Rumunsko - Cez hory a kláštory do Drakulovmu Transylvánie - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus turistická ubytovna stan vlastni strava turistika

Poznávací zájezd s turistikou pod stan - Rumunsko


Úvod:

Poďte sa sami presvedčiť, aký veľký turistický rozvoj zaznamenalo Rumunsko v posledných rokoch. Už sa nemusíte obávať prázdnych obchodov, rozbitých ciest a obťažovania miestnych obyvateľov. Naopak budete príjemne prekvapení rozľahlosťou hôr a hrebeňov, rovnako ako pestrosťou prírody, bohatstvom zaujímavostí a množstvom pamiatok. V Rumunsku sú všetky turistické centrá dobre vybavená fungujúcimi službami. Ceny v reštauráciách sa pohybujú len o niečo málo vyššie ako u nás, takže vám nič nebráni si tu dovolenku pekne užiť. Neváhajte a poďte s nami navštíviť rýdzi krajine. Časy sa neúprosne mení. Zájazd sprevádza L. Martínek.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: prejazd z ČR cez Slovensko a Maďarsko do Rumunska, návšteva presláveného "VESELÉHO CINTORÍNA" (UNESCO) v SAPINTE , prechádzka živým "skanzenom", prehliadka dvoch unikátnych drevených kostolíkov (najstaršieho a údajne najkrajšieho) v dedine IEUD. Príchod do horského strediska BORSA , utáborenie na pozemku hotela. Vo zvyšku dňa krátka vychádzka na úpätí pohoria Rodna. Záujemcovia môžu v prípade priaznivého počasia spolu so sprievodcom absolvovať s batožinou výjazd lanovkou na hrebeň Rodny a "ochutnať" tak prvú noc priamo v horách.
 • 3. den: tých, ktorí nocovali na hrebeni, dnes čaká cca 40minutový pochod do sedla, kde na nich bude čakať autobus. Výlet po južnej Bukovina , Cestou návšteva maľovaného kláštoru Voronet , ktorý je tiež nazývaný Sixtínskou kaplnkou východu, a pokojnejšieho, drevenou hradbou chráneného kláštora HUMOR. Ďalej prehliadka jedného z najstarších obývaných kláštorov Moldavska NEAMT , život miestnych popov, ubytovanie v kempe (2 nocľahy v rovnakom kempe) v horskom centre DURAU.
 • 4. den: "poctivá" celodenná turistika národným parkom v pohorí CEAHLAU , možnosť výstupu na najvyšší vrchol TOACU (1 904 m) alebo kratšia pešia prechádzka k vodopádu DURATOIDEA či k turistickej chate FINTINALE, návrat do kempu.
 • 5. den: prejazd do BIKAZSKÉ TIESŇAVY (úzka cestička je zovretá až 300 m vysokými zrázmi), peší výlet medzi skalnými stenami, jazero Lacu Rosu , Fakultatívne plavba na loďke po jazere, prejazd do kempu v Sova (2 noci).
 • 6. den: návšteva soľných baní v Praid a vychádzka do rezervácie soľného krasu vytvoreného riečkou Corund, popoludní relaxačné kúpanie v jedinečnom heliotermálním jazere Lacu Ursu.
 • 7. den: prejazd do "perly Karpát", horského strediska SINAIA , cez stredo vekom mesto SIGHISOARA (Ďalšie perla UNESCO) s rodným domom Vlada Tepes Drakulu, ktoré vďaka svojmu starobylému rázu tvorí skvelú bránu do Transylvánie. Potom cestou navštívime jeden z opevnených kostolov transylvánskych "Sasov" v dedine SASCHIZ (UNESCO). V podvečer nás čaká krátka zastávka v meste Brašov , prehliadka historického jadra. Ubytovanie v turistickej ubytovni, 2 nocľahy na rovnakom mieste.
 • 8. den: krátky prejazd do susedného Busteni - horské mestečko ležiace v blízkosti najvyšších "útesov" Európy, výjazd lanovkou na Babel do výšky 2 200 m, nádherné skalné útvary vrátane známej Babelskej sfingy, niekoľko variant túr podľa náročnosti, pešia túra do tiesňavy IALOMITA s návštevou rovnomennej jaskyne a kláštora, prípadne až k jazeru BALBOCI alebo výstup na najvyšší vrchol pohoria Bucegi OMUL (2 505 m), odkiaľ sa ponúkajú ďaleké výhľady. Späť na Babele a lanovkou (pre záujemcov pešo) do Busteni alebo lanovkou do Sinaia.
 • 9. - 10. den: dopoludnia prechádzka k SINAI skom KLÁŠTORU a na kráľovský zámok Peles s nádhernými bohato zdobenými interiérmi, ktorý leží v anglickom parku. Popoludní prejazd k domnelému tajomnému Drakulovmu hradu BRAN , nočný prejazd do ČR cez Maďarsko a Slovensko, návrat v dopoludňajších hodinách.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, dopravu klimatizovaným autobusom, 4x nocľah vo vlastnom stane v kempe, 1x na táborisku, 2x v turistickej ubytovni, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, vstupy, lanovky a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Stravování: bez stravy.
 • Ubytování: 4x nocľah vo vlastnom stane v kempe, 1x na táborisku, 2x v turistickej ubytovni.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Rumunsko Rumunsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
Ubytovaniekombinované
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Rumunsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy