Termíny - přidat do oblíbených
22.05.20 - 30.05.2020PZV0166412 990 KčPřidat

Jihovýchodní Polsko - Po stopách polských zbojníků i věhlasných Bojků a Lemků

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel snidane

Tento poznávací zájezd do Polska si zamilují jak nadšenci pro historii, tak milovníci architektury, obdivovatelé folklóru, lovci úchvatných přírodních scenérií i romantičtí tuláci. Jihovýchodní Polsko vás ohromí a nadchne.

Úvod:

Tento zájazd si zamilujú ako nadšenci pre históriu, tak milovníci architektúry, obdivovatelia folklóru, lovci úchvatných prírodných scenérií aj romantickí tuláci. Juhovýchodná Poľsko vás ohromí a nadchne. Počas tohto putovania navštívime štyri vojvodstve juhovýchodného Poľska (Malopoľské, Svätokrížske, Lubelské a Podkarpatskej), ktorých súhrnná rozloha aj počet obyvateľov zodpovedá približne ČR. Čakajú nás úchvatné zážitky v prostredí skál a rozvalín hradov na trase orlích hniezd, mystickej rozjímanie vo Svatokřížských horách, chvíle úzkosti v kriedových baniach a okamihy údivu v bani soľnom. Budeme prekvapení pôvabom Poloniny v Bieszczady, očarení malebnou plavbou po Dunajci a tatranské štíty nás zanechajú v úžase. A pritom budeme neustále objavovať nové a nové skvosty, ktoré nám zanechal nielen gotický, barokový aj renesančný človek, ale aj ruka řezbářova a ľudového umelca. Sprevádza Kamil Hanák.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
22.05.20 - 30.05.20 20PZV01664 12 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Polsko - poznávací zájezd - program zájazdu

 • 1. den: v ranných hodinách odchod z Českej republiky. V popoludňajších hodinách prehliadka starých soľných baní vo VĚLIČCE (Wieliczka) (UNESCO) neďaleko Krakova.
 • 2. den: prechádzka úchvatnými scenériami krasovej krajiny OJCÓWSKÉHO NÁRODNÉHO PARKU a trasou orlích hniezdach. Prehliadky skalných útvarov, zrúcanín a hradov s prechádzkami v lokalitách: Herkulov budzogáň, Pieskowa skaly, Ogrodzieniec, Bobolic a Mirow.
 • 3. den: ráno prehliadka barokového biskupského zámku v meste KIELCE na úpätí SVATOKŘÍŽSKÝCH HOR, kam sa neskôr vydáme navštíviť kláštor sv. Kríža na vrcholkoch Lysogory. Po krátkej zastávke pri pôsobivých ruín zámku KRYŻTOPÓR, kedysi najvýstrednejšie európske rezidencie, si prezrieme ďalší umelecký klenot - Opatowska Oplakávání, renesančný náhrobok kancelára Szydłowieckého v kolegiátním kostole sv. Martina v Opatów. Zvyšok dňa strávime v starobylom mestečku Sandomierz (Sandomierz).
 • 4. den: dopoludnia prehliadka metropoly lubelského vojvodstvo Lublin s nespočetnými pamiatok a úžasnou atmosférou Starého mesta. V Chelme neďaleko ukrajinskej hranice si so sviečkou v ruke prejdeme podzemí miestnych kriedových dole. Popoludní nás čaká Zamość (UNESCO), jedno z najzachovalejších renesančných miest v Európe.
 • 5. den: najprv si pozrieme bernardinský kláštor v LEŻAJSKU, ktorého nádherný barokový interiér zdobia údajne najväčší a najzložitejší organ v Európe. V Podkarpatskej metropole RZESZÓW si prezrieme Rynek s radnicou, magnátskej zámok s baštami, synagógy aj barokové chrámy. Zámok Lancut nás rozhodne prekvapí svojou rozsiahlosťou a svojím bohatstvom. Popoludní sa presunieme do mesta PRZEMYŚL, mesta s malebnou polohou na brehoch rieky Sanok, kde sa spája tradícia poľskej, ukrajinskej, židovskej a rusínskej kultúry.
 • 6. den: ráno prejazd do pohoria BIESZCZADY. Cestou sa v podhorských dedinkách zastavíme pri niekoľkých zachovalých drevených gréckokatolíckych kostolíkov (Krościenko, Równia, Hoszowczyk, Hoszów) pripomínajúcich dávnej osídlenia národy Lemke a bójky. Dostaneme sa až do najzapadnutejšie dedinky WOŁOSATE, kde sa nad lúkami, na ktorých sa pasú huculské kone, tyčí mohutná Tarnica (1 346 m). Nakoniec si prezrieme múzeum bieszczadské dediny v skanzene v SANOKU. Nocľah v historickom meste Krosno.
 • 7. den: po raňajkách sa krátko zastavíme v malebnom kráľovskom mestečku BIECZ, odkiaľ zamierime do kúpeľného strediska KRYNICA. Na kúpeľné promenáde sa budeme kochať secesnými aj tradičnými drevenými vilami, a nakoniec navštívime vilu Romanowka s múzeom naivného maliara NIKOFORA. V pôvabnom Haličský mestečku STARY SĄCZ si pozrieme malebné dláždené námestia a gotický kláštor svätej Kingy. Vrcholným zážitkom bude plavba po rieke Dunajec v Národnom parku Pieniny s výhľadmi na Červený Kláštor, Ostrú Skal alebo masív Trzy Korony.
 • 8. den: ráno cestou do Tatier navštívime farský kostol sv. Archanjela Michaela (UNESCO) vybudovaného z smrekovcového dreva v dedinke DĘBNO PODHALAŃSKIE. Po príchode do ZAKOPANÉHO vyrazíme ozubenou dráhou na Gubałówka s prekrásnymi vyhliadkami, prípadne lanovkou na Kasprowy Wierch (1 987 m). Popoludní sa prejdeme v Zakopanom po pešej zóne zvanej Krupówki. Popoludní sa ešte prezrieme CHOCHOŁÓW, typickú dedinu regiónu Podhale.
 • 9. den: prehliadka Krakova (UNESCO): staré mesto so starým rínku, renesančnými Sukiennice, Mariánskym kostolom a opevnením, kráľovský zámok Wawel. Vo večerných hodinách návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (cca 2 700 km), 8x nocľah v hoteli s raňajkami v 2lôžkových izbách, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: výlet lanovkou v Tatrách, plavba loďou po Dunaji a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 700 Kč, večera 1 990 Kč.
 • Stravování: raňajky, možnosť prikúpiť večere.
 • Ubytování: 8x nocľah v hoteli s raňajkami v 2lôžkových izbách.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 700 Kč
 • večeře - 1 990 Kč

Polsko - poznávací zájezd
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Poľsko Poľsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Praha, Český Těšín, svoz Brno
Zájazdy do destinácií
Poľsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy