Termíny - přidat do oblíbených
05.10.19 - 25.10.1919ZOB0146164 990 KčPřidat

Malajzia - Za orangutany na Borneo

letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel penzion snidane vlastni strava TIP CK Poznání Náročnost 1.5

Exotická dovolená v Malajsii v malém skupině - Vyrazte si s námi na cestu mezi svěží zeleň do největšího zábavního parku světa, pojeďte poznat perlu Labuanu, budete okouzleni atmosférou tolik odlišnou od naší evropské.

Úvod:

Borneo, to je naozajstný tropický raj pokrytý nepreniknuteľnou džungľou a slnkom zaliatymi plážami, domov roztomilých orangutanov, ktorí sa pohupujú na líniách, ale aj exotické kvetiny raflézie s najväčším kvetom na svete. Vyrazte si s nami na cestu medzi svieža zeleň do najväčšieho zábavného parku sveta, poďte spoznať perlu Labuan, budete očarení atmosférou toľko odlišnú od našej európskej. Sprevádza Marek Bejr v niektorých termínoch. GARANCIA VYPLÁVANIA OD 8 OSÔB!

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
05.10.19 - 25.10.19 19ZOB01461 64 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Malajsie - Borneo - program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Malajzie .
 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do Kuala Lumpur, přesun na ubytování v centru metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Prohlídka centra s ochutnávkou gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, procházka pod proslulé věže PETRONAS TOWERS (452 m).
 • 2. den: prílet do Malajzie , v Kuala Lumpur prestup na let do kóty KINABALU , transfer na ubytovanie , podľa času príletu večerná prehliadka hlavného mesta bornejského štátu SABAH , za návštevu určite stojí tunajší nočný trh s rozmanitým tovarom a so stánkami s malajzijskými pokrmy .
 • 3. den: po raňajkách krátky prejazd do rezervácie zveri LOK KAWI , kde budeme môcť prvýkrát uvidieť orangutany , ale aj nosorožca či malajzijskej tigrami . Potom sa presunieme do kultúrnej dediny MONSOPIAD s pôvodným obyvateľstvom , ktorí nás dedinkou vykonajú , pozrieme si domorodá obydlia a vyskúšame si množstvo zaujímavých aktivít ako je napr strieľanie z fúkačiek či varenie v bambusu , môžeme sa tu aj naobedovať . Súčasťou prehliadky je aj ukážka tanečného vystúpenia . Veľmi zaujímavý je miestny dom lebiek , kde sú umiestnené lebky Monsopiadových nepriateľov a predmety , ktoré pripomínajú miestnej rituály . Návrat na ubytovanie .
 • 4. den: po raňajkách krátky prelet na miniostrůvek LABUAN ležiace v Brunejský zálive , ktorý je bezcolný zónou a teda ideálny na nákupy . Po pristátí sa vydáme na okružnú jazdu ostrovom , pri ktorej navštívime Múzeum LABUAN alebo Podmorské múzeum , vodné dedine , maják alebo japonský park . Západ slnka budeme pozorovať z reštaurácie pri ochutnávke pokrmov z vynikajúcich morských plodov .
 • 5. den: voľný program , popoludní odlet späť do Koty Kinbalu , transfer do hotela .
 • 6. den: raňajky , relaxácia na pláži TANJUNG ARU alebo individuálne prechádzka mestom s návštevou mestských mešít či Múzea Sabahu atď
 • 7. den: raňajky , voľný program , možnosť nákupov , fakultatívne lodný výlet okolo ostrovov NP Tunku Abdul Rahman ( cca 30 USD , platí sa na mieste ) , ktoré sú ideálne na šnorchlovanie ( možnosť zapožičania vybavenia na ostrove ) alebo leňošenie na belostných plážach . Najobľúbenejší je ostrov Manukan s koralovým útesom a množstvom peších chodníkov pretínajúcich ostrov . Lodička s nami obkrúži aj ďalšie malé ostrovčeky , napr SAPI ( Kraví ostrov ) či Mamutik .
 • 8. den: po raňajkách odlet do Sandakan , prejazd do rehabilitačného centra chránených orangutanov v Sepilok , prejdeme sa parkom po drevených lávkach a zúčastníme sa kŕmenie orangutanov , naša cesta pokračuje do botanickej záhrady , kde uvidíme mnoho tropických rastlín , v záhrade sa neustále stavajú výškové veže k prehliadke horných poschodí vegetácie , my sa prejdeme po 300 metrov dlhom chodníku zavesenom vo výške 25 metrov nad zemou a nielen , že budeme mať celý park ako na dlani , zároveň budeme môcť vidieť niektoré z 250 druhov tunajších vtákov . Ďalej nás náš minibus dovezie do dedinky šuká , kde nasadneme na loďku a doplávame až do miesta nášho ubytovania na brehu mocnej rieky Kinabatangan . V podvečer sa vydáme na lodný výlet po už spomínanej rieke , za súmraku uvidíme veľa vtákov , jašteríc , makakov , nosatých opičiek kahau , a ak budeme mať šťastie , tak aj orangutany žijúce vo voľnej prírode ( nezabudnite si ďalekohľad ! ) . Potom sa vrátime na večeru za zvukov typických pre miestnu panenský prales .
 • 8. – 9. den přelet z Kuchingu do MIRI, poté odjezd do NP NIAH slavného díky svým obřím vápencovým jeskyním s tunely. Krajina připomíná krajinu z filmu Pán prstenů. Typickými obyvateli parku jsou netopýři, různé druhy hmyzu, ale nalezneme tu i krásné prehistorické malby a zbytky původních osad. V NP projdeme jednotlivé okruhy skrz obří jeskyně, budeme procházet po dřevěných mostcích zarostlých pod tmavě-zeleným mechem. Večer odlet do KOTY KINABALU, hlavního města malajského státu SABAH.
 • 9. den: po raňajkách nás čaká dlhší prejazd ( cca 4 hod ) , ktorý však bude odmenený rozmanitou krajinou PRÍRODNÉ REZERVÁCIE Tabin , ktorú tvoria prevažne mangrovy a nížinné lesy . Cestou sa ale ešte zastavíme pri vápencových jaskýň Gomantong , ktoré sú najznámejším zdrojom čiernych a bielych hniezd salangan , z ktorých sa pripravuje polievka . Jaskynný systém si dôkladne prezrieme v Bielej jaskyni SIMUD putih . Najbežnejšom obyvateľmi jaskýň sú netopiere , rybáriky , orly či jastraby . Potom už prídeme do rezervácie Tabin , hlavnými obyvateľmi rezervácie sú slony a gibboni či Hulman , ale svoj ​​domov tu má aj ohrozený nosorožec sumatranský . Ubytujeme sa v príjemných chatkách vnútri rezervácie pri rieke Lipad a vydáme sa na krátku prechádzku pralesom k bahenné sopke , ktorá je dôležitým zdrojom minerálne soli pre divé zvieratá . Spiatočná cesta povedie pozdĺž Sloní chodníky na naše ubytovanie , kde Večera a pripravíme sa na nočnú safari .
 • 10. den: pre záujemcov skorá ranná prechádzka s pozorovaním vtáctva , po raňajkách sa vydáme na prieskum ďalšej časti rezervácie s kúpaním pod vodopádom LIPAD , po zvyšok dňa odpočinok , relaxácia , nocľah .
 • 11. den: po raňajkách prejazd do Semporna ( cca 5 hod ) , ktorá je vstupnou bránou na nádherné ostrovčeky SEMPORNSKÉHO súostrovia , ktoré obmýva azúrová voda s bohatým podmorským svetom . Trajektom sa preplavíme na ostrov Mabul preslávený podvodnom fotografovaní . Na tomto ostrove žije komunita ľudí Badjau Badjau ( morské nomádi ) .
 • 12. den: voľný program , opaľovanie na tunajšom " piesočnatom hrboľa " , šnorchlovanie ( možnosť zapožičania vybavenia na ostrove ) .
 • 13. den: posledná kúpanie v priezračných vodách Celebéského mora , popoludní späť do Semporna a krátky presun do Tawau na hraniciach s Kalimantane .
 • 14. den: po raňajkách vyrazíme do malej rezervácie obklopené poľnohospodárskou pôdou , do Tawau HILLS sa dvíhajúcimi sa kopcami . Vydáme sa pešo k horúcim prameňom a k vodopádu alebo vystúpime na kopec BOMBALAI HILL ​​. Popoludní sa vrátime späť do mesta , ale ešte cestou sa zastavíme v MUZEU kakau , jedinom v Malajzii . Už od vstupu budete cítiť jeho omamnú vôňu , vypočujeme si príbeh o histórii tunajšieho pestovaní kakaa a sladké produkty z neho budeme môcť ochutnať . Večer nás už čaká len krátka prehliadka Tawau a budeme sa musieť rozlúčiť s tropickým rajom .
 • 15. den: raňajky , prelet do Kuala Lumpur a odlet do Prahy .
 • 15. – 16. den: odjezd ze Sandakanu do vesničky SUKAU na břehu skutečné perly Bornea - řeky KINABATANGAN. Říká se, že kdo se vydá proti proudu této řeky, zamiluje se do celého Bornea a jeho lidských i zvířecích obyvatel! My absolvujeme po našem příjezdu večerní plavbu po řece a místní obyvatelé nás pozvou na lekci výroby místních řemeslných výrobků. Ubytováni budeme v penzionu na břehu řeky, přímo u místní rodiny. Další den se probudíme do mlhavého rána uprostřed bornejské džungle, nasedneme na loďku a poplujeme proti proudu řeky, ze stromů na nás budou koukat opice, pestrobarevní ptáci, a od břehu nás budou pozorovat krokodýli nebo sloni bornejští (trpasličí sloni, dorůstají výšky cca jen 2,5 m). Poté nás čeká nenáročný trekking v džungli. Odpoledne odjezd zpět do SANDAKANU.
 • 16. den: prílet do ČR .
 • 17. den: 17. - 19. den: ráno odlet do TAWAU a odsud přejezd do SEMPORNY a vyplutí na exotický, kokosovými palmami porostlý ostrůvek MABUL v Celebéském moři. Velkou atrakcí na tomto ostrově je šnorchlování, v moři máme možnost vidět (mimo jiné) langusty, korály, hvězdice murény a množství plžů. Ubytujeme se v jednoduchých domečkách na kůlech přímo nad mořem. V rámci pobytu je možné vyrazit na výlety po okolních ostrůvcích, relaxovat na plážích atd. Po návratu zpět do Semporny ještě lodí odplujeme do mořského parku TUN SAKARAN MARINE PARK, který je obýván mořskými cikány, užijeme si tu piknik přímo na pláži a naposledy si prohlédneme korály a ryby v místních vodách. Přejezd na letiště v TAWAU, večer odlet do Koty Kinabalu.
 • 20. den: poslední den v Kotě Kinabalu, nákupy suvenýrů atd., odlet zpět do Prahy.
 • 21. den: přílet do Prahy.
 • Poznámka I: výskyt zvířat není garantovaný, jedná se o volnou přírodu. Vzhledem k velmi omezenému počtu ubytovacích kapacit na některých místech v programu si CK vyhrazuje právo na změnu místa ubytování v případě potřeby.
 • Cena zahrnuje: medzinárodnú letenka Praha - Kuala Lumpur a späť , vnútroštátna letenka Kuala Lumpur - Kota Kinabalu , Kota Kinabalu - Labuan a späť , Kota Kinabalu - Sandakan a Tawau - Kuala Lumpur vr . rokov . tax a poplatkov cca 23 000 Kč , transfery klimatizovaným minibusom , trajekt na ostrov Mabul , 5x ubytovanie v Kota Kinabalu ( 2lôžkové spálne v apartmáne pre 6 osôb ) , 1x ubytovanie na ostrove Labuan ( 2lôžkové spálne v apartmáne pre 4 osoby ) , 2x ubytovanie v hoteli v Tawau ( 3lôžkové izby ) , 1x v jednoduchých chatách pri rieke Kinabatangan ( 2 - 3lôžkové chatky ) , 2x v prírodnej rezervácii Tabin ( 3lôžkové chatky ) a 2x na ostrove Mabul ( 2lôžkové izby ) , 12x raňajky , 9x obed , 6x večere ( súčasťou obedov a večerí nie sú nápoje ) , všetky výlety podľa programu (okrem výletov označených ako fakultatívne ) , všetky vstupy v rámci spoločného programu , miestny sprievodca , vedúceho zájazdu , informačné materiály .
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava (okrem stravy uvedené v Cena zahŕňa ) , bakšišné , odletové taxy cca 20 USD a všetko ostatné , čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa " .
 • Příplatky: poistenie liečebných nákladov vr . storna zájazdu do 30 000 Kč za 880 Kč , poistenie liečebných nákladov vr . storna zájazdu do 60 000 Kč za 1 440 Kč.
 • Stravování: 12X raňajky , 9x obed , 6x večere (súčasťou obedov a večerí nie sú nápoje )
 • Ubytování: 5x ubytovanie v Kota Kinabalu ( 2lôžkové spálne v apartmáne pre 6 osôb ) , 1x ubytovanie na ostrove Labuan ( 2lôžkové spálne v apartmáne pre 4 osoby ) , 2x ubytovanie v hoteli v Tawau ( 3lôžkové izby ) , 1x v jednoduchých chatách pri rieke Kinabatangan ( 2 - 3lôžkové chatky ) , 2x v prírodnej rezervácii Tabin ( 3lôžkové chatky ) a 2x na ostrove Mabul ( 2lôžkové izby )

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 755 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 155 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč

Malajsie - Borneo
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Malajzia Malajzia
Borneo Borneo
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
Ubytovanieturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Malajzia - zájazdy
Borneo - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy