Termíny - přidat do oblíbených
08.08.20 - 15.08.2020COL0165932 990 KčPřidat

Pohodový týždeň na Korzike - V srdci Korziky - letecky

Náročnosť 1 letecky hotel polopenze turistika

Pohodový týden na Korsice s ubytováním v horách a s komfortní leteckou dopravou na ostrov.


Úvod:

Užite si pravú, typickú a nefalšovanú Korziku. Uvíta vás drsná krása horských dediniek v samom srdci ostrova, starobylé mestá s pohnutou históriou, vôňa bylín z macchie. Zažijete putovanie horskou prírodou plnou zurčiacich kaskád. Ubytovaní budeme v samom srdci Korziky, priamo v starobylom meste Corte s úzkymi uličkami a citadelou, ktoré sa hrdo týči pod štítmi horských velikánov. Budete tak môcť vychutnať večernú atmosféru tohto výnimočného miesta naplno. Mesto s bohatou históriou ležiace na sútoku riek Tavignano a Restonica je východiskovým bodom niekoľkých prekrásnych túr.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
08.08.20 - 15.08.20 20COL01659 32 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Drážďan / Viedne do Bastie. Večer príchod na hotel v Corte, v samom srdci Korziky. Kedysi hlavné mesto Korziky sa pýši starobylou citadelou, ktorá sa hrdo týči medzi horskými velikánmi. Večerná prehliadka mesta.
 • 2. den: raňajky, ráno autobusom na stanici Vizzavone, kúpanie v nádherných Anglických kaskádach, pre záujemcov náročnejšie výstup na najkrajšiu horu Korziky MONTE D'ORO a zostup cez kaskády.
 • 3. den: raňajky, výlet autobusom do korzického prístavného mesta L`LLLE ROUSSE, ktoré založil Pascal Paoli, nazývaný Korzičanov otcom vlasti, ako protipól k prístavu CALVI, ktoré patrilo vtedajším vládcom nad ostrovom - Janovanům, prehliadka oboch prístavných miest, kúpanie na nádherných korzických plážach , večer návrat do hotela v Corte.
 • 4. den: raňajky, výlet do tiesňavy RESTONICA, výstup k nádherným horským jazerám MELO a Capitello, kúpanie v rieke, alebo 2. variant horským údolím na MANGANELLO kaskády a salaša Tolla - možnosť výberu.
 • 5. den: raňajky, návšteva typickej korzickej horskej dediny Morosaglia s rodným domom Pascala Paoliho, kde prežijete atmosféru drsné korzickej minulosti pri putovaní oblastí Castagniccia so starobylými dedinkami a kaštanovníkovými sady, popoludní kúpanie v rieke Tavignano v Corte.
 • 6. den: raňajky, prejazd cez horské sedlo COL DE Vizzavone, porastené hustými borovicovými lesmi, cesty sa tu šplhá po úbočiach kopcov pozdĺž horskej úzkokoľajky, ďalej na sedlo Col de Verde, výstup okolo jazera bastante na ďalšie korzickú dvojtisícovky MONTE Renos s nádhernými výhľadmi na juh Korziky, večer návrat do hotela.
 • 7. den: snídaně, odpočinkový den, z Corte vláčkem vnitrozemím do Ajaccia, koupání a pobyt u moře, návrat do hotelu, večeře.
 • 8. den: raňajky, návšteva starobylého prístavu ALERIA - za rímskej nadvlády hlavného mesta Korziky, kde pristál so svojou delegáciou jediný korzický kráľ v celej histórii ostrova, najrozsiahlejšie rímske vykopávky na ostrove, ochutnávka vína, prejazd do prístavného mesta BASTIA, prehliadka starého prístavu a pevnosti, posledné nákupy, odlet z Bastie do Drážďan / Viedne.
 • Poznámka I: Pre záujemcov zorganizovaný zvoz z Prahy do Viedne / Drážďan a späť. Veľkosť skupiny cca 8-30 účastníkov.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. rokov. tax a poplatkov cca 10 000 Kč, 7x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, 7x polpenzia v miestnych reštauráciách, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, dopravu mimo program a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 5 700 Kč.
 • Umístění: Korsika - Bastia, Corte

Príplatky a zľavy


 • 1 lůžkový pokoj - 5 700 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 700 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaVídeň/Drážďany
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy