Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko - Pitztal - alpský kozorožec s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika sauna GLETSCHERPARK CARD

Úvod:

V údolí Pitztal leží v nadmorskej výške 1 100 m malebne položená malá horská dedinka Jerzens. Slnečná a pokojná poloha robí z Jerzens ideálny východiskový bod mnohých turistických a vysokohorských výletov vrátane vynikajúcej polohy k poznaniu trochu zabudnutého, ale o to zaujímavejšie Kaunertálského ľadovca. My budeme putovať po údolí Pitztal, ale vyjdeme aj lanovkou pri obci Fendels, odkiaľ sa nám naskytne krásny pohľad do údolia Innu aj do spomínaného údolia Kaunertal. Nemôžeme ani zabudnúť na jedinečný výjazd do výšky 3 440 m, odkiaľ je fantastický výhľad do troch krajín (Rakúsko, Švajčiarsko a Taliansko) s ich velikánmi - Weisskugel, Berninská skupina či Ortler. Táto vyhliadka patrí medzi vôbec najkrajšie v celých Alpách. Pôžitok z týchto zážitkov nám ešte umocní karta Gletscherpark Card, na ktorú budú lanovky v programe zadarmo. Ubytovaní sme v útulnom *** hoteli v obci Jerzens v 2lôžkových izbách so sprchou, WC, fénom, sat. TV, telefónom a trezorom. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátovým švédskym stolom. Ako bonus máme 1x taliansky bufet a 1x bufet s regionálnymi špecialitami. Súčasťou hotela je aj krásna relaxačná zóna s fínskou saunou, parným kúpeľom atď.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR do Rakúska.
 • 2. den: ráno příjezd do JERZENSU (1 100 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, výjezd kabinkovou a poté sedačkovou lanovkou až do výšky 2 400 m. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 5 hod., ↑200 m, ↓400 m): krásný panoramatický výstup na vrchol HOCHZEIGER (2 560 m), potom kolem hory ZOLLBERG (2 225 m) ke střední části lanovky, možnost sjezdu do LISS (1 468 m) nebo ještě vystoupat na SECHSZEIGER (2 392 m) a odtud již k horní stanici sedačky a sjezd dolů. Všichni pěšky z Lissu do hotelu, večeře.
 • 3. den: raňajky, odchod do údolia KAUNERTAL, výjazd ľadovcovú mýtnou cestou až do výšky 2 700 m., potom lanovkou KARLESJOCHBAHN (3 165 m) na jedinečnú vyhliadku, odkiaľ je fantastický výhľad na velikány troch okolitých štátov. Potom zjazd lanovkou k busu, busom s jazeru Weißsee (2 700 m), kde si urobíme malú prechádzku. Základný variant: Zjazd busom na parkovisko FERNERGRIESS (cca 2 000 m), odkiaľ si urobíme výlet s krásnymi výhľadmi až na Gepatchhaus, kde je možnosť občerstvenia. Tu nás vyzdvihne bus (2 z 5, 3 hod, ↑117m, ↓338m). Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): zjazd busom dole do údolia k klettersteigparku, odtiaľ prechádzka k vodopádu a späť a potom k Gepatchhaus. Všetci odchod na hotel, večera.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem do HOCH-IMSTU (1 050 m), všichni výjezd lanovkou až pod ALPJOCH (2 121 m). Základní varianta (2,5 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓700 m): panoramatickou cestou k chatě MUTTEKOPFHÜTTE (1 934 m), kde je možnost občerstvení i pěkný výhled na vodopády. Pokračujeme přes chatu LATSCHENHÜTTE (1 623 m) až k mezistanici sedačkových lanovek (1 493 m). Odtud je možné sjezd zpět na parkoviště k busu nejdelší letní sáňkařskou dráhou v Evropě - ALPINE COASTER (fakultativně). Lehčí varianta je opět lanovkou k busu a všichni společně si ještě projdeme soutěskou ROSENGARTENSCHLUCHT až do IMSTU, odkud už pak na hotel, večeře bufet s regionálními specialitami.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Mittelberg (1 740 m), výjazd až na Hinterer Brunnenkogel (3 440 m), opäť fantastické vyhliadky do okolitých štátov a na alpské velikány na čele s Wildspitze (3 774 m), ktorá je druhou najvyššou horou Rakúska. Všetci zjazd dole do údolia, ďalší lanovkou k SUNNY Almu (2 291 m). Základný variant (2 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓500 m): okolo jazera Rifflsee a pozdĺž potoka Seebach cez chatu TASCHACHALPE (1 796 m) k busu. Ľahší variant (1,5 z 5; 2 hod., ↑100 m, ↓100 m): len okolo jazera Rifflsee a späť k busu opäť lanovkou. Všetci odchod na hotel, večera.
 • 6. den: raňajky, odchod busom do Ried (900 m), výjazd lanovkou k chate SATTELKLAUSE (1 870 m). Základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑400 m, ↓400 m): príjemná stredne ťažká túra na Anton Renk Hütte s výhľadmi na vodopády FALLENDER BACH (2 200 m), ktoré padajú z výšky 160 m, a späť k hornej stanici lanovky. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): výstup s výhľadmi do údolia Innu k salaši FENDERALM (1 970 m) a späť k hornej stanici lanovky (či ku strednej časti) a zjazd do Riedu. Všetci busom do hotela, večera taliansky bufet.
 • 7. den: raňajky a odchod do ČR, príchod v neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Detské zľavy platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 3x večera, 1x taliansky bufet, 1x bufet s regionálnymi špecialitami, vstup do relaxačnej zóny, karta Gletscherparkcard, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 1 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch s výberom a šalátovým švédskym stolom. Ako bonus máme 1x taliansky bufet a 1x bufet s regionálnymi špecialitami.
 • Ubytování: ubytovaní sme v útulnom *** hoteli v obci Jerzens v 2lôžkových izbách so sprchou, WC, fénom, sat. TV, telefónom a trezorom. Súčasťou hotela je aj krásna relaxačná zóna s fínskou saunou, parným kúpeľom atď.
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rakúsko Rakúsko
GLETSCHERPARK CARD GLETSCHERPARK CARD
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Rakúsko - zájazdy
GLETSCHERPARK CARD - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Eva Sedlákovátermín: 29.7. - 4.8.2017

Dobrý den,
chci poděkovat Lindě Dvořáčkové a panu řidiči za skvěle odvedenou práci. Pitztal a všechny výlety jsme si skvěle užili.
Oceňuji zejména přístupnost a přívětivost Lindy, znalost terénu a vstřícnost k lidem.

Eva Sedláková

Podobné zájazdy