Termíny - přidat do oblíbených
03.05.20 - 07.05.2020RWH0166734 330 KčPřidat

Veľká Británia, Škótsko - Cez Vysočinu do hlavného mesta škótskej whisky

Náročnosť 1 letecky bus hotel snidane

S naším zkušeným průvodcem po skotských palírnách, s návštěvou Edinburghu i dalších zajímavostí.


Úvod:

GARANCIA MALÉ SKUPINY (max. 8 osôb) Pri našom putovaní za škótsku whisky navštívime výrobnú oblasť škótskej whisky Speyside, ktorou preteká rieka Spey. Viac ako polovica všetkých existujúcich páleníc v Škótsku sa nachádza v tomto regióne, tunajšie whisky nás očarí bohatou chuťou a komplexným a relatívne jemným charakterom. Mnoho páleníc používa vodu priamo z rieky Spey. Niet divu, že sa jej niekedy prezýva "životodarná rieka". Zamierime do "hlavného mesta sveta whisky" Dufftown a prezrieme si jeho vlajkovú loď, Glenfiddich distillery, zastavíme pri Balvenie distillery a ďalších páleníc v okruhu niekoľkých štvorcových kilometrov. Whisky ochutnáme tiež v Cragganmore distillery, Glenlivet Distillery a ďalších páleniciach, ktoré majú návštevnícka centra. Cestou cez Vysočinu (Highlands) zastavíme na prehliadku páleníc Dalwhinnie distillery a Edradour Distillery. Whisky na Vysočine majú často mohutné, bohaté a dymové chute. Po prehliadkach páleníc budeme relaxovať prechádzkami v prekrásnej a rozmanitej škótskej krajine a uvidíme nejednu historickú zaujímavosť.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
03.05.20 - 07.05.20 20RWH01667 34 330 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, zoznámenie s hlavným mestom Škótska Edinburghu, prehliadka centra mesta a prechádzka so sprievodcom po Royal Mile, návšteva hradu Edinburgh Castle alebo individuálne voľno v Edinburghu s možnosťou nákupov na Princess Street. Vyhliadka na mesto z pahorku Artušova kreslo. Cesta na sever zaujímavou krajinou, prejazd do miesta ubytovania.
 • 2. den: raňajky, prehliadka s ochutnávkou whisky v EDRADOUR DISTILLERY u Pitlochry. Edradour sa pýši tým, že je najmenší pálenicou v Škótsku. Traja muži zaisťujú všetky činnosti pri výrobe tunajšie whisky. Prehliadka hradu BLAIR CASTLE, ktorého vojvoda drží jedinú súkromnú armádu v Británii. Prechádzka Herkulove záhradou a parkom s lesnými velikánmi. Návšteva jednej z najvyššie položených páleníc DALWHINNIE DISTILLERY na škótskej Vysočine. Zastávka pri krásne položených ruín bývalých kasární pri Kingussie, kedysi to bol dôležitý oporný bod v krajine na severojužnej ceste. Večer ubytovanie.
 • 3. den: raňajky, návšteva "hlavného mesta sveta whisky" DUFFTOWNU. Prehliadka pálenice GLENFIDDICH DISTILLERY, produkujúce jednu z dvoch najpredávanejších single malt whisky na svete. Je vyvážená do 180 krajín. Meno Glenfiddich pochádza z gaelčina, znamená "údolie jeleňov". Fotozastávka u pálenice BALVENIE, ktorá je v majetku William Grants and Son a miestnej single malt je zásadným príspevkom tiež do u nás známej miešanej Grant's. Zastávky u ďalších páleníc v najbližšom okolí: DUFFTOWN, MORTLACH a GLENDULLAN. Večer návrat do miesta ubytovania.
 • 4. den: raňajky, prehliadka GLENLIVET DISTILLERY. Reklamný slogan hovorí, že tunajšie whiskou všetko začína. Je najpredávanejšie single malt whisky v Spojených štátoch. Návšteva a ochutnávka v CRAGGANMORE DISTILLERY v dedine Ballindalloch. Jedným z dôvodov založenia pálenice na tomto mieste bola prítomnosť neďalekej železnice Strathspey Railway. Železnice ukončila prevádzku, sláva a užitočnosť výroby whisky je trvalá. Zastávka s vyhliadkou na novú pálenicu BALLINDALLOCH DISTILLERY, založenú v roku 2014. Zastávka v návštevným centre pálenice ABERLOUR, zastávka pri pálenice MACALLAN. Prechádzka na úpätí CAIRNGORM MOUNTAINS, ktoré je druhým najvyšším pohorím v Škótsku. Prejazd do Edinburghu. Večer ubytovanie.
 • 5. den: raňajky, prejazd na letisko, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Edinburgh vr. rokov. tax a poplatkov cca 6 500 Kč, doprava minibusom podľa programu (cca 700 km), 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami, vedúceho zájazdu, informačný materiál.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program, ostatné strava, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 6 990 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 185 Kč.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: ubytovanie v hoteli.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 175 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 990 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 990 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Škótsko Škótsko
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieBed and Breakfast
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Škótsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy