Taliansko, Sicília, Lipari - Ostrovy vnútorného ohňa

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka stan vlastni strava turistika Náročnost 1.5

AKTIVNÍ DOVOLENÁ - příroda, moře, exotika, poznání, sopky, antika, památky, pohoda, turistika - poznávací zájezdy se stany Sicílie a Lipari 2014


Úvod:

Sicília a Liparské ostrovy s dobrou partiouHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR, tranzit cez Rakúsko a Taliansko.
 • 2. den: staroveké POMPEJE - antické mesto pochované pred 2 000 rokmi katastrofálnym výbuchom Vezuvu, pre záujemcov možnosť vydať sa miestnou dopravou na VESUV - prehliadka krátera sopky.
 • 3. den: prejazd do KALÁBRIE, krátkym trajektom z južného Talianska na Sicíliu a ďalším trajektom na Liparské ostrovy (bez podpory autobusu, na ostrovoch nemá využitie), ubytovanie na štyri noci v kempe na ostrove VULCANO.
 • 4. den: fakultatívne výlet loďou na ostrovy PANAREA a STROMBOLI, ktorého vrcholom bude aktívna sopka Stromboli - nočné pozorovanie výbuchov, pre záujemcov výšľap bližšie ku kráteru s miestnym sprievodcom.
 • 5. den: túra na hranu krátera sopky GRAN Crater (391 m), pobyt na ostrove Vulcano (sírne bahenné kúpele, pláže s čiernym pieskom).
 • 6. den: pre záujemcov trajekt na ostrov SALINA a výstup na najvyššiu horu Liparských ostrovov, sopečný kužeľ MONTE FOSSA DELLE FELCO (962 m), alternatívne odpočinkový individuálne výlet na hlavný ostrov LIPARI (katedrála, citadela).
 • 7. den: dopoludnia ešte relaxácie na Vulcane, popoludní trajektom späť na Sicílii, ubytovanie na tri noci v kempe pri mori.
 • 8. den: prehliadka Archimedovho mesta Syrakúzy (starý vápencový lom s jaskyňou Dionýzovo ucho, grécke divadlo, rímsky amfiteáter, ostrov Ortigia, moderné katedrála v tvare dopadajúce slzy ...).
 • 9. den: najvyššia činná sopka Európy a najvyššia hora Sicília ETNA (3 323 m) - výstup pod kráter (za priaznivých vulkanických podmienok), možnosť skrátiť si cestu využitím lanovky.
 • 10. den: stredoveká TAORMINA s grécko-rímskym divadlom a skvelými pohľady na Etnu aj na more, popoludňajšie a večerné pobyt na pláži, kúpanie pri Iónskeho mora, nočný prejazd.
 • 11. den: celodenná prehliadka Ríma (Koloseum, najmenší štát sveta Vatikán s chrámom svätého Petra, Forum Romanum, Anjelský hrad, Pantheon, Fontana di Trevi, Španielske schody ...), večer odjazd.
 • 12. den: návrat do ČR pravdepodobne v skorých popoludňajších hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, trajekt na Sicíliu a späť, trajekt zo sicílskeho Milazza na ostrov Vulcano a späť, 8x ubytovanie v kempe vo vlastnom stane alebo za príplatok v chatke či bungalove, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do pamiatkových objektov (v Ríme tiež lístky na metro, prípadne miestna doprava na Vezuv) - výdavky na všetko dohromady cca 85 €, fakultatívne programy: lodný výlet na ostrovy Stromboli a Panarea (cca 40 €), prípadne výstup s miestnym sprievodcom ku kráteru Stromboli (cca 30 €), spiatočný lodný lístok buď na ostrov Salina (cca 30 €), alebo na Lipari (cca 15 €), poprípade lanovka na Etnu (jednosmerná cca 25 €), stravovanie a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 8x ubytovanie v chatke či bungalove 1 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 420 Kč.
 • Stravování: Prebieha individuálne. Môžete si vziať vlastné varič a čiastočne aj zásobu potravín, skôr však odporúčame stravovať sa z miestnych zdrojov - vyhlásená talianska kuchyňa je pre mnoho ľudí priamo dôvodom na cestovanie do Talianska. Potraviny bude možné dokupovať v supermarketoch, väčšinou len mierne drahšie ako v ČR. Bude tiež dostatok možností dať si jedlo v reštaurácii (v pešom dosahu budú aj na všetkých miestach ubytovanie).
 • Ubytování: Budeme nocovať v kempoch, ktoré sú (s výnimkou prvej noci v Pompejach) umiestnenej pri pláži. V Pompejach strávime jednu noc, na ostrove Vulcano štyri noci, na Sicílii pri mestečku Sant'Alessio Siculo tri noci. Vezmite si vlastný stan, spacák a karimatku. Teplá voda v sprche býva platená (do 1 €). Za príplatok je možné ubytovanie v bungalovoch, ktoré majú vlastné sociálne zariadenie a (s výnimkou chatiek v Pompejach) tiež kuchynku. V Pompejach a na Vulcane sa jedná o dvojlôžkové chatky, na Sicílii o 4lôžková mobilhome s dvoma oddelenými dvojlôžkovými izbami. Lôžkoviny sú na chatkách k dispozícii, nepotrebujete teda vlastný spacák.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Sicília Sicília
Liparské ostrovy Liparské ostrovy
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Praha
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Sicília - zájazdy
Liparské ostrovy - zájazdyQrCode image