Pohodový týždeň - Nórsko - NP Jotunheimen, Rondane a "zlatý okruh" letecky

Náročnosť 2 letecky hotel polopenze turistika

Úvod:

Máloktorá krajina je nabitá prírodnými skvostami, tak ako Nórsko. V tomto zájazde spoznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodne nevynecháme legendárny Golden Road s trollov cestou a Geiranger fjordom. Táto vyhlásená miesta "zlatého okruhu" spoznáte počas dvoch dní s turistikou neďaleko Geiranger fjordu. Ubytovaní budeme na štyroch miestach v hoteli "škandinávskeho typu" (neočakávajme luxus švajčiarskych a rakúskych *** hotely) s polpenziou. Tento zájazd je určený milovníkom príjemné turistiky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Osla, ubytovanie v Osle.
 • 2. den: NP Rondane. Prejazd z Osla do centra NP Rondane, do mestečka Otta, cestou prehliadka olympijského skokanského areálu v Lillehammeri, Výstup k unikátnej prírodnej zaujímavosti - ZEMNÝM pyramídam (2 hod., ↑150 m, ↓150 m). Ubytovanie OTTA (prvá večeřa).
 • 3. den: NP Rondane - vystúpime pozdĺž rieky k horskému jazeru Rondvatnet a chate Rondvassbu, odkiaľ sú úchvatné pohľady na okolité vrcholy a sedla. Návrat na ubytovanie do Otta.
 • 4. den: dnes poznáme východnú časť NP Jotunheimen, najvyššieho pohoria Škandinávie. Jazero GJENDE (984 m) a prejazd loďou do Memurubu. Jedna z najznámejších nórskych túr cez BESSEGEN s malebnými výhľadmi na jazera a na druhú najvyššiu horu Glittertind (2 465 m) (8 hod., ↑1160 m, ↓1160 m). Pre záujemcov možnosť menej náročné túry okolo jazier RUSSVATNET (984 m) a BESSVATNET (1 174 m) k jazeru Gjende (6 hod., ↑800 m, ↓800 m)., Návrat na ubytovanie do Otta.
 • 5. den: obídeme slávny "ZLATÝ POLOŽKA": prejazd monumentálnym údolím ROMSDALEN. Zastávka pri 1 000 m vysoké výzve horolezcom TROLLVEGEN. Výhľad na odvážne vedenú ceste v skalnej stene u Trollstigen. Vyjdeme preslávenú trolej chodníkom a hore sa prejdeme po vyhliadkovej plošine a okolie, potom prejdeme nemenej slávnu Orlie chodníkom k najznámejšiemu a najhlbšiemu z nórskych fjordov, ku Geirangerfjordu, kde bude možnosť plavby alebo prechádzky k vodopádu STORSÆETERFOSSEN. A potom už na vystúpime na vyhliadkovú horskú plošinu Dalsnibba (1 476 m n.m.), kde sa môžeme kochať výhľadmi na Geirangerfjord a široké okolie. Ubytovanie nedalako mestečka LOM.
 • 6. den: výlet do oblasti najvyššej hory Nórska - Galdhopigen v strede pohoria JOTUNHEIMEN. Cesta busom do výšky 1 841 m k chate JUVASSHYTTA, prechádzky pešo úbočím s výhľadmi na najvyššie vrcholy, príp. fakultatívne výstup s miestnym sprievodcom na najvyšší vrchol (5 hod., ↑500 m, ↓500 m). Prehliadka mestečka LOM a miestneho skanzenu, návrat na ubytovanie.
 • 7. den: oddychová túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, prechody riečok po kameňoch, výbežky ľadovce (2 hod., ↑150 m, ↓150 m). Neskôr popoludní prejazd na ubytovanie.
 • 8. den: prejazd do Osla, odlet z Osla do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Oslo vr. tax a poplatkov cca 7 000 Kč, trajekty, 7x ubytovanie v hoteli s polpenziou, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 8 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 280 Kč a poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 80 000 Kč za 880 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie budeme celkom na štyroch miestach v hoteli "škandinávskeho typu" (neočakávajme luxus švajčiarskych a rakúskych *** hotelov) s polpenziou.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Nórsko Nórsko
Rondane Rondane
Jotunheimen Jotunheimen
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Nórsko - zájazdy
Rondane - zájazdy
Jotunheimen - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy