Francúzsko - Korzika, turistika a relaxácia

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika bazén Kupón Yate - 1000 Kč

Turistický zájezd na Korsice s ubytováním ve stanu


Úvod:

10dňový zájazdy s pohodovú turistikou a relaxáciou s polpenziou na Korzike. Tento zájazd je pre všetkých, ktorí majú radi pohyb v krásnej prírode, ale tiež príjemné leňošenie pri mori. Každý deň je možné voliť medzi výlety alebo relaxáciou pri mori. Všetky autokarovej výlety sú v cene a stojí určite za to! Na tomto zájazde spoznáte prierez tým najkrajším, čo robí Korziku Korzikou. Hory, more, pláže, kaskády, úžasná mestečka vrátane neskutočného Bonifacia, megality vo FILITOSA a lahodné miestne kulinárske špeciality ... .to je to, o čo na Korzike beží.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR (upresnenie času odchodu v závislosti na novom cestovnom poriadku trajektov), ​​trajektom z Talianska do BASTIE na Korzike. Návšteva starobylého CORTE s hrdo sa týčiace citadelou pod horskými velikánmi (táto zastávka platí pre zájazdy s nočným trajektom). Prekrásnym hornatým vnútrozemím pokračujeme na západné pobrežie do jednej z najkrajších zátok Valinco pri mestečku Propriano, ktorá je ideálnym miestom na podnikanie výletov po celej Korzike. Ubytovanie v kempe.
 • 3. den: zátoka Valinco u PROPRIANO je vyhlásená svojimi plážami, ale nie je preplnená farebnými slnečníkmi s telami "slnku smažiacich" sa turistov. Dlhá piesočnatá pláž, na jednej strane zakončená rovnomenným mestečkom a na druhej skaliskami s janovskou vežou, poskytuje každému, čo žiada. Dopoludnia plážová turistika k ústiu rieky Taravo, alebo k janovskej veži TOUR DE LA CALANCA, neskoro popoludní zoznámenie s mestom Propriano.
 • 4. den: pre záujemcov celodenný výlet. Odchod do Evisu (805 m) - odtiaľ príjemný pozvoľný zostup do tiesňavy SPELUNCA (2 - 3h). Je to jedna z najkrajších atrakcií ostrova, možnosť osviežujúceho kúpania v kaskádach. Po obede návšteva neďalekého malebného mesta PORTO a prekrásnou janovskou vežou. Popoludní navštívime bizardné skaly CALANCHE (UNESCO). Po krátkej prestávke touto pastvou pre oči, kde farebné skalné útvary ostro kontrastujú s azúrovou hladinou mora, pokračujeme do neďalekého CARGHESE, ktorého obyvatelia sú potomkami Grékov.
 • 5. den: kúpanie a pobyt pri mori, neskoro popoludní pre záujemcov návšteva neďalekého presláveného náleziska prehistorickej kultúry FILITOSA s mnohými menhiry, večerné a nočný život v "najkorzickejšom meste" SARTENE. Z úzkych romantických a krivoľakých uličiek Sartene na nás dýchne duch minulosti vendety a pirátskych výprav.
 • 6. den: ráno pohodová turistika zo sedla Col de Bavel (1218 m), pod siluetou nádherných skalných veží BAVELLA pešo ku skalnému oknu Trou DE LA BOMBE (1 290 m), pre záujemcov s výstupom na PUNTA VELACO (1 483 m), s fantastickým výhľadom na východné i západné pobrežie Korziky. Neskoro popoludní sa stihneme ešte vykúpať v mori.
 • 7. den: výlet do perly Korziky BONIFACIA, najmalebnejšie pobrežné túra na ostrove (pohodová turistika po pobrežných útesoch s prekrásnymi výhľadmi na mesto na skalách, na pláž pri ostrovčeku St. Antoine - cca 3,5 hod is kúpaním pri majáku), prehliadka mesta , ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov miesto turistiky prehliadka loďou pod skalnatými útesmi (cca 20 EUR / os.).
 • 8. den: pre záujemcov odchod do hlavného mesta Korziky - AJACCIO. Po prehliadke mesta, ktorá bude najviac venovaná jeho rodákovi Napoleonovi Bonaparte, sa vydáme k neďalekým ILES Sanguinaires. Tu si spoločne zájdeme k prekrásnej janovskej veži. Návrat do kempu.
 • 9. den: ráno odchod do BASTIE, v prípade času krátka prehliadka prístavného mesta (jej dĺžka závisí na cestovnom poriadku trajektov). Trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vhodné aj pre kolektívy (možnosť špeciálnych zliav). Zájazd sa organizuje v kombinácii so zájazdom Korzika - pobyt s výlety.
 • Poznámka II: Vzhľadom k tomu, že cestovné poriadky trajektov nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, môže sa stať, že program bude ľahko upravený z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektov. Zvozy (do Brna od 4 osôb): Ostrava, Olomouc.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov vrátane poistenia na horskú turistiku, doprava klimatizovaným autobusom cca 3900 km, trajekty, vstupné a výstupné korzické daň, pobytová taxa, 7x ubytovanie v kempe s bazénom vo vlastných stanoch, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodný výlet a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 6x polopenze - 3chodové francúzske menu so sklenenou víno 3 120 Kč (začína 3. deň raňajok akončí 8. den večera).
 • Stravování: za příplatek
 • Ubytování: 7x ubytovanie v kempe pri mori s bazénom vo vlastnýstných stanoch.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav, svoz do Brna: Ostrava, svoz do Brna: Frýdek-Místek, svoz do Brna: Nový Jičín, svoz do Brna: Olomouc, svoz do Brna: Prostějov, svoz do Pardubic: Svitavy, svoz do Pardubic: Litomyšl, svoz do Pardubic: Vysoké Mýto
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy