Termíny - přidat do oblíbených
05.08.20 - 16.08.2020MPB0118157 990 KčPřidat

Mexiko, Riviera Maya a prírodné parky

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze TIP CK Poznání


Úvod:

Polostrov Yucatán a jeho Riviera Maya je jednou z najatraktívnejších turistických destinácií na svete. Sú tu nádherné pláže s bielym pieskom a oslnivo modrým Karibikom, divoká príroda a kultúrne centrá mayskej civilizácie. Riviera Maya je pobrežný pás o dĺžke asi 100 km, z jednej strany lemovaný Karibikom az druhej pralesom. Rastú tu luxusné hotely a golfové ihriská svetovej úrovne, ale nájdeme tu aj útulné malé hotelíky a domorodej dediny. Mesto Playa del Carmen nie je síce tak notoricky známe ako veľké letovisko Cancún, ale o to je príjemnejšie. Nachádza sa asi 50 km od Cancúnu a nie je tak hektické ako Cancún, ale je tu uvoľnená atmosféra, krásne pláže, menšie rodinné hotely a veľa vyžitia. Je tým najlepším východiskovým miestom pre rôzne výlety, ale ponúka aj pestrý nočný život. Veľmi známa je ulica 5. Avenida ležiace kúsok od pláže, ktorá je plná reštaurácií, barov a obchodov. V blízkosti sú mayské ruiny Tulum ležiace priamo pri nádhernej pláže, prírodné rezervácie Xel-Ha a Xcaret a pyramídy Cobá, mesto je tiež obklopené "cenotes", sladkovodnými závrty krasového pôvodu, ktoré sú unikátom polostrovov Yucatán a Florida. Zhruba 3 hodiny cesty od Playa del Carmen nájdeme najznámejšie mayské centrum Chichen-Itzá. Jeho návštevu je možné spojiť s prehliadkou krásneho koloniálneho mestečka Valladolid a tiež menej známym, ale o nič menej pôsobivým mayským náleziskom Ek'Balam. Náš hotel sa nachádza priamo v Playa del Carmen. V blízkosti hotela je ako krásna pláž s bielym pieskom pre odpočinok vo dne, tak 5. Avenida, kam si večer môžete zájsť na výbornú večeru do niektorej z miestnych reštaurácií alebo na drink a zakúpiť suveníry do spústy miestnych obchodov. Izby sú buď 2lôžkové, alebo s jednou posteľou "king size". Sú vybavené TV, minibarom, trezorom, kúpeľňou s WC.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
05.08.20 - 16.08.20 20MPB01181 57 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Mexiko - dovolená - program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy, prílet na CANCÚN, prejazd do PLAYA DEL CARMEN autobusom (cca 40 minút), ubytovanie v hoteli.
 • 2. den: raňajky, relax pri hotelovom bazéne alebo na pláži. Popoludní návšteva cenotes DOS Ojos a AGUA AZUL. Sladká, priezračne čistá voda. Kúpanie a šnorchlovanie v cenotes. Návrat na hotel.
 • 3. den: skoré raňajky, výlet do Chichén-ITZÁ, najznámejšieho mayského kultúrneho náleziská (cca 3 hod cesty). Prejazd do malebného koloniálneho mesta VALLADOLID, prehliadka mesta, návšteva cenote "žiaci". Prejazd na pyramídy uprostred pralesa EK'BALAM. Návrat vo večerných hodinách.
 • 4. den: raňajky, návšteva předkolumbijského náleziská TULUM priamo na pobreží Karibiku. Prehliadka, kúpanie na miestnej pláži. Potom návšteva pláže Akumal, kde sú bežne k videniu korytnačky. Šnorchlovanie v zátoke Akumal sa korytnačkami, odpočinok na pláži. Cestou späť sa zastavíme pozrieť na kŕmenie delfínov v mestečku PUERTO Morelos, uprostred ktorého je delfinárium. Návrat do hotela.
 • 5. den: raňajky, výlet na pyramídy Cobá. Prehliadka Cobá, prejazd do prírodnej rezervácie PUNTA LAGUNA, kde je možné vidieť opičky "MONOS Aran". Prehliadka rezervácie. Cestou späť môžeme zastaviť u niektorého cenote a vykúpať sa. Návrat na hotel.
 • 6. den: raňajky, PARK XEL-HA. Krásna zátoka, kde sa mieša sladká voda z rieky a slaná z mora, šnorchlovanie, delfinárium, rôzne aktivity, prechádzka po pralese. Celodenný výlet, zahŕňa all inclusive pitie a stravu. Pestrý výber jedál, 3 reštaurácie s bufetom: medzinárodné, tradičné mexická kuchyňa a fast food.
 • 7. den: raňajky, fakultatívne - možnosť návštevy ostrova COZUMEL, ktorý leží priamo proti PLAYA DEL CARMEN. Alebo RÍO secret, exkurzie do podzemných cenotes (asi 3,5 hod). Popr. relaxácie pri hotelovom bazéne alebo na pláži.
 • 8. den: raňajky, relaxácia pri mori.
 • 9. den: individuální program, v případě zájmu fakultativně krátký přejezd trajektem na protější korálový ostrov COZUMEL, možnost zapůjčení skútru a okružní projížďka kolem ostrova se zastávkami na koupání a opalování.
 • 9. - 10. den: raňajky, odchod na letisko, návrat do ČR (vďaka časovému posunu odlietame deviaty deň a prilietajú desiaty).
 • 10. den: volný den, poslední nákupy dárků a suvenýrů.
 • 11. - 12. den: snídaně, dle letového řádu odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. rokov. tax a poplatkov cca 22 000 Kč, 8x nocľah, 8x americká raňajky, 8x večera (mexické špeciality), transfery za na letisko, požičovné mikrobusu, miestna doprava podľa programu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, vrátane vstupu do národných parkov a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 400 Kč.
 • Stravování: 8x americká raňajky, 8x večera (mexické špeciality)
 • Ubytování: v hoteli, izby 2lôžkové alebo s jednou posteľou "king size", vybavené TV, minibarom, trezorom, kúpeľňou s WC.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 900 Kč
 • vstup do parku Xel-Há vč. all inclusive - 2 400 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 660 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 260 Kč

Mexiko - dovolená
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Mexiko Mexiko
Typ zájazduPOBYTOVO POZNÁVACIE
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Mexiko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy