Mexiko a Guatemala

Náročnosť 2 letecky bus hotel


Úvod:

Domov Olmékov, Mayov aj Aztékov, chrámové pyramídy v džungli, reliéfy opereného hada, pláže a koralové útesy Karibiku, a navyše nezabudnuteľná kuchyne a temperament Latinskej Ameriky. Tento zájazd sprevádza PhDr. Pavla Teichmanová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Mexiko - Guatemala - program zájazdu

 • 1. – 3. den prílet do MEXICO CITY - prehliadka hlavného mesta, prezidentský palác, katedrála, ruiny aztéckeho Tenochtitlan U, najlepšie múzeum mezoamerických kultúr, staroveké mesto bohov TEOTIHUACÁN sa Slnečné a Mesačné pyramídou, západ slnka na vrchole Latinskoamerické veže, nočný prejazd luxusným autobusom mexickými horami.
 • 4. den: koloniálne mesto OAXACA DE JUAREZ , múzeum s pokladmi zapotécký ch hrobiek, zlatá Ružencovej kaplnka, hlavné mesto Zapotékov MONTE Albany, fakultatívne jeden z najstarších stromov Ameriky v El Tule - dva až tri tisíce rokov starý cypriš.
 • 5. - 6. den: prejazd na pobrežie Pacifiku - rybársky prístav PUERTO ANGEL, kúpanie a šnorchlovanie v rajských zátokách s ochutnávkou morských plodov, nočný prejazd komfortným autobusom do Chiapas.
 • 7. - 8. den: indiánske aj koloniálne mesto San Cristobal De Las Casas sa skvostnú katedrálou a malebným indiánskym trhoviskom > M, najlepšie nákupy indiánskych suvenírov, prejazd prenajatým mikrobusom do GUATEMALY.
 • 9. den: Panajachel - mestečko na brehoch jazera Atitlan s pôsobivými výhľadmi na tri sopečné kužele, osady a farebné kroje potomkov Mayov, za priaznivého počasia plavba loďou po jazere s návštevou indiánskych trhov v Santiagu de Atitlán .
 • 10. - 11. den: prejazd do oblasti Petén - živé turistické mestečko FLORES na ostrovčeku v jazere Petén Itzá, návšteva nie jvětší mayské lokality TIKAL - mesto v dažďovom pralese s najväčšími predkolumbovským stavbami, tunajšie chrámy vysoké až 64 m sú jedným z divov západnej pologule.
 • 12. - 13. den: cez rieku Usumacinta do Mexika - mestečko PALENQUE , povestné modrej kaskády AQUA AZUL a 35 m vysoký vodopád MISOLHA s tajomnou jaskýň, prehliadka sugestívnych mayských ruín PALENQUE v Lacandonském pralese - krajková architektúra mayských chrámov, palác s observatóriom, podzemné hrobka mayského vládcu Pakala. Villahermosa , prehliadka archeologického parku LA VENTA sa skanzenom najstaršie americké civilizácie - Olmékov a ZOO so zástupcami živočíšnej i rastlinnej ríše Chiapas a Tabasco, nočný prejazd luxusnom linkovým autobusom do Meridy.
 • 14. - 15. den: polostrov Yucatán , koloniálne "mesto sisalu" MERIDA , Mayská mestá v džungli - čarodejníci pyramída a Guvernérov palác v Uxmal, Kukulkánova mesto Chichén Itzá so slnečnou observatóriom, pradávne mayské studne CENOTY.
 • 16. - 17. den: TULUM - jediné mayské mesto na morskom pobreží, kúpanie aj šnorchlovanie vo smaragdovom Karibiku, relaxácia na bielych plážach pod palmami.
 • 18. - 19.den: presun na letisko CANCÚN, návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Mexico City a Cancun-Praha vr. let. tax a poplatkov cca 26 000 Kč, 11x ubytovanie v **/***hotelích (2lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením), 3x v tradičných "cabaňas" na pláži Karibiku, 3x nočný prejazd luxusným autobusom, všetka doprava podľa programu, vedúci zájazdu, poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistením stornopoplatkov, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do národných parkov, historických objektov a múzeí, fakultatívne výlety, strava, vstupný a výstupný poplatok (cca 25 USD) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 4 600 Kč, zvýšenie poistenie storna zájazdu do 60 000 Kč za 665 Kč, poistenie storna letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč.

Mexiko - Guatemala
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Mexiko Mexiko
Guatemala Guatemala
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
Ubytovanieturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Mexiko - zájazdy
Guatemala - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy