Ukrajina - Putovanie po karpatských Poloninách za super cenu - penzion

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus penzion vlastni strava turistika

Úvod:

10-dňová zájazd s horskou turistikou, jednodňovými túrami, do hotela s polpenziou, pod strechu do penziónu alebo pod stan. Putovanie nás zavedie do zabudnuté oblasti Zakarpatskej Ukrajiny, najvýchodnejšieho cípu bývalého Československa - Podkarpatskej Rusi. Navštívime dedinky s drevenými domčekmi a kostolíkmi obklopené sýto zelenými lúkami. Po drevárskych cestách vedených hlbokými zalesnenými údoliami a pozdĺž divých bystrín budeme stúpať na rozľahlej poloniny plné čučoriedok za ďalekosiahlymi výhľadmi. Bohaté občerstvenie nájdeme v niektorých z miestnych kolíb v údolí. Takmer nedotknutá príroda v nás bude vyvolávať pocity romantiky a nostalgie. Naše putovanie nás takisto zavedie za dávnou spoločnej histórie. Historické pamiatky, českej nápisy a značenia, ale aj spomienky miestnych obyvateľov nás vráti do minulých čias o niekoľko desaťročí späť. Zájazd je vhodný pre tých, čo dávajú prednosť peším jednodňovom potulkám po horách "naľahko". Nespornou výhodou tohto programu je, že po celú dobu trvania zájazdu budeme bývať na jednom mieste, ktoré sa nám stane tunajšie základňou.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, nočný presun na Podkarpatskú Rus.
 • 2. den: ranná prehliadka hlavného mesta "Zakarpatie" UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagóga, tržnica). Busom presun do obce PILIPEC pod Poloniny Boržava, ktorá sa nám stane na sedem nocí domovom. Prechádzka k vodopádu Šipot schovanom uprostred lesov.
 • 3. den: pekná celodenná túra na dva najvyššie vrcholy poloniny BORŽAVA, ktorá je snáď najkrajšie Poloniny Podkarpatskej Rusi - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a stojí (1 681 m), zostup späť do Pilipce.
 • 4. den: ráno autobusom presun do KOLOČAVY, miestnym "gruzavikem" výjazd do sedla PRISLOP a výstup na osamotený špicatý vrchol STRIMBA (1 719 m) týčiaci sa nad Koločavy, zostup späť do Koločavy - možnosť návštevy hrobov Nikolu Šuhaja a Eržika, drevený kostolík zo 17. storočia , múzeum Ivana Olbrachta, občerstvenie v bývalej žandárskej stanici, autobusom návrat späť do Pilipce.
 • 5. den: ráno autobusom presun cez SINĚVIRSKÉ SEDLO, celodenná turistika v NÁRODNOM PARKU SINĚVIR, cez živý skanzen v dedine SVOBODA podnikneme túru po bývalej československej hranici až na VYŠKOVSKIJ GORGAN (1 440 m), nasleduje zostup k legendou opradenému SINĚVIRSKÉMU JAZERU, ochutnávka miestnej špeciality na otvorenom ohni - šašlíkov v jednej z početných kolíb, autobusom späť do Pilipce.
 • 6. den: ráno autobusom prejazd do Sinevir, celodenný prechod poloniny PIŠKOŇA, výstup začneme od riečky Ozerjanka, pri stúpaní si krátko oddýchneme pri jazierku OZIRCE, a pozdĺž rozkvitnutých lúk vystúpime až na trávnatý hrebeň, zdoláme najvyšší vrchol NĚGROVEC (1 709 m), cestou budeme mať okolité hory a Koločava ako na dlani, zostúpime do Koločavy, busom späť do Pilipce.
 • 7. den: sedačkovú lanovku vystúpime takmer na hrebeň poloniny BORŽAVA a po cestičkách lemovaných hustými porastami čučoriedok prejdeme hlavný hrebeň s nádhernými výhľadmi do údolia a na panorámu až do dediny RIČKA, zostup do údolia, autobusom späť do Pilipce.
 • 8. den: autobusom presun do ŠČERBOVCE pod BUKOVSKOU POLONINOU, výstup na najvyšší vrchol Bukovské poloniny PIKUJ (1 408 m), výhľady do nížin Haliče a na Poloniny Runa, prechod časti hrebeňa poloniny, zostup do dedinky BILASOVICA, busom späť do Pilipce.
 • 9. - 10. den: autobusom odjazd údolím rieky RIKA do dediny IZA (trh s prúteným tovarom), ďalej do MUKAČEVA (hrad, centrum mesta, výmena peňazí, posledné nákupy v zastrešenej tržnici), odchod na hranici, nočný presun domov, príchod do ČR v ranných hodinách.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (2 700 km), 7x ubytovanie v penzióne (2 až viaclôžkové izby) bez stravy, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 7x miestnej raňajky 777 Kč, garancia 2lůžkového izby v penzióne 500 Kč / os. (Manželské postele).
 • Stravování: bez stravy, možnosť dokúpenia raňajok. Vzhľadom k chutným a lacným pokrmom v miestnych "občerstvovacích" a kolibách je ďalší stravovanie riešené individuálne.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v penzióne (2 až viaclôžkové izby) bez stravy.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Ukrajina Ukrajina
Podkarpatská Rus Podkarpatská Rus
Typ zájazduHORSKÁ TURISTIKA
UbytovaniePenzion
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Valašské Meziříčí, svoz Brno, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Ukrajina - zájazdy
Podkarpatská Rus - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy