Termíny - přidat do oblíbených
08.06.19- 15.06.1919LIL0110122 990 KčPřidat
06.07.19- 13.07.1919LIL0110223 990 KčPřidat
14.09.19- 21.09.1919LIL0110322 690 KčPřidat

Liparské ostrovy - Ostrov Vulcano - letecky

Náročnosť 1 letecky trajekt - lodní doprava apartmán vlastni strava bazén

Liparské ostrovy - letecký pobytově-poznávací zájezd na ostrov Vulcano - přírodní ráj UNESCO


Úvod:

Ostrov Vulcano je jedinečným darom prírody. Prekrásne prírodné scenérie, kvitnúce muškáty, oleandre, kaktusy, palmy, figovníky. Pláže kamienkové, skalnaté i piesočnaté (jemný čierny piesok), neskutočne čisté more, romantické zákutia a veľa slnka. Raritou ostrova je prírodný bahenný kúpeľ, sírne bahno s bublinkami plynov. Prisudzujú sa mu takmer zázračné účinky, lieči reumatické problémy, rôzne alergie a ekzémy. Hneď vedľa, priamo v mori, vyviera termálny perličkový kúpeľ. V tejto lokalite sú k dispozícii obchodníci so suvenírmi, reštaurácie, taverny, bary, minimarkety, zmenáreň, škola pre potápačov, lekáreň, požičovňa skútrov a bicyklov. Geotermálnej kúpele s troma vyhrievanými bazénmi a hydromasážami ponúka príjemnú relaxáciu po aktívnom poznávaní ostrovov. Len ten, kto navštívi ostrov VULCANO, môže spoznať jeho svetoznámu čiernu pláž, liečivé sopečné bahno, oddýchnuť si v minerálnych prameňoch alebo podniknúť výstup až ku kráteru vyhasnutej sopky. A komu by sa zdal ostrov príliš malý alebo ten, kto rád cestuje, má možnosť túlať sa po okolitých ostrovoch. Liparské súostrovie ponúka mnohé. Určite by ste nemali vynechať najväčšiu atrakciu ostrovov - výlet na činnú sopku STROMBOLI. V roku 2000 boli Liparské ostrovy zapísané do zoznamu kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Liparské ostrovy - Lipary - letecky - program zájazdu

 • 1. den: rokov PRAHA - CATANIA s jedným přesedáním, transfer autobusom do Milazzo (cca 2 hod.) a odtiaľ loďou na ostrov VULCANO (plavba 45 min - 1,5 hod.), ubytovanie v apartmánoch Vulcano Blu.
 • 2. den: dopoludnia zoznámenie s mestečkom Vulcano. Popoludní výstup k vyhasnutému kráteru Vulcanello a návšteva ÚDOLĺ PŘĺŠER. Pre všetky dni na ostrove Vulcano platí možnosť relaxácie pri mori, v geotermálnych kúpeľoch (2 hod. Od cca 12 EUR - podľa sezóny), liečebné kúpele v sírnom jazierku.
 • 3. den: ráno výstup na GRAN Crater, budete odmenení fantastickým panoramatickým výhľadom na celé súostrovie, pozorovanie sopečných fumarol s unikajúcimi parami, raj pre geológov.
 • 4. den: pre záujemcov veľký lodný výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možnosťou pozorovania sopečných erupcií z lode alebo peší výstup nad Cestu ohňa či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 eur, výstup na vrchol s akreditovaným sprievodcom + cca 28 EUR).
 • 5. den: pobyt pri mori, pre záujemcov krátky výlet loďou okolo ostrova VULCANO (s úplným oboplávaním ostrova, kúpaním a návštevou Konské jaskyne, cca 12 eur), pre záujemcov plavba na kajaku okolo pobrežia cca 25 EUR.
 • 6. den: pobyt pri mori, liečebné kúpele, pre záujemcov lodný výlet s kúpaním okolo pobrežia ostrova Lipari a na zelenú perlu súostrovia SALINA (cca 26 EUR).
 • 7. den: pre záujemcov lodný výlet do hlavného mesta súostrovia - LIPARI - s prehliadkou katedrály a archeologického múzea, možnosť nákupov (cca 12 EUR).
 • 8. den: ráno odovzdanie ubytovacích kapacít a odchod z Vulcano do Catanie a odlet do Prahy.
 • Fakultativní výlety: Akým spôsobom možno POZOROVAŤ Sopečné erupcie : 1. Z lode : V rámci veľkého lodného výletu z lode 2. Výstup do 918 m : s talianskym akreditovaným sprievodcom. 3. Výstup do 400 m : individuálne.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, spiatočná trajekty na ostrov Vulcano, vedúceho zájazdu, informačné materiály, kyvadlová doprava minibusmi medzi apartmánovým komplexom, centrom mestečka a hlavnými plážami. 7x ubytovanie na ostrove Vulcano v apartmánoch Vulcano Blu, letecká doprava Praha-Catania-Praha vr. letiskových táx a palivového príplatku cca 8 500 Kč.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: Pri obsadení izby iba 1 osobou (iba u 4lůžkového apartmánu) je nutné vždy zaplatiť príplatok za neobsadené lôžko: 1. termín 2 500 Kč, 2. termín 3 900 Kč, 3. termín 2 20000 Kč. V prípade doobsazení bude príplatok vrátený. V prípade obsadenia 2lůžkového apartmánu len 1 osobou je cena na vyžiadanie.
 • Stravování: 1/možnost vlastného varenia 2/možnost dokúpenia polpenzie za 25 EUR na deň raňajky kontinentálne, večere v reštaurácii v mestečku (menu o 3 chodoch-výber vždy zo 4 druhov jedál), odvoz tam aj späť zaistený 3 / individuálne stravovanie v miestnych reštauráciách a baroch
 • Ubytování: Dvoj až šesťlôžkové apartmány v jednoposchodových objektoch v prostredí pripomínajúcom botanickú záhradu vo vzdialenosti cca 250 m od mora (malé romantické kamenisté pláže), nová malá piesočnatá pláž v bezprostrednej blízkosti areálu s lehátkami a slnečníkmi - vstup zdarma, k dispozícii bar, WC a sprchy, bazén s morskou vodou a hydromasážami za poplatok 5 EUR na osobu a deň. Vzdialenosť od centra mestečka a hlavných piesočných pláží cca 15-20 minút chôdze. Apartmány sú vybavené lôžkovinami, kuchynkou (chladnička, sporák, základný riad), vlastným sociálnym zariadením (WC, sprcha) a terasou. 2lůžkový apartmán - apartmán pre 2-3 osoby: 1 spálňa (manželská posteľ + 1 lôžko), kuchynka, sociálne zariadenie, terasa. 4lůžkový apartmán - apartmán pre 4 osoby s kuchynkou na terase: 2 oddelené spálne (1 s manželskou posteľou, 1 s dvomi oddelenými lôžkami), sociálne zariadenie. Len pre letecké a autokarové zájazdy. Medzi rezidencií a mestečkom je zabezpečené pravidelné spojenie - u autobusových a leteckých zájazdov v cene (cestovný poriadok je vyvesený na recepcii).

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 2 500 Kč
 • 1 lůžkový pokoj v apartmánu - 2 500 Kč
 • sleva za 3. lůžko v 2 lůžkovém apartmánu - -1 500 Kč
 • 2lůžkový apartmán - 2 000 Kč
Hodnocení zájezdu

Liparské ostrovy - Lipary - letecky
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Liparské ostrovy Liparské ostrovy
Vulcano Vulcano
Typ zájazduPOBYTOVO POZNÁVACIE
UbytovanieApartmány
Stravabez stravy
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Liparské ostrovy - zájazdy
Vulcano - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Jana Mrázková-Dostálovátermín: 10.6. - 17.6.2017

Dobrý,den,po návratu z Liparských ostrovů děkuji průvodkyni paní Jarce Pechové.Je ochotná,příjemná,znalá místa a prostředí,má spoustu poznatků a informací o které se ráda podělí.Je znát,že tuto práci vykonává s radostí a pro lidi. Jana Mrázková - Dostálová

Podobné zájazdy