Rakúsko, Slovinsko, Maďarsko - Pohodový týždeň v Alpách - Vínna cesta a termály Slovinska

klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Novinka

Úvod:

Pre rok 2018 sme pre vás pripravili slovinskú novinku na rozhraní Rakúska / Slovinska / Maďarska. Budeme ubytovaní v **** hoteli priamo v areáli termálnych kúpeľov, ktoré patria medzi najkrajšie a najväčšie termálne kúpele celého Slovinska. Každý deň môžete využiť moderný kúpeľný komplex Terme 3000, ktorý tvorí uzavretý areál so sústavou 22 vnútorných a vonkajších bazénov (s teplotou vody 30-38° C) a s celkovou vodnou plochou 5.000 m2. V niektorých bazénoch je dokonca tzv. "Čierna termálna voda", ktorá lieči reumatizmus, kožné a dýchacie problémy a pooperačné stavy. Nájdete tu tiež tobogány, šmykľavky so zvukovými a vizuálnymi efektmi, whirpooly, umelé rieky, vodopády, vodotrysky, pereje, sauny a mnoho ďalších vodných atrakcií aj pre tých najmenších. Okrem zázemie hotela spoznáte aj príjemnú turistiku nad mestom Maribor, budete sa túlať vinicami ... Raňajky i večere v hoteli je formou švédskych stolov a izby sú vybavené vl. sociálnym zariadením, sat.TV, klimatizáciou aj chladničkou.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Slovinska.
 • 2. den: príchod do hotela v MORAVSKE TOPLICE (200 m), dopoludňajšie raňajky a ubytovanie podľa možností hotela, popoludní voľno pri termálnych bazénov, kde si môžete oddýchnuť alebo krátka prechádzka v okolí Moravské Toplice, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod naším busom do MARIBORU (350 m), základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑300 m, ↓300 m), výjazd lanovkou do oblasti POHORJE na BELLEVUE (1 040 m), výstup cez REŠKI VRH (1 142 m) až na ŽIGARTOV VRH (1 346 m) a späť k hornej stanici lanovky, zjazd dole. Ľahší variant: rovnaký výjazd ale kratšie variant s návratom opäť k hornej stanici lanovky. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod do najstaršieho slovinského mesta PTUJ (230), najskôr prehliadka PTUJSKÉHO HRADU z 12 storočia, ktorý je dominantou tohto mesta a týči sa nad historickou časťou a ponúka krásny výhľad na okolie vrátane známeho PTUJSKÉHO JAZERÁ, ďalej prechádzka po meste s možnosťou ochutnaní miestneho vína či prechádzka lodičkami po jazere ... Odchod na hotel, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Ormož (200 m), ktoré leží len 3 km od chorvátskych hraníc a kde prebehla najťažšie bitka tzv. Desetidenní vojny za nezávislosť z roku 1991. Odtiaľ pôjdeme vyhlásenou najkrajšie vinou chodníkom s možnosťou ochutnávky vína počas cesty cez JERUZALEM, kde sa môžete kochať malebnými vinicami, až do LJUTOMERU (250 m). Za svoj názov Jeruzalem vďačí skupine križiakov, ktorí tu putovali v 13.storočí a krajina je natoľko učarovala, že pomenovali týmto menom svätého mesta. Všetci odchod na hotel, večera.
 • 6. den: raňajky, dopoludnia odchod busom do LENDAVY, opäť centrum vinárskej oblasti, kde navštívime miestnu rozhľadňu vysokú 53,5 m, ktorá ponúka nádherný 360° výhľad na farebnú oblasť 4 štátov Slovinska, Chorvátska, Rakúska i Maďarska. Odchod na hotel a kúpanie v "našom" Termal s fantastickou škálou vnútorných i vonkajších bazénov, večera.
 • 7. den: raňajky, odjazd do ČR s večerným príchodom.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 5x večera, vstup do termálnych bazénov a sauny, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane horskej turistiky a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: 6x raňajky, 5x večera. Raňajky i večere v hoteli je formou švédskych stolov.
 • Ubytování: ubytovanie v **** hoteli priamo v areáli termálnych kúpeľov. Izby sú vybavené vl. sociálnym zariadením, sat.TV, klimatizáciou aj chladničkou.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Slovinsko Slovinsko
Rakúsko Rakúsko
Maďarsko Maďarsko
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Slovinsko - zájazdy
Rakúsko - zájazdy
Maďarsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy