Maďarsko - Zemou koruny sv. Štefana za bájnym vtákom Turul

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel snidane

Poznávací zájezd - Maďarsko v kostce anebo to nejzajímavější z Maďarska v devíti dnech.


Úvod:

Maďarsko v kocke alebo to najdôležitejšie z Maďarska v deviatich dňoch. Doteraz ste Maďarskom hlavne prechádzali, prípadne ste tam krátkodobo zavítali za kúpeľom v termálnych kúpeľoch či za kulinárskymi zážitkami. Teraz máte možnosť spoznať Maďarsko v celom rozsahu, pretože tento zájazd vás prevedie všetkými najvýznamnejšími kúty tejto malebnej a marginalizovaných krajiny. Navštívime takmer všetky pamiatky a prírodné zaujímavosti, ktoré sú uvedené na zozname UNESCO, a necháme sa očariť krásou maďarských hôr, uhrančivosť nekonečné pusty, pôvab maďarských miest a konečne lahodnosťou maďarských pokrmov aj opojnosťou maďarského vína. Počas celého zájazdu nás bude sprevádzať maďarská histórie, a to nielen na kráľovských hradoch, v úctyhodných kláštoroch či na skvostných zámkoch. A spoznáme tiež veľa krajových ľudových zvykov a folklórnych tradícií. Sprevádza Kamil Hanák.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Maďarsko - program zájazdu

 • 1. den: v ranných hodinách odjazd z ČR cez Slovensko do Maďarska. Po krátkej zastávke pri skvostu románskej architektúry v LÉBÉNY navštívime jednu z najvýznamnejších pamiatok počiatkov uhorského štátu - opátstvo PANNONHALMA (UNESCO). Zvyšok dňa strávime prehliadkou malebného mesta RÁBU (Győr).
 • 2. den: dopoludnia prehliadka VESZPRÉMU, sídelného mesta uhorských kráľovien a prvého maďarského biskupstva. Po poludní si na brehu Blatenského jazera prezrieme rybársku dedinu Tihany s opátstvom a skanzenom. Od jazera sa presunieme do STOLIČNÍHO BĚLEHRADU (Székesfehérvár), korunovačného strediská Uhorského kráľovstva sa zachovaným mestským jadrom.
 • 3. den: po raňajkách si pozrieme monumentálne baziliku v OSTŘIHOMI (Esztergom) s kráľovským palácom, prejdeme pozdĺž Dunaja k ruinám kráľovskej citadely vo VISÉGRADU, odkiaľ sa otvára ohromujúci výhľad na ohyb Dunaja. Na dunajskom ostrove navštívime rozkošné mestečko SZENTENDRE s mnohými srbskými pravoslávnymi pamiatkami a najväčším a najlepším skanzenom v Maďarsku.
 • 4. den: návšteva BUDAPEŠTI (UNESCO). Najprv si v BUDÍNĚ prezrieme GELLÉRTŮV VRCH a štvrť TABÁN, potom sa presunieme na HRADNÍ VRCH s Kráľovským palácom, Matyášovým kostolom a Rybárskou baštou. Druhá časť dňa bude venovaná PEŠTI (Parlament, bazilika sv. Štefana, opera).
 • 5. den: ráno navštívime barokový perlu Maďarska, kráľovský palác v GÖDÖLÖ, kde významné stopy zanechala manželku Františka Jozefa, pôvabná cisárovná Sisi. Potom sa presunieme do Paločko dediny HOLOLLÓKÖ (UNESCO) s unikátnou ľudovou architektúrou. Odtiaľ sa úbočím pohorí Mátra vydáme na najvyšší vrchol Maďarska KÉKESTETÖ (1015 m) s televíznou vežou s vyhliadkovou plošinou. Popoludní strávime v rozkošnom mestečku EGER s hradom a barokovými skvosty.
 • 6. den: v prvej časti dňa si prezrieme univerzitné mesto MIŠKOVEC (Miskolc) sa stredovekým hradom Diósgyőr a neďalekými kúpeľmi MISKOLC-TAPOLCA s pôvabnou kulisou pohoria BÜKK. Popoludní navštívime renesančný hrad SÁROSPATAK, kde istý čas zdržiaval aj Jan Ámos Komenský. Večer nás čaká prehliadka aj ochutnávky vína v TOKAJI (UNESCO).
 • 7. den: dopoludnia prehliadka okúzľujúceho mesta DEBRECÍNA (Debrecen), významné kalvínske bašty na východe Maďarska. Cestou na juh sa zastavíme v NP HORTOBÁGY (UNESCO) s rozsiahlou pustú, unikátnym žrebčínom a skvelou kuchyňou. Popoludní nás čaká unikátna secesná mesto KESCKEMÉT s nezabudnuteľnými pamiatkami.
 • 8. den: najprv sa vrátime do obdobia legendárneho príchodu Maďarov, čo nám pripomenie Arpádův pamätník v Národnom historickom pamätným parku v ÓPUSZTASZERU. Potom sa presunieme do Szeged (SEGEDÍN), volnomyšlenkářského mesta s rozmanitou paletou architektonických slohov. Popoludní nás čaká pamätník v MOHÁČI, kde sa odohrala roku 1526 bitka znamenajúce aj našu národnú tragédiu. Zvyšok dňa strávime v PĚTIKOSTELÍ (Pécs), maďarským "stredomorským" mestom s tureckou až orientálnou atmosférou. Prezrieme si katedrálu sv. Petra, mešitu, synagógu i ranokresťanské mauzóleum (UNESCO).
 • 9. den: dopoludnia návšteva veľkolepého zámku Esterházyovcov v mestečku FERTÖD (UNESCO). Následne návšteva pohraničnej Sopron (Sopron), kde sa budeme môcť pokochať historickým jadrom starobylého mesta. Popoludní odjazd do ČR a návrat vo večerných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (cca 2 800 km), 8x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách s raňajkami, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 2 800 Kč, 8x večera 2 200 Kč.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: 8x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách.

Maďarsko
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Maďarsko Maďarsko
Eger Eger
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Maďarsko - zájazdy
Eger - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy