Termíny - přidat do oblíbených
23.08.20 - 29.08.2020AAC0143114 290 KčPřidat

Pohodový týždeň - Rakúsko - Alpský kráľ Grossglockner s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Kaertner Card

Rakouské Alpy - Tento zájezd nás zavede pod nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner. Poznáte tento nádherný kraj jak z vrcholků hor, tak i z paluby lodě či ze dna soutěsky.

Úvod:

Tento zájazd nás zavedie pod najvyššiu horu Rakúska - Grossglockner. Spoznáte nádherný kraj z vrcholkov hôr aj z paluby lode alebo z dna tiesňavy. Nádherným zážitkom je určite túra od už spomínanej hory s fantastickými výhľadmi či romantická tiesňava Raggaschlucht. Odmenou bude plavba loďou po jedinečnom jazere Millstätter See či výjazd lanovkou až do ľadového sveta pod majestátnou horu Sonnblick a mnoho ďalšieho. Ubytovaní sme v krásnom komfortnom **** hoteli so všetkým potrebným komfortom (izby so soc. Zariadením, fénom, TV, chladničkou, krytý bazén, sauna ...) v krásnom prostredí malého mestečka Rangersdorf v spolkovej krajine Korutánsko. Raňajky sú formou švédskeho stola a na večeru výber z menu a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát máme miesto večere grilovanie. Súčasťou je aj karta KÄRTNEN CARD, ktorá umožňuje zdarma využívať lanovky, busy, vstupy do kúpalísk pod.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
23.08.20 - 29.08.20 20AAC01431 14 290 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR v podvečerných hodinách do Rakúska
 • 2. den: ráno príchod na ubytovanie do Rangersdorf (900 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, prvé zoznámenie s týmto krajom - základný variant (2 z 5; 4 hod., 600 m, 600 m): výstup k chate KUHALM (1 560 m) priamo od hotela, malá ochutnávka na tejto salaši s pekným výhľadom do údolia a späť rovnakou cestou, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom priamo pod najvyššiu horu Rakúska Grossglockner do Heiligenblut (1 250 m). Základný variant (2 z 5; 5 hod., 150 m, 150 m): výjazd lanovkou na Schareck (2 552 m), panoramatická okružná čarovná túra cez Hochtor (2 576 m) späť na Schareck či ťažšie variant cez WEISSENBACHSCHARTE ( 2 675 m) a späť lanovkou alebo pešo až do Heiligenblutu. Pri spiatočnej ceste zastávka a vychádzka k vodopádom JUNGFERNSPRUNG. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, odpočinkový deň, odchod busom do mesta Millstatt, panoramatický okruh loďou cez jazero Millstätter SEE. Potom prejazd do Flattach, kratšia túra (2,5 hod.) Tiesňavou Raggaschlucht, odchod busom do hotela, večera formou grilovania.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Flattach (1 200 m). Základný variant (2 z 5; 3 hod., 50 m, 400 m): výjazd lanovkou do ľadového sveta k panoramatickej reštaurácii Eissee (2 780 m) podľa aktuálnych snehových podmienok túra pozdĺž jazera Weissee (2 365 m) a k medzistanici lanovky , ktorú zídeme späť na parkovisko. Prejazd na lanovku, ktorú vyjdeme na Goldeck, základný variant (2 z 5; 3 hod., 150 m, 400 m): od hornej stanice (2 050 m) vystúpime na vrchol Goldeck (2 142 m), ďalej cez GOLDECKHÜTTE (1 929 m) až do medzistanice (1 640 m). Ľahší variant z vrcholu Goldeck späť na lanovku. Odchod všetci na hotel, večera.
 • 6. den: raňajky, odchod busom do Mallnitz (1 200 m). Výjazd lanovkou do výšky 2 630 m, len menšie túra pod vrchol Ankogel a späť k hornej stanici, zjazd na parkovisko. Možnosť prejsť pohodlnú cestu od spodnej stanice lanovky pozdĺž rieky Seebach a späť. Ťažšie variant (3 z 5; 4,5 hod., 600 m, 600 m): jedinečná túra až na vrchol KLEINER Ankogel (3 096 m) a späť rovnakou cestou k hornej stanici lanovky, opäť zjazd k busu. Odchod všetci na hotel, večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR vysokohorskú cestou Grossglockner Hochalpenstrasse a príchod v neskorých nočných hodinách.
 • Poznámka I: Detské zľavy platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Poznámka II: Vzhľadom k tomu, že naplnenie turistickej časti programu je priamo závislé na vhodných poveternostných podmienkach, CK si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade nepriaznivého počasia.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x grilovanie, karta Kärtencard, vstup do relaxačnej zóny s krytým bazénom a saunou, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 800 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú formou švédskeho stola a na večeru výber z menu a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát máme miesto večere grilovanie.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v krásnom komfortnom **** hoteli so všetkým potrebným komfortom (izby so soc. Zariadením, fénom, TV, chladničkou, krytý bazén, sauna ...) v krásnom prostredí malého mestečka Rangersdorf v spolkovej krajine Korutánsko.
 • Umístění: Rakousko - Grossglockner, Rangersdorf

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • dítě 0 - 9 let - 10 790 Kč
 • dítě 10 - 13 let - 12 290 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rakúsko Rakúsko
Rakúskej Alpy Rakúskej Alpy
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Tábor, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Plzeň, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Rakúsko - zájazdy
Rakúskej Alpy - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy