Pohodový týždeň na bicykli - Rakúsko - Krimmlské vodopády s kartou na bicykli

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze cyklistika bazén National Card Hohe Tauren

Úvod:

Na bicykli prejdeme najkrajší trasy v údolí Pinzgau, kde leží aj nejvýznmější prírodná zaujímavosť Rakúska - vodopády Krimml. S letnou kartou NATIONALlSOMMERCARD (v každej kategórii jeden vstup zdarma + ďalšie s 50% zľavou) najlepšie spoznáte výnimočnosť údolia Pinzgau a priľahlých velikánov, búriace vodu v Krimmelských vodopádoch, ľadovec Weissee atď. Trasy sú vedené takmer výhradne po cyklotrasách a aj trasy sú výborne značené, takže je všetko pripravené pre vaše pohodlie. Tomu prispieva aj ubytovaní v už rokmi preverenom rodinnom hoteli v útulných izbách so sprchou, WC, sat. TV, telefónom, fénom a trezorom. Raňajky sú podávané formou bohatého švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátovým bufetom. Raz pre nás majiteľ pripravil pinzgauerský večer s miestnymi špecialitami. Strava v tomto hoteli je veľmi bohatá a výdatná a patrí medzi to najlepšie, čo naša CK ponúka. K hotelu patrí ešte vonkajší bazén s protiprúdom (protiprúd za poplatok) a detský kútik. Výhodou sú určite aj deti do 5 rokov zdarma.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR neskoro večer do Rakúska.
 • 2. den: príchod na ubytovanie ráno príjazd do Wald (880 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Popoludní na bicykli do údolia OBERSULBACHTAL, občerstvenie na Berndlalmu. Možné pokračovať údolím ďalej. Nádherné výhľady na zaľadnený vrcholok Groser Geigru (3360 m). Údolím späť s možnosťou odbočky k vodopádu SULZBACHFALL. Späť do hotela. Večera. (prevýšenie 500 m, dĺžka cca 25 km).
 • 3. den: raňajky, peší výlet s turistickou variantom zájazdu: odchod busom do Enzinger Boden (1468 m), výjazd kabínkou (na kartu zadarmo) až k chate Rudolfshütte (2311 m), základný variant (2 z 5; 4 hod; prevýšenie 270 m): okolo ľadovcového jazera Weissee (2300 m) panoramatickou ľadovcovú cestou s nádhernými výhľadmi na štíty okolitých trojtisícoviek až do úbočia OBERWINKEL a okolo malého jazera EISBODENLACKE (2068 m) k priehrade TAUERNMOSSSEE (2048 m). Späť k hornej stanici kabínkovej lanovky len krátkym výstupom, zjazd do údolia k busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod; 220m prevýšenie): len okružná prechádzka okolo Weissee a zjazd do údolia k busu. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, autobusom výjazd na Gerlospass. Na bicykli po brehu jazera Speicher DURLASSBODEN k salaši FINKAU a späť. Zjazd z Gerlospass ku KRIMELSKÝM vodopádom. Prehliadka vodopádov a na bicykli späť do hotela. Večera. (hore 150 m, dolu 500 m, cca 35 km). Možno predĺžiť a na Gerlospass vystúpať cez Wald a Konigsleiten.
 • 5. den: raňajky, cyklistickým chodníkom pozdĺž rieky Salzach až do ZELL AM SEE (150 m klesanie, 65 km). Jedná sa o veľmi pohodlnú známu cyklotrasu, počas ktorej môžete navštíviť aj múzeum v Mittersillu. Cestou veľké množstvo možností občerstvenia. Trasa sa dá skrátiť podľa každého z Vás (spiatočná cestu potom fakultatívne vlakom do hotela). Busom späť do hotela. Večera.
 • 6. den: raňajky, na bicykli do Neukirchen. S okolo výjazd kabínovou lanovkou do výšky 2127 m pod vrchol Wildkogel (2224 m), možnosť pešieho výstupu na vrchol a späť ku kolesám. Zjazd vozňovú šotolinovou cestou cez Geiselalm až do údolia Salzachu. Cez Bramberg späť do Neukirchen a ďalej do hotela. Trasu je možné predĺžiť výjazdom do údolia Habachtal, v ktorom sa nachádza jedno troch európskych nálezísk smaragdov. Večera. (klesanie 1200 m, cca 35 km).
 • 7. den: raňajky, odchod domov. Príchod do ČR v neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Vzhľadom k tomu, že naplnenie cyklistické časti programu je priamo závislé na vhodných poveternostných podmienkach, CK si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade nepriaznivého počasia. Detské ceny platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Poznámka II: Zvozy platí len pre peších variantu zájazdu!
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x pinzgauerský večer, kartu National Card Hohe Tauern, doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 300 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu do 30 000 Kč za 245 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rakúsko Rakúsko
Krimmelské vodopády Krimmelské vodopády
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY POD ALPAMI
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Rakúsko - zájazdy
Krimmelské vodopády - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy