Škótskom na ostrov Skye s výletom na Orkney

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika Náročnost 1.5

Škótsko, príroda, turistika hory, možnosť cyklo - bicykel z Požičovne, megality, pamiatky, história, turistika s vlastnými stany.


Úvod:

Poďte sa s nami pozrieť do krajiny, kde muži nosia sukne, kde žije Lochnesská príšera, kde sa páli whisky a o ktorej obyvateľoch koluje veľa vtipov. Navštívte s nami Škótsko, krajinu zádumčivých hôr aj tajomných jazier, rozsiahlych vresovísk a močiarov, ale aj krajinu nedotknutých kútov prírody, a hlavne bohatej a slávnej histórie. Pri našom putovaní navštívime aj čarovný ostrov Skye av horách zdoláme niekoľko miestnych vrcholov. Fakultatívne zavítame aj na Orkneje obývané viac ako 5 500 rokov, ktoré sú pod ochranou UNESCO. Doba Vikingský-nórskeho osídlenia je všadeprítomná a človek razom zabúda, že je na škótskom území. Počas cesty Škótskom a Anglickom nezabudneme navštíviť tiež najkrajšie mestá, hrady a katedrály. Posledný deň v Británii strávime prehliadkou Londýna.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Skotsko - Skye - Orkneje - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, nočný prejazd cez Nemecko, Belgicko a Francúzsko, vo dne trajektom do Anglicka, ubytovanie v kempe.
 • 3. den: cesta na sever, krátka zastávka v meste Ripon s katedrálou z 12. storočia, prehliadka ruín opátstva FOUNTAINS ABBEY, prejazd do jazernej oblasti NP LAKE DISTRICT, nocľah v kempe pri mori.
 • 4. den: celodenná pešia túra v oblasti LAKE DISTRICT - výstup na najvyššiu horu Anglicka SCAFFEL PIKE alebo prechádzka okolo najhlbšieho jazera Anglicka Wast Water. Nocľah v kempe.
 • 5. den: zastávka pri nádherne situovanom megalitickom kruhu Castlerigg Stone Circle neďaleko Keswick a pri HADRIÁNOVA VALE. Prejazd pozdĺž jazera LOCH LOMOND, rašelinísk RANNOCH MOOR, údolia GLENCOE k Fort William, kemp.
 • 6. den: zdolanie BEN NEVISU (1 344 m), najvyššej hory Británie, alebo nenáročná túra v najpreslávenejším škótskom údolí GLENCOE. Turistické centrum FORT WILLIAM.
 • 7. - 9. den: ostrov SKYE, veľký okruh po ostrove, návšteva výrobne whisky, prehliadka hlavného mesta ostrova PORTREE, čadičové útesy KILT ROCK a vodopád MEALT FALL, skalné veža OLD MAN OF STORR, pešia túra na ostrove v jednej z najpozoruhodnejších krajin na ostrove - v pohorí QUIRAING. Výlet loďou k tulením kolóniám pri hrade Dunvegan Castle. Nocľahy v krásne položenom kempe na polostrove Staffin.
 • 10. den: krátky výlet v malebnom pohorí CUILLIN, odchod z ostrova, tajomné jazero LOCH NESS, krátka zastávka pri romantickej zrúcaniny hradu URQUHART CASTLE, presun na sever do oblasti INVERNESS, nocľah v kempe (2 noci).
 • 11. den: vstupná brána škótskeho severu - hl. město škótskej vysočiny INVERNESS, individuálne voľno (nákupy alebo návšteva miestneho aquaparku). Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet na ORKNEJSKÉ OSTROVY, najlepšie dochovaná neolitická osada v Európe, SKARA BRAE (UNESCO), staršie než egyptské pyramídy, katedrála SV. MAGNUSE v KIRKWALL z "vikingských čias" či magické menhiry a obradné kamene. Späť do Inverness, stretnutia oboch skupín, nocľah.
 • 12. den: túra v pohorí Cairngorms - výstup na vrchol CAIRN GORM alebo turistika hubárskym rajom okolo jazera LOCH MORLICH v lesnom parku Glenmore, kempovanie v areáli farmy blízko Stirlingu.
 • 13. den: zastávka pri pamätníku Williama Wallis u Stirlingu a u FALKIRK WHEEL - prvý rotačný výťah na svete, prehliadka hlavného mesta Škótska, EDINBURGHU (hrad Edinburgh Castle, najznámejšie ulice Royal Mile, palác Holyroodhouse), nočný presun do Londýna.
 • 14. - 15. den: celodenné voľno v LONDÝNE, trajektom späť do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (5 900 km), trajekt do Anglicka a späť, 11x nocľahy vo vlastných stanoch v kempoch a na farmách, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: fakultatívny výlet na Orkneje 2 500 Kč.
 • Stravování: bez stravovania.
 • Ubytování: 11x nocľahy vo vlastných stanoch v kempoch a na farmách.
 • Sleva: Účastníkom z Olomouca, Ostravy a okolia je poskytovaná vzdialenostné zľava 500 Kč, ktorú je možné kumulovať s ostatnými zľavami. (nelze uplatnit, pokud si zvolíte svoz z Brna)

Skotsko - Skye - Orkneje
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Škótsko Škótsko
Anglicko Anglicko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Škótsko - zájazdy
Anglicko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy