Zimné pohodový týždeň - Zillertalské aréna *

bus hotel 3* polopenze lyžování

Úvod:

TENTO zájazd Vas zavedie robiť najzaujímavejších lyžiarskych miest údolia Pinzgau KDE najskôr skúsime lyžovanie na ľadovci, which JE Medzi lyžiarmi Zatiaľ zanedbávaný, dále've vyhlásenom lyžiarskom stredisko Wildkogel, which was Zvolen najlepším lyžiarskym strediskom ruka 2017 s najdlhším zjazdom do údolia V Delco 12 km, a naposledy aj vo svetoznámom stredisku Kitzbühelu a okolia. Ubytovanie je zabezpečené v *** typickom hoteli so všetkými komfortmi a výbornou stravou, dopravou luxusným autobusom. Průvodce p. Fleischmann.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: Nedeľa: odchod autobusom z Pardubíc vo večerných hodinách (nástup ešte Hradec Králové a Praha).
 • 2. den: Pondelok: príchod na hotel, v cca 8:00 hod. Raňajky, ubytovanie podľa možnosti hotela, od 12:00 hod lyžovania na ľadovci Weissee, večera.
 • 3. den: Utorok: raňajky, celodenné lyžovanie vo Wilkogelu - večera formou miestnych špecialít.
 • 4. den: Středa: raňajky, celodenné lyžovanie vo Wildkogel, večera (potom sánkarský večer podľa snehových podmienok).
 • 5. den: Štvrtok: raňajky, celodenné lyžovanie v Kitzbüheli, večere.
 • 6. den: Piatok: raňajky, podľa záujmu celodenné lyžovanie v Kitzbüheli, večera, potom odchod do ČR.
 • 7. den: Sobota: príjazd do ČR v skorých ranných hodinách.
 • Poznámka I: 1. Kitzbühel Kitzbühel je nepochybne jedno z popredných, najexkluzívnejších a teda aj najznámejších lyžiarskych centier v Rakúskych Alpách. Právom získalo už piaty rok po sebe titul najlepšie lyžiarske stredisko sveta (podľa skiresort.info). Každé údolie vedúce smerom na sever alebo na juh z údolia rieky Inn vytvára ojedinelé možnosti pre všetky lyžiarske športy. V polovici januára sa tu na jednej z najťažších zjazdových tratí sveta "Streif" pravidelne koná závod Hahnenkamm Rennen. Do lyžiarskej oblasti Hahnekamm je možné sa vyviesť niekoľkými lanovkami - z centra Kitzbühelu, zo susedného Klausenu z mestečka Kirchberg alebo dedinky Aschau. Od decembra 2005 môžete nastúpiť na lanovku i Jochbergu alebo Pass Thurn a vďaka novej lanovke 3S až pre 35 osôb a ski safari sa dostanete až na Hahnenkamm. Do Pass Thurn sa môžete doviezť skibusom, ktorý je v celom stredisku zadarmo. Podmienky pre snowboarding sú v tomto stredisku viac ako ideálne - na protiľahlom hrebeni sa nachádza Snowboard Area, ktorá je vyhradená pre milovníkov snowboardu. Vďaka svojej výnimočnosti je aj ubytovanie v tomto stredisku drahšie záležitosťou. Dobre urobí ten, kto oželie hektický Kitzbühel a nájde si ubytovanie v susednom Kirchbergu, ktorý je mnohonásobne kľudnejší a tiež lacnejšie. Skibus z tohto mestečka lyžiarov dovezie nielen k lanovke Maierl, ale tiež do Klausenu alebo do Kitzbühelu. Celé stredisko ponúka širokú škálu aprés-ski aktivít a je vylúčené, aby sa tu niekto nudil. Ideálna zimná dovolenka aj pre nelyžiarov. Ďalšie nedávno otvorenú lanovkou z údolia Pinzgau, z Hollersbach, došlo ešte k väčšej možnosti lyžovania a pre okolie mestečka Mittersill taky možnosť spoznať toto kúzelné stredisko za pár minút. 2. Ľadovec Weissee Príjemné a malebné stredisko Uttendorf / Weißsee sa rozkladá na začiatku údolia Stubachtal v miestach, kde toto údolie začína stúpať k zaľadneným vrcholkom Álp. Viac ako 3 000 m vysoko sa tiahne hrebeň medzi horami Grossvenediger a Grossglockner. V týchto miestach, priamo uprostred Národného parku Veľké Taury, vytvára úbočí Granatspitzgruppe ideálne prostredie pre malý ľadovcový areál. V jej strede sa nachádza práve Weißsee Gletscherwelt - stredisko s ideálnou polohou medzi Kitzbühelom a Europa Sportregion. Na konci údolia stúpa kabínová lanovka zo stanice Einziger Boden k Weißsee s pozadím vrchole Granatspitze (3 086 m). Snowboarding tu zastupuje U-rampa a quarterpipe. Celkom tu nájdete 23 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti. Výhodou je relatívne menej ľudí a rozumná cena skipasu. 3. Centrum Wilkogel bolo vyhlásené ako najlepší stredisko pre rok 2017. Spolu obsahuje viac ako 50 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti s najdlhším zjazdom do údolia (14 km). Od hornej stanice Smaragdbahn vedie najdlhšia prírodné osvetlená sánkarská dráha v Európe. Stredisko je vzdialené od hotela 16 km.
 • Poznámka II: Pri zimných lyžiarskych zájazdov nemožno využiť zľavu bonus.
 • Cena zahrnuje: 4x ubytovanie v 2lôžkovej izbe so sprchou / wc, sat, TV, telefón, fén, 4x raňajky formou švédskeho stolu, 1x raňajky po príchode, 3x večera (menu o 3 chodoch a šalátový bufet), 1x miestne špeciality, 1x večera pred odchodom, kúpeľný poplatok, vstup do relaxačnej zóny, posteľná bielizeň, uteráky, služby delegáta na mieste (p. Fleischmann), doprava klimatizovaným autobusom až na zjazdovky, výraznú zľavu na skipas (až 15%).
 • Cena nezahrnuje: Vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
 • Příplatky: 1lôžková izba: 1 400 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch (s výberom hlavného chodu), šalátový švédsky stôl.
 • Ubytování: Poloha hotela: *** hotel-penzión leží len 3 km od útulného mestečka Mittersill, ktoré večer láka k prechádzkam. Hotel-pension ponúka ubytovanie v 2-lôžkových a 3-lôžkových izbách. Izby sú vybavené sprchou, WC, sat. TV a fénom. Raňajky sú formou švédskeho stolu, večere menu o 3 chodoch s výberom hlavného jedla + šalátový švédsky stôl. Veľkou výhodou polohy hotela-penziónu je jeho vzdialenosť z Čiech (z Prahy iba 500 km !!) a tiež bezproblémový prístup do lyžiarskeho raja (najbližší kab. Lanovka je len 9 km). Celý areál ponúka 179 km zjazdoviek (70 km ľahkých, 84 km stredne ťažkých a 25 km ťažkých), 54 rôznych lanoviek či kabínok a neuveriteľných 780 snehových diel. Pri dobrých snehových podmienkach sú otvorené bežecké trasy v údolí len pár metrov od hotela (celkom až 150 km). V blízkosti hotela je zastávka vlaku, ktorý vás v hodinových taktoch dovezie priamo k dolnej stanici panoramatické kabínky (cesta trvá len 13 min. - so skipasom ZADARMO). Hotel má vlastné relaxačnú zónu so saunou, fínska saunou, odpočinkovú miestností, pre našich hostí zdarma.
 • Sleva: sleva za vlastní dopravu 600 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Zillertálská aréna Zillertálská aréna
Rakúsko Rakúsko
Typ zájazduLYŽOVÁNÍ V ALPÁCH
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaČeské Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Tábor
Zájazdy do destinácií
Zillertálská aréna - zájazdy
Rakúsko - zájazdyQrCode image