Francúzsko - Korzika s pohodovú turistikou a polpenziou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika bazén

10-dňová poznávací zájazd s pohodovou turistikou na Korzike, na ostrove, ktorého prekrásna subtropická príroda ponúka nielen azúrové more s fantastickým pobrežím, ale aj štíty horských velikánov, romantické kaskády a zákutia v tieni storočných pínií a korkových dubov.


Úvod:

Zájazd je koncipovaný tak, aby ste poznali najkrajšie kúty prírody Korziky a zároveň si stihli vychutnať priezračné more a prekrásne pláže tohto báječného ostrova. Dve noci bývame v samom srci ostrova pod Corte, ktoré je vstupnou bránou do Restoniky a Tavignano. V Restonica a v priľahlom Tavignano sú jedny z najúžasnejších prírodných scenérií Korziky. Navyše v Corte máte jedinečnú možnosť okúsiť miestne špeciality v množstve útulných krčmičiek. Z tohto dôvodu prvé dva dni nebude možné prikúpiť polpenziu. Po dvoch dňoch sa presunieme do kempu pri mori do zátoky Valinco, kde sú jedny z najkrajších piesočných pláži ostrova. Tu neuvidíte lesy slnečníkov, ale niekoľkokilometrový pás piesočných pláží oddelených bizarnými pruhy skalísk. Je iba na vás, či sa zúčastníte denného programu (je v cene zájazdu) alebo si zalenošíte pri mori.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Korsika - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, trajektom z Talianska do BASTIE na Korzike. Popoludní odchod prekrásnym hornatým vnútrozemím do VIZZAVONY. Príjemná túra s kúpaním v horách v prekrásnych ANGLICKÝCH KASKÁDACH, prejazd do Corte, ubytovanie v kempe (2 noci na rovnakom mieste). V prípade denného trajektu sa bude popoludňajšie turistika odohrávať v prekrásnom údolí Tavignano. Večerný život v CORTE.
 • 3. den: krátky prejazd do Tattone, ľahká turistika v údolí riečky Manganello k salašom Toll (cca 7 km), na ktorých je možné ochutnať vynikajúci korzickej údeniny. Prípadní záujemcovia môžu pokračovať ďalej až k vyhláseným kaskádam Manganello (ďalších cca 5 km). Kdekoľvek je možné kúpanie. Z údolia sú krásne výhľady na vrcholky Monte d'Oro a Monte Rotondo. Návrat do kempu v Corte.
 • 4. den: skoro ráno raňajky, prejazd majestátnym kaňonom rieky Golo do horského strediska EVIS (805 m), do tiesňavy SPELUNCA (príjemný pozvoľný celkom pětisetmetrový zostup), jednej z najznámejších atrakcií ostrova. Pohodová turistika s možnosťou kúpania v kaskádach. Krátko zastavíme vo vyhlásenom letovisku PORTO. Cesta medzi bizarnými skalami CALANCHE (UNESCO). Po krátkej prechádzke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, sa presunieme do zátoky Valinco pri Propriane. Neskoro večer ubytovanie v kempe pri mori s bazénom, 5 x na rovnakom mieste.
 • 5. den: kúpanie a pobyt pri mori. Pre záujemcov krátka návšteva neďalekého presláveného náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhiry a večerná návšteva neďalekého mestečka PROPRIANO.
 • 6. den: autobusem na sedlo COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou na vrchol MONTE SAN PETRU (1440 m), s krásným kruhovým rozhledem, nedaleké pietní místo obětem jedné z největších leteckých katastrof ve Francii. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na záliv Valinco a skalní věže Bavella. Odpoledne ještě stihneme koupání v moři.
 • 7. den: výlet do BONIFACIA, návšteva mesta, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov prehliadka loďou pod skalnatými útesmi (cca 20 EUR na osobu).
 • 8. den: ráno pohodová turistika zo sedla Col de Bavella (1 218 m), pod siluetou nádherných skalných veží BAVELLA ku skalnému oknu Trou DE LA BOMBE (1 290 m), pre záujemcov s výstupom na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhľadom na východné i západné pobrežie Korziky. Neskoro popoludní sa stihneme ešte vykúpať v mori.
 • 9. den: skoro ráno do BASTIE, v prípade času krátka prehliadka prístavného mesta (jej dĺžka závisí na cestovnom poriadku trajektov). Trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vzhľadom k tomu, že cestovné poriadky trajektov na sezónu nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, môže sa stať, že program bude ľahko upravený z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektov.
 • Poznámka II: Zájazd sa organizuje v kombinácii so zájazdom Korzika s ľahkou turistikou. Zvozy budú organizované od 4 osôb! Nástupné miesto Bratislava od 6 osôb inak zvoz do Brna.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom, trajekty, vstupný a výstupný poplatok, pobytová taxa, 5x ubytovanie vo vlastných stanoch v kempe pri mori v zátoke Valinco, 2x v Corte v kempe vo vnútrozemí, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodný výlet (cca 20euro), a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: plavba loďou cca 20 Euro na osobu, 5x polpenzia 3 chodové francúzskej menu s pohárom vína 2 940 Sk (začína 4. deň večerou a končí 8. deň večerou).
 • Stravování: za príplatok
 • Ubytování: 5x ubytovanie vo vlastných stanoch v kempe pri mori v zátoke Valinco, 2x v Corte v kempe vo vnútrozemí
 • Umístění: Corte a Valinco

Korsika
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, svoz Ostrava, svoz Frýdek-Místek, svoz Nový Jičín, svoz Olomouc, svoz Prostějov, Břeclav, svoz do Brna: Lipník nad Bečvou
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy

Užitečné odkazy

QrCode image