Termíny - přidat do oblíbených
07.08.20 - 16.08.2020NPM0174713 990 KčPřidat

Národné parky Macedónsko a Ohridské "more"

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika


Úvod:

V samom srdci Balkánskeho polostrova leží krajina, kde sa, obklopené majestátne sa týčiacimi desiatkami dvojtisícových hôr, rozkladajú priezračné vody jazier. Je to krajina, kde kráčate cestou aj necestou, dolinami aj horskými úbočiami, panensky čistú krajinou, akoby naspäť časom. Tá krajina je posiata drahokamami nespočetných pamiatok v pestrofarebnej zmesi moslimskej, kresťanskej i pravoslávnej, otvárajúc nám svet tajomných byzantských kláštorov s omamne voňajúcim kadidlom a mihotajúcim sa leskom bohato pozlátených ikon vo svetle horiacich sviečok, uprostred viníc aj tabakových polí. Poďte sa s nami túlať po stopách vierozvestcov Cyrila a Metoda, svetom kontrastov dávnoveku s dobou modernou. Poďte sa s nami túlať republikou Macedónsko.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
07.08.20 - 16.08.20 20NPM01747 13 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Makedonie - Ohrid - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR, nočný prejazd cez Slovensko, Maďarsko do Srbska a Macedónska.
 • 2. den: ráno príjazd do hlavného mesta SKOPJE, prehliadka pevnosti, národného múzea, najväčšej a najstaršej z 25 mešít mesta MUSTAFA PAŠI z 15. storočia, hodinovej veže, prechádzka po osmanskom kamennom moste cez rieku Vardar, atmosféra najväčšieho macedónskeho trhoviska - bitbazaru. Prejazd cez "albánske" TETOVO s výnimočnou maľovanou mešitou ŠARENA DŽAMIJA do NP Mavrovo. Ubytovanie v hoteli v NP Mavrovo.
 • 3. den: turistika v malebnom NP MAVROVO. Pohorím Bistra s nespočetnými pastvinami s pasúcimi sa ovečkami až do vysoko položenej pitoresknej "valašskej" dedinky GALIČNIK (1 400 m), odtiaľ sa vyšplháme na náhornej plato s úchvatnými výhľadmi cez údolie rieky Radika na nedostupnú prihraničnej hradbu hôr Korab a Dešat. Pre záujemcov výstup na najvyšší vrchol MEDENICA (2 169 m). Podvečerná kúpeľ v priezračnom jazere MAVROVO. Nocľah v rovnakom hoteli.
 • 4. den: prejazd k OHRIDSKÉMU "MORI", jednému z najstarších jazier na našej planéte (spolu s Bajkalom, Titicacou a Tanganjika). Obklopené horami v priezračnej čistote, svet prírody berúci dych aj presláveným svetobežníkom. V minulosti boli jeho brehy centrom stredovekej vzdelanosti, asi najvýznamnejší macedónsky kláštor z 10. stor., Preslávený kláštor SV. NAUMA (žiak Metoda) s vlastnou paliarňou pálenky. Fakultatívne vychádzka loďkou k priezračným prameňom rieky ČIERNY DRIM. Kúpanie v krištáľovo čistej vode unikátneho jazera. Nocľah v hoteli na brehu jazera (2 noci).
 • 5. den: perla UNESCO na brehu jazera - mesto OHRID. Starobylé mesto v dávnoveku nazývané Lichnidos leží na rímskej obchodnej ceste spájajúcej Jadranské more s Egejským, s dominantou monumentálnou pevnosti - sídlom cara Samuela so systémom 3 km dlhých hradieb a strážnych veží, neskôr sídlo pravoslávnych biskupov. Najstaršie ohridský kostol SVETI PANTELEJMON (prebudovaný na mešitu za nadvlády Osmanskej ríše, uložené ostatky sv. Klimenta), antický amfiteáter starý cca 2 tisíc rokov s unikátne vytesanými menami "abonentov" na sedadlách. Popoludňajšia kúpeľ v Ohridskom mori. Nocľah v rovnakom hoteli.
 • 6. den: dopoludnia turistika (cca 4 hod.) údolím NP GALIČICA, ktoré je tvorené rovnomenným horským masívom týčiacim sa nad východnými brehmi Ohridského jazera. Popoludní k jazeru PRESPA s piesočnou plážou, kúpanie. Vykopávky rímskeho mesta HERACLEA LYNCESTIS na okraji BITOLY (krátka prechádzka) sa skvele dochovanými mozaikami, pravdepodobne založené kráľom Filipom II. Macedónskym. Nocľah v hoteli v NP PELISTER (2 noci).
 • 7. den: celodenná turistika NP PELISTER. NP sa rozkladá v pohorí BABA a chráni najvyššie časti týchto až 2 600 m vysokých hôr. Čaká nás omamná vôňa borovíc a mystická kamenná "more". Výstup na najvyšší vrchol pohoria PELISTER(2 600 m n. m.), Alternatívne na JORGOV KACHLÍ či vyhliadku pod vrcholom STIV. Nocľah v rovnakom hoteli.
 • 8. den: na úpätí mesačnej krajiny vyprahnutých skál sa rozkladá mesto PRILEP s orientálnym centrom, nad ním sa týči zrúcanina pevnosti MARKOVI KULI zbudovanej medzi obrovskými balvanmi, hrad legendárneho kráľoviča Marka, hrdinu rozsiahlych balkánskych ľudových piesní. Turistika mystickou krajinou ku kláštoru TRESKAVEC, stavby z 13. storočia vybudované v čarovnom mieste pod vrcholom hory ZLATOVRV (1 422 m) alebo výlet ku kláštoru SV. ARCHANIELA a potom návšteva PRILEPU. Romantický nocľah v kláštore v 2lôžkových izbách.
 • 9. den: možnosť exkurzie vo vinárskom závode v NEGOTINU. Posledné nákupy a odchod v popoludňajších hodinách, nočný prejazd cez Srbsko, Maďarsko.
 • 10. den: príjazd do ČR.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným busom (3 900 km), 6x ubytovanie v hoteli alebo hotelovom komplexe v 2lôžkových izbách, 1x v kláštoru v 2lôžkových izbách, 7x polpenzia, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 900 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 6x ubytovanie v hoteli alebo hotelovom komplexe v 2lôžkových izbách a 1x v kláštore vo 2lôžkových izbách.
 • Umístění: NP Mavrovo, Skopje, Tetovo, Ohridké jezero, NP Pelister, Baba, Prilep, Negotin.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 900 Kč

Makedonie - Ohrid
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Macedónsko Macedónsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Macedónsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy