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: neobsadené lôžko: 1. termín 3 700 Kč, 2. termín 5 400 Kč, 3.a 4.termín 4 200 Kč, 5x polopenze připravená českým kuchařem 1 400 Kč (začíná 4. den večeří a končí 9. den snídaní), u zájezdů s* 6x večeře, 7x snídaně (3. - 9. den) 1 850 Kč.
 • Stravování: bez stravy. 2x snídaně v hotelu (15/6 a od 31/8). Lze přikoupit českou polopenzi.
 • Ubytování: 5x ubytovanie v jednoduchých bungalovoch, 2x v hoteli v Corte s raňajkami. Bungalov: 2 navzájom oddelené 2lôžková a 3lôžková spálňa - odporúčame pre 2 dospelé osoby a deta (palanda + samostatné lôžko). Oddelená spoločná kuchynka (chladnička, varič, základný riad), spoločná kúpeľňa (WC, umývadlo, sprcha) a terasa. V termíne s * /od 30/6 a 18/8/ JE UBYTOVANIE 7x v jednoduchých bungalovoch! Kemp je vybavený detským a veľkým bazénem.Bungalovy sú zasadené do krásnej kaskádovito riešené záhrady s množstvom zelene a dvoma bazénmi. Je to skutočne príjemné prostredie a jedná sa o jeden z najobľúbenejších kempov na Korzike Aj kvôli jeho skvelej polohe. Kemp sa nachádza v blízkosti krásnej pláže a tiež je to skvelé východiskové miesto pre tie najzaujímavejšie výlety na ostrove.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 200 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 200 Kč
 • 5x česká polopenze -
 • 6x večeře, 7x snídaně - 1 850 Kč

Korsika s lehkou turistikou
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav, svoz do Brna: Ostrava, svoz do Brna: Frýdek-Místek, svoz do Brna: Nový Jičín, svoz do Brna: Olomouc, svoz do Brna: Prostějov, svoz do Pardubic: Svitavy, svoz do Pardubic: Litomyšl, svoz do Pardubic: Vysoké Mýto
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy
Francúzsko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy