Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko - Kúzlo Dachsteinského velikána s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika sauna Sommer Card Dachstein

Rakouské Alpy - Poznáte podivuhodné kouzlo této oblasti, která vás nadchne svými romantickými jezírky, krásně zářícími vápencovými stěnami či fantastickými výhledy na masiv Dachsteinu.

Úvod:

Tento zájazd vás zavedie do oblasti Dachstein-Taury, ktorá pretína zo severu na juh hranice medzi spolkovými krajinami Salzbursko a Štajersko. Spoznáte čaro tejto oblasti, ktorá vás nadchne svojimi romantickými jazierkami, krásne žiariacimi vápencovými stenami či fantastickými výhľadmi na masív Dachsteinu. S pomocou letné karty SOMMERCARD (dostane každý klient zadarmo) sa pohodlne dostaneme lanovkami na hrebene Schladmingerských Taur či národného parku Soelktaeler alebo k ľadovcu Daschsteingletscher. Ubytovaní budete v *** hoteli na okraji svetoznámeho horského mestečka Schladming v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, fénom, telefónom, sat. TV a balkónom. Raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát je miesto večere grilovanie na hotelovej salaši. V hoteli môžeme tiež využiť možnosť relaxácie v saune. Sprevadza O. Lonský.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odchod v neskorých nočných hodinách do Rakúska.
 • 2. den: ráno príchod na ubytovanie do Schladmingu, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, popoludní voľno, prvé zoznámenie sa Schladmingom a jeho okolím či možnosť využiť kartu Sommercard (krytý bazén, minigolf, výjazd lanovkou na PLANAI atď.), večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do RORHMOOSU, výjazd lanovkou na HOCHWURZEN (1 848 m), základný variant (náročnosť 2 z 5; 6 hod., ↓350 m): jedinečná túra, po ceste č. 60 a 771 až k chate USPRUNG ALM (1 504 m), späť miestnym mikrobusom (tiež zdarma), ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑50 m, ↓50 m): kratšie okružná túra okolo LAUTERFUSS (1 792 m) s nádhernými výhľadmi do údolia a na Vysoké Taury, späť lanovkou (alebo na letných sánkach), večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom mýtnou cestou na parkovisko, výjazd lanovkou na HUNERKOGELl-DACHSTEIN (2 687 m), základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑100 m, ↓400 m): k chate SEETHALERHÜTTE (2 740 m) - fantastické vyhliadky, rovnakou cestou späť k hornej stanici lanovky s možnosťou prehliadky ľadovej jaskyne (príplatok 10 EUR), zjazd na parkovisko (1 700 m), odtiaľ pešo k chate AUSTRIAHÜTTE (1 638 m) - alpské múzeum (vstup zdarma) a späť rovnakou cestou na parkovisko. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): bez výstupu na chatu Seethalerhütte. Všetci späť do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, busom na koniec údolia UNTERTAL (1 073 m), základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑600 m, ↓600 m): vcelku jednoduchú cestou (nie je vhodná pre malé deti a ľudí trpiacich závratmi - visutý most, ale možno obísť) k vodopádom RIESACHFAELLE (1 220 m), výstup k jazeru RIESACHSEE (1 338 m), ďalej možné až k chate PFEINTALER HÜTTE (1 657 m), späť rovnakou cestou, neskoro popoludňajšie grilovanie na hotelovej salaši. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑300 m, ↓300 m): rovnaký výstup až k jazeru RIESACHSEE, späť rovnakou cestou, grilovanie na salaši. Busom do hotela s možnosťou skoršieho výstupu u tiesňavy TALBACHKLAMM.
 • 6. den: raňajky, odchod busom do HAUSU, výjazd lanovkou na KRUMMHOLZ (1 840 m), všetci výstup na krásnu vyhliadku HAUSER KAIBLING (2 015 m), základný variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑200 m, ↓250 m ): späť okružná túrou cez chatu KAIHLINGALMHÜTTE (1 748 m) k hornej stanici lanovky. Ťažšie variant (3 z 5; 7 hod., ↑200 m, ↓850 m): pokračuje k jazeru MOARALMSEE (1 950 m), ďalej okolo jazera BODENSEE (1 157 m) až na parkovisko SEEWIGTAL (1 143 m), kam príde bus s ostatnými klientmi, ktorí si môžu zatiaľ dôjsť k jazeru BODENSEE, všetci spoločne do hotela busom, večera. Ľahší variant (1 z 5; 7 hod., ↑180 m, ↓180 m): je len výstup na Krummholz a späť k hornej stanici lanovky a potom busom na Seewigtal s možnosťou prechádzky k jazeru Bodensee.
 • 7. den: raňajky, odchod do Admont, prehliadka benediktínskeho kláštora s najväčšou svetovou kláštornej knižnicou alebo prechádzka mestom, odjazd do ČR, príchod v neskorých nočných hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x grilovanie na salaši, karta Sommercard, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 1 800 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: raňajky sú formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát je miesto večere grilovanie na hotelovej salaši.
 • Ubytování: ubytovaní budete v *** hoteli na okraji svetoznámeho horského mestečka Schladming v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, fénom, telefónom, sat. TV a balkónom. V hoteli môžeme tiež využiť možnosť relaxácie v saune.

Príplatky a zľavy


 • dítě 0 - 2 roky - 0 Kč
 • dítě 3 - 5 let - 8 990 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 1 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • dítě 6 - 9 let - 9 990 Kč
 • dítě 10 - 15 let - 10 690 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rakúsko Rakúsko
Rakúskej Alpy Rakúskej Alpy
Alpy Alpy
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Rakúsko - zájazdy
Rakúskej Alpy - zájazdy
Alpy - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy