Francúzsko - Korzika s ľahkou turistikou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov vlastni strava turistika bazén TIP CK Poznání

Francúzsko, Korzika- poznávací zájazd s ľahkou turistikou ..... Anglické kaskády, hrdé mesto Corte, MANGANELLO kaskády s množstvom tôní a prírodných šmýkačiek, vyhlásená tiesňava Spelunca, letovisko Porto, bizarné farebné skaly Calanche, Napoleonovo rodisko Ajjacio, prekrásna zátoka v okolí Propriane, pirátske mesto Sartene, menhiry vo FILITOSA, skalné veže Bavella a Trou de la Bombe, užasné Bonifacio, jeden z divov Európy ....Úvod:

10-dňová poznávací zájazd s ľahkou turistikou na Korziku, ostrov, ktorého najkrajšie subtropická príroda ponúka nielen azúrové more s fantastickým pobrežím, ale aj štíty horských velikánov, romantické kaskády a zákutia v tieni storočných pínií a korkových dubov.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Korsika s lehkou turistikou - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, trajektom z Talianska do BASTIE na Korzike. Popoludní odchod prekrásnym hornatým vnútrozemím do VIZZAVONY. Príjemná túra s kúpaním v horách v prekrásnych ANGLICKÝCH KASKÁDACH, prejazd do Corte, ubytovanie v hoteli (2 noci s raňajkami na rovnakom mieste). V prípade denného trajektu sa bude popoludňajšie turistika odohrávať v kaskádach prekrásneho údolia Tavignano. Večerný život v CORTE.
 • 3. den: po raňajkách krátky prejazd do Tattone, ľahká turistika v údolí riečky Manganello k salašom Toll (cca 5 km), na ktorých je možné ochutnať vynikajúci korzickej údeniny. Prípadní záujemcovia môžu pokračovať ďalej až k vyhláseným kaskádam Manganello (ďalších cca 5 km). Kdekoľvek je možné kúpanie. Z údolia sú krásne výhľady na vrcholky Monte d'Oro a Monte Rotondo. Návrat do hotela v Corte.
 • 4. den: skoro ráno raňajky, prejazd majestátnym kaňonom rieky Golo do tiesňavy SPELUNCA, jednej z najznámejších atrakcií ostrova. Pohodová turistika s možnosťou kúpania v kaskádach. Krátko zastavíme vo vyhlásenom letovisku PORTO. Cestou navštívime bizarné skaly Calanche. Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, sa presunieme do zátoky Valinco pri Propriane. Neskoro večer ubytovanie v kempe v jednoduchých bungalovoch, 5 nocí na rovnakom mieste.
 • 5. den: kúpanie a pobyt pri mori. Pre záujemcov krátka návšteva neďalekého presláveného náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA info s mnohými menhiry a večerná návšteva středověkého městečka SARTÈNE.
 • 6. den: autobusom na sedlo COL DE ST. Eustache (995 m), pešo vyhliadkovou hrebeňovka na vrchol MONTE SAN Petr (1440 m), s krásnym kruhovým rozhľadom, neďalekej pietne miesto obetiam jednej z najväčších leteckých katastrof vo Francúzsku. Fotogenické kamenné bloky a formácie lemujú túto príjemnú túru, z ktorej máte uchvacujúca výhľadmi na záliv Valinco a skalné veže Bavella. Popoludní ešte stihneme kúpanie v mori.
 • 7. den: výlet do vyhláseného BONIFACIA info, Prehliadka mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov nádherná prechádzka loďou pod skalnatými útesmi (cca 20 EUR na osobu). Pohodová turistika po pobrežných útesoch s prekrásnymi výhľadmi na mesto na skalách až k majáku na piesčitú pláž pri ostrovčeku St. Antoine (tam aj späť asi 12 km). Návrat večer.
 • 8. den: ráno pohodová turistika pod siluetou skalných veží Bavella ku skalnému oknu Trou DE LA BOMBE pre záujemcov s výstupom na PUNTA VELACO info (1483 m) s fantastickým výhľadom na východné i západné pobrežie Korziky. Popoludní sa stihneme ešte vykúpať v mori.
 • 9. den: skoro ráno do BASTIE info, Prehliadka prístavného mesta, posledný nák upy darčekov. Trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vzhľadom k tomu, že cestovné poriadky trajektov na sezónu 2019 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, môže sa stať, že program bude ľahko upravený z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektov. Svozy budou organizovány od 4 osob! Poděbrady (od 4 osob), Jihlava (od 4 osob), Bratislava (od 6-ti osob jinak svoz do Brna).
 • Poznámka II: zájezd je kombinován se zájezdem Korsika s pohodovou turistikou.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane turistiky a pripoistenie storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom, trajekty, vstupný a výstupný poplatok, pobytová taxa, 5x ubytovanie v jednoduchých bungalovoch, 2x v hoteli v Corte s jednoduchou raňajkami, obliečky, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodný výlet, stravovanie s výnimkou 2 raňajkami v hoteli a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: plavba loďou cca 20 Euro/os, neobsadené lôžko: 1. termín 4 100 Sk, 2. termín 4 700 Kč, 5x polpenzia - 3 chodové francúzskej menu s pohárom vína 2 420 Sk (začína 4. deň večerou a končí 8. deň večerou).
 • Stravování: bez stravy. 2x snídaně v hotelu. Lze přikoupit polopenzi.
 • Ubytování: 5x ubytovanie v jednoduchých bungalovoch, 2x v hoteli v Corte s raňajkami. Bungalov: 2 navzájom oddelené 2lôžková a 3lôžková spálňa - odporúčame pre 2 dospelé osoby a deta (palanda + samostatné lôžko). Oddelená spoločná kuchynka (chladnička, varič, základný riad), spoločná kúpeľňa (WC, umývadlo, sprcha) a terasa. Kemp je vybavený detským a veľkým bazénem.Bungalovy sú zasadené do krásnej kaskádovito riešené záhrady s množstvom zelene a dvoma bazénmi. Je to skutočne príjemné prostredie a jedná sa o jeden z najobľúbenejších kempov na Korzike Aj kvôli jeho skvelej polohe. Kemp sa nachádza v blízkosti krásnej pláže a tiež je to skvelé východiskové miesto pre tie najzaujímavejšie výlety na ostrove.

Korsika s lehkou turistikou
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, svoz Ostrava, svoz Frýdek-Místek, svoz Nový Jičín, svoz Olomouc, svoz Prostějov, Břeclav, svoz do Brna: Lipník nad Bečvou
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy
Francúzsko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy