Mallorca na bicykli v pohode - bus

Náročnosť 3 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel apartmán polopenze cyklistika bazén

Mallorca na kole - cyklozájezd pro všechny nadšence cyklistiky.


Úvod:

Mallorka - najväčší z Baleárskych ostrovov s hlavným mestom Palma de Mallorka pýšiacim sa mnohými historickými pamiatkami ponúka neuveriteľné bohatstvo krás - od romantických pláží s palmami cez úrodný kraj pomarančovníkov, citrónovníkov, mandlí, olivovníkov a figovníkov vo vnútrozemí, až po členitá pohoria s borovicovými lesy i stredovekými kláštormi na západnom a severnom pobreží. Mallorka je ideálnym miestom pre cyklistiku, k dispozícii je spletitá sieť ciest a cestičiek bez veľkého prevádzky áut. Cykloetapy sú vedené po asfaltových cestách. Na svoje si tak prídu cestnej i trek cyklisti. Pre vyznávačov MTB máme pripravené pár obtiažnejších variantov, napriek tomu odporúčame vybaviť koleso plášti na asfaltový povrch, ktorý bude prevažovať. Všetky vypísané trasy je možné skrátiť alebo predĺžiť, cyklozájazdy je tak otvorený pre všetkých nadšencov cyklistiky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Mallorca na kole - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR v dopoludňajších hodinách, pokračovanie cez Nemecko a Francúzsko do Španielska.
 • 2. den: dopoludnia príchod do hlavného mesta Katalánska - BARCELONA, povinná prestávka, možnosť návštevy početných pamiatok (nočným trajektom na Mallorcu vo 4lôžkových kabínach).
 • 3. den: príchod na ostrov, cykloturistika v západnom cípe Malorky. Prímorskou cestou navštívime malebný prístav PORT D'Andratx a ďalej cez podhorskej ARRACO zájdeme do romantického letoviska SANT ELM, piesočnatá pláž (možnosť kúpania) s výhľadom na ostrovček Pantaleo či opustený skalnatý ostrov Dragoneru. Pre MTB nadšencov bikeová cesta až k odľahlým terasovým záhradám kláštora trapistů nad zátokou call EN Basset. Pokračovanie v ceste na Andratx a busom odchod do hotela, ubytovanie, večera (4 noci na rovnakom mieste).
 • 4. den: raňajky, busom ku kartuziánskému kláštoru Valldemossa v zelenom horskom údolí, miestu, ktoré sa preslávilo zi mním pobytom Frederika Chopina a George Sandová. Odtiaľ nasledujú dve horské etapy v pohorí SERRA DE Tramuntana (UNESCO). Ľahšie cyklotúra nás cez Palmanyolu a Bunyolu dovedie pod úchvatné zrúcaniny majestátneho hradu ALARM z 10. storočia, zjazd do podhradního mestečka a pokračovanie v trase späť na Palmanyolu, kde na nás bude čakať autobus. Ťažšie variant, tzv kráľovský horský okruh, nás po nespočetných serpentínach pozdĺž severozápadného pobrežia zavedie cez umeleckú dedinku DEIÁ do mesta pomarančovníkov a citrónovníkov Soller, odkiaľ začneme stúpať do sedla COLL DE SOLLER (501 m nm), aby sme si následne užili 13 km zjazd do podhorskej Bunyoly. Pokračovanie v trase k busu. Spoločný odchod do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, fakultatívne návšteva vodného raja Aqualand v Arenalu alebo cykloturistika pozdĺž juhozápadného pobrežia k mysu CAP BLANC s majákom a ďalej do malebného malého letoviska CALA PI s obrannou vežou a romantickú pláží patriaci medzi najkrajšie na Malorke, kúpanie. Na spiatočnej trase možnosť návštevy 3000 rokov staré prehistorickej osady CAPOCORB Vella, a ďalej cez Can Pataca do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky , odchod miestnym busom na prehliadku hlavného mesta PALMA DE MALLORCA - gotická katedrála LA SEU , jedna z najkrajších v celom Španielsku , palác Almudaina , pôvodne arabský Alcazar a sídlo maurských vezír , Arabské kúpele , tržnica ai Popoludní relax pri mori či bazéne . Večera .
 • 7. den: výlet k pútnickému kláštoru Lluc s čiernou madonou zvanú LA Moreneta , horskou cestou pod vrcholom Tomir ( 1103 m ) zídeme následne do údolia MARC a ďalej do historického mestečka POLLENCA s templárskym kostolom z 13. storočia . MTB nadšenci si túto trasu môžu sťažiť po horskej ceste GR- 221 . Kalvárie - výstup po 365 schodoch ku kaplnke s panoramatickými výhľadmi týčiaci sa nad mestom . V rámci časových možností predĺženia trasy k moru s kúpaním . Stretnutie s autobusom a odchod do hotela , večera ( 4 noci na rovnakom mieste , letecká variant iba 2 noci ) .
 • 8. den: raňajky , odchod autobusom na severovýchodnej cíp Mallorcy . Nenáročná cyklistika pozdĺž pobrežia do ALCUDIA cez prírodnú rezerváciu Albufera ( pozorovanie vtáctva ) do letoviska CAN PICAFORT . Pri ceste kúpanie a relaxácie . Späť do hotela . Pre horské nadšencov cykloetapa na myse Formentor s nespočetnými výhľadmi na majestátne útesy . Možnosť absolvovania celej trasy k rovnomennému majáku alebo výšľap až na vrchol Talaia , odkiaľ budete mať celý polostrov ako na dlani . Zjazd do Alcudie , príchod do hotela , večera .
 • 9. den: cyklistika na myse ALCUDIA . Návšteva prístavného starého mesta a následne pozdĺž severného pobrežia ku kláštoru ERMITIA DE VICTORIA . Možnosť výstupu až na vrchol Talaia D ALCUDIA ( 445 m nm ) , odkiaľ budeme mať celú Alcudiu ako na dlani , vrátane mysu Formentor . Možnosť kúpania pod kláštorom alebo okružnou trasou na zabudnuté pláži pod hradom Alcudia . Odchod do hotela , večera .
 • 10. den: odchod busom do mestečka Arta, po horskej cestičke vystúpime až na vrchol TUDOSA (404 m nm) v NP Llevant s nádhernými panoramatickými výhľadmi. Zjazd do prímorskej osady Betlehem okolo rovnomenného kláštora s možnosťou výstupu na vrchol SA ODASSA (322 m nm), možnosť kúpania pri mori. Odchod k busu alebo na bicykli až do hotela, večera.
 • 11. den: snídaně, trajektem do Barcelony a pokračování v trase přes Francii směr ČR.
 • 11. - 12. den: raňajky, nočním trajektom do Barcelony a pokračovanie v trase cez Francúzsko smer ČR.
 • 12. den: príjazd do ČR vo večerných hodinách.
 • Poznámka I: svoz Tábor, České Budějovice pouze pro pěší variantu.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (4 600 km) so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, spiatočný trajekt na Mallorku, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, transfery, 8x ubytovanie s polpenziou v hoteli alebo apartmáne, 1x ubytovanie vo 4lôžkové kajute, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 000 Kč, zvýšenie poistenie storna do 30 000 Kč za 144 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 8x ubytovanie s polpenziou v apartmáne alebo hoteli, 1x ubytovanie vo 4lôžkové kajute.

Mallorca na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Španielsko Španielsko
Mallorca Mallorca
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno, svoz Jihlava, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Španielsko - zájazdy
Mallorca - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy