Rakúsko - Pohodový týždeň v Alpách - Lechtalské Alpy s kartou

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus penzion polopenze turistika

Novinka roku 2018 nás zavede do jedinečného kraje Lechtálských Alp, kde okusíme rozmanité túry až ve výškách 2 300 m, půjdeme se podívat na vodopády. Pomocí karty, na kterou jsou místní lanovky v ceně, je výstup na tyrolské velikány ještě více usnadněn a právě z vrcholků hor jsou krásné pohledy jak na další velikány, tak i na kouzelné vesničky podél říčky Lech.


Úvod:

Zájazd nás zavedie do jedinečného kraja Lechtálských Álp, kde zakúsime rozmanité túry až vo výškach 2 400 m, pôjdeme sa pozrieť na vodopády, záujemcovia sa prejdú cez jeden z najvyšších visutých mostov Európy a vychutnáme si fascinujúce horské panorámy. Pomocou karty, na ktorú sú miestne lanovky a busy v cene, je výstup na tirolské a vorarlberské velikánmi ešte viac uľahčený! Ubytovanie sme v srdci Lechtálského údolí v *** penziónu, ktorý ponúka všetok komfort na strávenie pohodovej dovolenky (vlastné sociálne zariadenie, sat.TV). Súčasťou penziónu je aj sauna a stolný tenis. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát pre nás majitelia pripravili aj grilovanie. Lechtalské Alpy sú tým prvým rajom pre milovníkov malebných údolí lemovaných horskými riečkami, tradičnými dedinkami a obklopenými impozantnými Alpami!Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odchod v neskorých večerných hodinách do Rakúska.
 • 2. den: raňajky, ráno príjazd do Holzgau (1 114 m), raňajky, ubytovanie podľa možnosti penziónu. Základný variant (1 z 5; 3h, ↑200 m, ↓200 m) pešo údolím HÖHENBACHTAL okolo pekných vodopádov SIMMS WASSERFALL až k chate ROSSGUMPENALM (1 329 m) a späť cez najvyšší a najdlhší visutý most v Rakúsku. Zdatnejší si môžu trasu predĺžiť výstupom do sedla MADELJOCH (1 973 m) tvoriaci hranicu Rakúska a Nemecka. Návrat na ubytovanie, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod autobusom do leche (1 450 m), výjazd lanovkou na RÜFIKOPF (2 362 m), základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑300 m, ↓700 m) krásnu vrcholovou túrou s panoramatickými výhľady od ľadovca SILVRETTA až po Bodamské jazero. Od lanovky najprv na vyhliadku nad jazerom MONZABONSEE do priesmyku Rauh Kopf Schar (2 415 m) a ďalej k chate Stuttgarter Hütte (2 310 m). Pokračujeme zostupom malebným údolím po ceste A-ENDERSS-WEG do Zürs (1 717 m). Miestnom autobusom (na kartu zdarma) späť do Lecha. Ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): od hornej stanice lanovky menšie okruh cez BOCKBACHSATTEL (2 336 m) späť k hornej stanici lanovky, zjazd do údolia, prejazd pre prvú skupinu. Všetci odchod na ubytovanie, grilovanie.
 • 4. den: aňajky, miestnym autobusom (na kartu zdarma) k sedačkovej lanovke JÖCHENSPITZBAHN, výjazd hore k chate Sonnalm (1 768 m) Základný variant (2,5 z 5; 6 hod., ↑550 m, ↓550 m), botanickú cestou až na vrchol JÖCHERSPITZE (2 226 m), odkiaľ je impozantný kruhový výhľad na horskej velikány aj na údolie rieky Lech ležiace 1 100 m pod nami., pokračujeme "rozprávkovou" panoramatickou cestou Lechtaler Panoramaweg k chate BERNHARDSECK Hutta (1 802 m) a ďalej cestou ALPENROSENSTEIG späť k hornej stanici lanovky, zjazd do údolia a pešo (alebo miestnym busom) na ubytovanie. Ľahší variant (2 z 5; 4 hod., ↑150 m, ↓150 m): rovnaká cesta len skrátená o výstup na JÖCHERSPITZE (2 226 m) okolo LACHENKOPFU (1 903 m), večera.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do Warth (1 495 m), výjazd sedačkovou lanovkou STEFISSALP (cca 1 960 m), základný variant (2 z 5; 4 hod.,↑ 400 m, ↓400 m), fantastický a jedinečný okruh okolo masívu Tannberg. Najskôr vystúpime k chate SALOBERGKOPF (2 043 m), potom budeme klesať k ďalšej chate unter AUENFELDALPE (1 662 m) a okruh dokončíme pri chate KRIEGERALPE (2 020 m). Len pár metrov od nej zídeme najskôr sedačkovou a potom kabínkovou lanovkou až do mesta LECH (1 450 m), kde na nás bude čakať náš autobus. Trasu je možné v závere skrátiť a ukončiť už v OBERLECHU (1 660 m) pri hornej stanici kabínkovej lanovky do Lechu. Ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑150 m, ↓300 m): od hornej stanice STAFISSALP sa vydáme vľavo opäť okolo masívu Tannberg, ale kratšie a ľahšie cestou cez chatu BÜRSTEGG (1 719 m) do OBERLECHU (1 660 m), odkiaľ zídeme kabínkovou lanovkou do leche (1 450 m), možnosť prechádzky jednej z najkrajších alpských dediniek. Návrat na ubytovanie, večera.
 • 6. den: raňajky, ráno odjazd do Höfen (868 m), výjazd lanovkou (fakultatívne, na kartu s 50% zľavou, cca 10 € / spiatočný) na Höfener ALPE (1 670 m), základný variant (2,5 z 5 ; 5 hod., ↑450 m, ↓450 m) vyhlásenou panoramatickou cestou ALPENROSENWEG k chate LECHASCHAUER ALM (1 670 m), odkiaľ sú nezabudnuteľné výhľady na najvyššiu horu Nemecka Zugspitze (2 963 m) a ďalšie masívy. Pokračujeme krátkym výstupom do sedla Hochjoch (1 754 m) a potom ku kríženiu s cestou č. 418 až k chate SCHNEETAL ALPE (1 650 m). Na záver okruhu vystúpime až na Hahnenkamm (1 938 m) s kruhovým výhľadom vrátane miestnej dominanty LEILACHSPITZE (2 274 m) a potom už len zídeme k hornej stanici lanovky, zjazd do údolia. Ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑150 m, ↓150 m): rovnakou panoramatickou cestou len k chate LECHASCHAUER ALM (1 670 m) a späť cez sedlo TIEFJOCH (1 717 m) a "horný" cestou späť k lanovke. Zjazd do údolia. Všetci spoločne odchod na ubytovanie, večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR s v dopoludňajších hodinách, príchod v neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Detské ceny platia len pri ubytovaní s 2 dospelými.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 5x raňajky, 4x večera, 1x grilovanie, Sommercard, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch a šalátový švédsky stôl. Jedenkrát pre nás majitelia pripravili aj grilovanie.
 • Ubytování: Ubytovanie sme v srdci Lechtálského údolí v *** penziónu, ktorý ponúka všetok komfort na strávenie pohodovej dovolenky (vlastné sociálne zariadenie, sat.TV). Súčasťou penziónu je aj sauna a stolný tenis.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rakúsko Rakúsko
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Rakúsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy