Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko - Krimmlské vodopády s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén National Card Hohe Tauren

Úvod:

Ďalšie zájazd vás zavedie ku Krimmelským vodopádom, tentoraz vylepšeným o kartu NATIONAL CARD Hohe Tauern. Práve s touto kartou najlepšie spoznáte výnimočnosť údolia Pinzgau a priľahlých velikánov, búriacich vodu v Krimmelských vodopádoch, ľadovec Weissee atď. Ubytovaní sme v už rokmi preverenom rodinnom *** hoteli v útulných izbách so sprchou, WC, sat. TV, telefónom, fénom a trezorom. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátovým bufetom. Raz pre nás majiteľ pripraví pinzgauerský večer s miestnymi špecialitami. Strava v tomto hoteli je veľmi bohatá a výdatná a patrí medzi to najlepšie, čo naše CK ponúka. Len 5 minút pešo je od nášho hotela pekný panoramatický bazén s výhľadmi na vrcholky Taur. Výhodou sú určite aj deti do 5 rokov zdarma.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR do Rakúska.
 • 2. den: ráno príjazd do Stuhlfelden (790 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Základný variant (náročnosť 1,5 z 5; 4 hod., ↑ 100 m, ↓ 100 m): pešo okolo zámku Lambach (788 m) do mesta MITTERSILL (786 m), prehliadka typického pinzgauerského mestečka s možnosťou návštevy miestneho múzea (história údolie) alebo krytého bazéna Kogler. Späť do hotela pešo okolo golfového ihriska. Všetci večere.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do ENZINGER BODENU (1 468 m), výjazd kabínkou (na kartu zdarma) až k chate RUDOLFSHÜTTE (2 311 m). Základný variant (2 z 5; 4 hod., ↑270 m, ↓270 m): okolo ľadovcového jazera WEISSEE (2 300 m) panoramatickou ľadovcovú cestou s nádhernými výhľadmi na štíty okolitých trojtisícoviek až do úbočia ODENWINKEL a okolo malého jazera EISBODENLACKE (2 068 m) k priehrade TAUERNMOSSSEE (2 048 m). Späť k hornej stanici kabínkovej lanovky len krátkym výstupom, zjazd do údolia k busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): iba okružná prechádzka okolo ľadovcového jazera WEISSEE a zjazd do údolia k busu. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do mestečka Hollersbach, výjazd panoramatickou lanovkou k chate RESTERKOGEL (1 894 m), základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑ 150 m, ↓ 150 m): hrebeňová túra cez chatu PANORAMAALM (1 975 m) až k novej hornej stanici zimnej lanovky s krátkym výstupom ZWEITAUSENER (2.004 m), späť pod hornou hranou k lanovke Panoramabahn, zjazd do údolia a späť do hotela naším busom.
 • 5. den: raňajky, odchod busom len pár minút do KRIMMLU (1 080 m). Základný variant (2,5 z 5; 4 hod., ↑550 m, ↓720 m): pozdĺž hrmiace vodopádov až na hornú hranu (1 482 m), pozdĺž potoka KRIMLER ACHE až k chate KRIMMLER TAÜRNHAUS (1 631 m), možnosť občerstvenia a späť rovnakou cestou až do hotela. Ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑400 m, ↓400 m): iba výstup k hornej hrane vodopádov do výšky 1 482 m a späť rovnakou cestou. Do hotela pešo alebo miestnym busom. Všetci večere.
 • 6. den: raňajky, odchod do NEUKIRCHENU (858 m), výjazd kabínkovou lanovkou (na kartu zdarma) k hornej reštaurácii (2 091 m). Základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑270 m, ↓270 m): od reštaurácie na BRAUNKOGEL (2 167 m) až na GAIGERSCHARTE (2 028 m), potom výstup na najvyšší bod dňa - STEINKOGEL (2 299 m) , späť do priesmyku a inou cestou späť k hornej stanici kabínkovej lanovky, zjazd dole. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓200 m): výstup na BRAUNKOGEL (2 167 m), FRÜHMESSER (2 233 m) a okruhom cez HERENNSTEIGSCHARTE (2 028 m) späť k lanovke, zjazd dole. Všetci odchod do hotela busom, pinzgauerský večer.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia vypratanie izieb, odchod domov, príchod do ČR v neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Detské ceny platia len pri ubytovaní s 2 dospelými osobami.
 • Poznámka II: Z dôvodu zrušenia kuchyne v pôvodnom hoteli Schranz sme boli nútení zabezpečiť iný, už tiež overený hotel, pri mestečku Mittersill - hotel Flatscher Stuhlfelden. Úroveň hotela je dokonca vyššia ako pôvodná, naozaj útulné izby a aj pekné miesto k prehliadke Pinzgauerského údolia. Zároveň došlo k drobnej úprave programu oproti katalógu (príjazdový deň a štvrtý deň).
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x pinzgauerský večer, doprava klimatizovaným autobusem, karta National Card Hohe Tauern, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 300 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátovým bufetom. Raz pre nás majiteľ pripravil pinzgauerský večer s miestnymi špecialitami. Strava v tomto hoteli je veľmi bohatá a výdatná a patrí medzi to najlepšie, čo naša CK ponúka.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v už rokmi preverenom rodinnom *** hoteli v útulných izbách so sprchou, WC, sat. TV, telefónom, fénom a trezorom. K hotelu patrí ešte vonkajší bazén s protiprúdom (protiprúd za poplatok) a detský kútik. Výhodou sú určite aj deti do 5 rokov zdarma.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rakúsko Rakúsko
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor, svoz Brno, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Rakúsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy