Termíny - přidat do oblíbených
03.06.20 - 12.06.2020LAB0103614 990 KčPřidat

Nemecko - Elberadweg - Z Magdeburgu k moru

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika

Dálková značená trasa Elberadweg, která celou dobu sleduje tok řeky

Úvod:

Labe (nemecky Elbe) je jednou z najväčších riek a vodných ciest Európy. Jeho celková dĺžka od prameňa v Krkonošiach až po Estuary, ktorým sa pri prístave Cuxhaven vlieva do Severného mora, je 1 094 km. Na tomto zájazdu si prejdeme jeho záverečnú púť Európou, 500 km dlhú etapu z Magdeburgu do prístavného mestečka Cuxhaven. Diaľková značená trasa Elberadweg, ktorá celú dobu sleduje tok rieky, v tejto podobe existuje od roku 2004 a v Nemecku sa jedná o najkrajšie cyklotrasu. Perfektne značená cesta vedie po ľavej aj pravej strane rieky, spojenie zabezpečujú mosty alebo kompy. Štyri pätiny z celkovej dĺžky vedú po samostatných cyklotrasách. Na trase pôjdeme najčastejšie po násype pozdĺž Labe. Veľmi časté sú aj lesné alebo poľné cesty so zákazom vjazdu pre motorové vozidlá alebo samostatné asfaltové chodníky pozdĺž ciest, čas od času zabočíte do niektorého z miest či dedín. Hanzové mestá nás nadchnú svojou úchvatnou tehlovú architektúrou a malebnými domčeky so slamenými strechami. Navštívime tiež druhé najväčšie mesto Nemecka, Hamburg. Chodník prejdeme naľahko, kedy nám autobus batožinu prevezie do miest ubytovania. Pozdĺž celej cesty budeme mať nepreberné množstvo možností na občerstvenie a ochutnávky miestnych špecialít. Posledný deň strávime relaxáciou pri mori pred návratom do ČR.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
03.06.20 - 12.06.20 20LAB01036 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: nočné odjazd z ČR do Nemecka, ranný príchod do MAGDEBURGU, hlavného mesta nemeckej spolkovej krajiny SASKO-ANHALTSKO a jedného z najstarších miest Nemecka s honosnú katedrálou (Magdeburger Dom). Odtiaľ, z labského nábreží, sa vydáme na našu púť k moru. Mestskými parky po prúde rieky zamierime von z mesta k HOHENWARTHE, kde sa mimoúrovňovo krížia plavebný kanál rieky Havel a Labe. Cesta pozdĺž kanála nás zavedie do Burg, odkiaľ pokračujeme cez JERICHOW pýšiace sa úchvatným kláštorom, do historického mesta Tangermünde, najobľúbenejšieho sídla cisára Karola IV (trasa 75 km).
 • 3. den: po raňajkách zamierime k jednému z najkrajších hanzovných miest na Labe, HAVELBERGU. Mesto sa pýši úchvatnú románskou katedrálou týčiaci sa nad riekou Havola, ktorá sa pár kilometrov za mestom vlieva do Labe. Cyklotrasa nás zavedie až do priemyselného mesta WITTENBERGE, ktoré predstavuje stelesnenie tehlovej architektúry v celej svojej kráse. Tu si roka 1903 otvorila svoju pobočku aj známa americká firma vyrábajúca šijacie stroje - SINGER (trasa 75 km).
 • 4. den: pozdĺž meandrující rieky, krajom pastvín a vidieckych stavení so slamenou strechou doputuje k mestu LENZEN, kde sa nám pripomenie nedávna história. Tu Labe tvorilo súčasť neslávne známej železnej opony, hranicu medzi západným a východným Nemeckom. Biosférickou rezerváciou zapísanou na zoznam prírodného dedičstva UNESCO sa dostaneme až k jednej z najimpozantnejších pevnosťou v severnej Európe, DÖMITZ z 16. storočia vybudované v tvare päťcípej hviezdy. Dnešné etapu zakončíme v malebnom mestečku HITZACKER pýšiacim sa dlhou vinárskou históriou (trasa 75 km).
 • 5. den: zvlnenou krajinou, lesnými cestami vystúpime 60 metrov nad rieku, odkiaľ sa nám naskytnú ďaleké výhľady do kraja. Trajekt nás prevezie na druhý breh a cyklistickým chodníkom po riečnom valu doputuje do malebného mestečka BOIZENBURG nazývaného tiež ako malé Benátky severu. Farebné hrazdené domy z 16. a 17. storočia, historické parníky a nádherné široké výhľady na Labe na nás čakajú v starom námornom meste LAUENBURG. Odtiaľ lesné cyklotrasou prírodnou rezerváciou HOHES ELBUFER prídeme do mesta GEESTHACHT (trasa 75 km).
 • 6. den: naše putovanie nás zavedie do srdca HAMBURGU. Druhé najväčšie mesto Nemecka, jeho najväčší prístav a jedna z mestských spolkových krajín býva pre svoj význam v námornej doprave a obchode nazývaný "Tor zur Welt", tj. "Brána do sveta". Jadro mesta s veľkým množstvom historických pozoruhodností a prístav, kam ročne pripláva okolo 13.000 námorných lodí, kontrastuje s nespočetnými vilami a romanticky krásnymi výhľadmi na svahy okolo Labe, labskej pláže ležiace pod nimi a REEPERBAHNEM, najhriešnejšia zónou sveta. Hamburg vyzerá na každom rohu inak, a napriek tomu sa všetko harmonicky spája (trasa 45 km).
 • 7. den: pobrežnou promenádou pozdĺž mestských pláží na brehoch rieky s množstvom reštaurácií a kaviarní opustíme mesto a ocitneme sa v regióne rozľahlých pastvín, ovocných sadov a malebných dedín. V KRONSNEST sa môžeme nechať previezť cez riečku Krückau najmenším a najstarším prievozom v Nemecku. Nekonečnými stádami oviec spásajícími brehy Labe nás cyklotrasa dovedie do mesta GLÜCKSTADT, celonárodne známym predovšetkým spracovaním tradičných matjesy (trasa 75 km).
 • 8. den: trajektom preplávame na ľavý breh rieky a záverečná etapa pozdĺž Estuary Labe nás povedie rozsiahlymi mokrade vtáčia rezervácia až k legendami opradenému mestečku OTTERNDORF. Z cyklotrasy vedúce po telese riečneho valu sa nám naskytnú impozantný výhľady na obrie zaoceánske nákladné lode z celého sveta. Záver celej našej púte bude patriť prístavnému mestu CUXHAVEN s vyhlásenými rybími trhmi. U majáku KUGELBAKE sa Labe vlieva do mora - pre nás vysnívaný cieľ našej cesty (trasa 65 km).
 • 9. den: celodenná relaxácia pri mori, pri odlive prechádzky mělčinovým morom - WATTENMEER (UNESCO). Možnosť individuálnej prechádzky na bicykli po pobreží na BREMERHAVEN, poprípade výlet loďou na druhý breh Labe do BRUNSBÜTTEL. Podvečerná odjazd do ČR.
 • 10. den: príjazd do ČR.
 • Cena zahrnuje: 7x nocľah s raňajkami v hoteloch a penziónoch v 2lôžkových izbách, doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 3 400 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 350 Kč.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: 7x nocľah s raňajkami v hoteloch a penziónoch v 2lôžkových izbách.
 • Umístění: Německo - Magneburg, Hamburg

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 350 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Nemecko Nemecko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ústí nad Labem
Zájazdy do destinácií
Nemecko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy