Na bicykli, pešo aj na lodi pod orlie hniezdo poľskej Jury

klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika cyklistika Novinka


Úvod:

Po úspešných zájazdoch do poľských Mazur a Bieszczady sa môžete s nami vydať do ďalšej zaujímavej, históriou opradené a pomerne neznáme destinácie v Poľsku - Jury Krakovsko-čenstochovské. Jedná sa o krasovú oblasť medzi významnými poľskými mestami Krakovom a Čenstochovej, ktorá je pretkaná jaskyňami, skalnými útvarmi a hlavne mnohými stredovekými hradmi. Medzi týmito tajomnými a ťažko prístupnými hradnými zrúcaninami sa vinie vysočinou diaľková peších i cykloturistická trasa, po celom Poľsku známa ako Trasa orlích hniezd. Navštívime najznámejší z týchto hradov, len málo ich je rekonštruovaných, prejdeme sa pozdĺž rozprávkových skalných útvarov a určite si nenecháme ujsť spoznať túto časť Poľska aj z kanoe. Na bicykloch sa zájdeme pozrieť na v tejto zemepisnej šírke nezvyčajný prírodný úkaz, najrozsiahlejšie púšť v strednej Európe a tiež prejdeme hlbokým čarovným kaňonom Ojcowského národného parku. Navštívime tiež dve nádherná poľské mestá - Krakov a Čenstochovej. Cyklistické etapy sú vedené po spevnených cestách (asfaltových a šotolinových), trasy sú volené tak, aby išli vždy prípadne skrátiť, zájazd je vhodný pre treková a horské bicykle. Ubytovaní budeme na dvoch miestach, v hoteloch s polpenziou.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: ranný odjazd z ČR, príjazd do Čenstochovej (jedno z najvýznamnejších pútnických miest v Európe, kostol a kláštor na Jasnej Hore sa slávnou ikonou Panny Márie Čenstochovské - Čiernej Madony), prejazd na ubytovanie do hotela v Zlatom Potoku (4 noci), večera.
 • 2. den: raňajky, dnes nás čaká cyklistický výlet cez tri hrady, cez ruiny nikdy nedokončeného a v lesoch schovaného hradu OSTREŽNIK prídeme k novo zrekonstruovanému hradu Bobolice, vedľa hradu sa nachádza reštaurácia s typickými poľskými jedlami, tretím hradom je neprístupný na skale sa trčiace rytiersky hrad MIROW, odbočka do Mirowskiech Skal, cez mestečko Zarko (Stary mlyn, múzeum remesiel) späť do hotela (40 km), večera.
 • 3. den: raňajky, na bicykloch ku hradu OLSZTYN, späť cez rezerváciu Sokol Gory s nespočetnými jaskyňami (variant pešie túry v rezervácii) do SULISZOWIC s pozostatkami strážnica zo 14. storočia, okolo skalných výtvorov s tajuplnými názvami Molenda, Baba, Pustelinka, Slimak, Ďáblovy mosty do hoteli (40 km), večera.
 • 4. den: raňajky, celodenný výlet na požičaných kajakoch, autobusom presun do Maluszyna, odkiaľ na kajakoch spa nádhernú meandrující rieku Pilic s priezračnou vodou a pieskovým dnom, budeme odpočívať na nádherných pieskových plážach, autobusom späť do hotela.
 • 5. den: raňajky, dnes opustíme hotel v Zlatom potoku a autobusom sa premiestnime do mestečka Ogrodzieniec s renesančnými ruiny hradu s veľkolepým opevnením, odtiaľ na bicykloch cez najväčší púšť v strednej Európe - PUSTYNIA Błędowski ku hradu RABSZTYN a ďalej do hotela (3 noci) v Ojcow v Ojcowský Národným parkom (60 km), večera.
 • 6. den: raňajky, autobusom celodenná návšteva druhého najväčšieho mesta Poľska - Krakova, ktorého Staré mesto (Stare Miasto) s opevnením je zapísané na Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO, návšteva najvýznamnejších pamiatok Krakowa - kráľovský hrad WAVEL, Hlavné námestie (Rynek Główny) s impozantným Mariánskym kostolom, mestská brána Barbakan, židovská štvrť Kaziměř (Kazimierz), podvečerná návrat do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, cyklistika v kúzelnom Ojcowský národnom parku, návšteva renesančného zámku Pieskow SKALA, okolo zrúcaniny hradu Ojcow k jednej z mála prístupných jaskýň - Netopierie (40km), variant peší - výlet k jaskyni Lokietka, späť zarezaným údolím Ojcowského národného parku s možnosťou výstupu na vyhliadku na skale Rekawica, večera.
 • 8. den: raňajky, ranný odchod domov do ČR.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov do zahraničia vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (1 500 km) vrátane dopravy bicyklov v krytom prívese a vrátane všetkých poplatkov, 7x ubytovanie v hoteli, 7x polpenzia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 3 500 Kč.
 • Stravování: 7x polopenze
 • Ubytování: 7x ubytování v hotelu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Poľsko Poľsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ostrava
Zájazdy do destinácií
Poľsko - zájazdyQrCode image