Termíny - přidat do oblíbených
27.05.20 - 03.06.2020HEH0173533 990 KčPřidat

Veľká Británia, Škótsko - Kúzelné Vonkajšie Hebridy - hostel

letecky bus trajekt - lodní doprava turistická ubytovna vlastni strava turistika Náročnost 1.5

Kouzelné Vnější Hebridy s ubytováním v hostelu


Úvod:

Prírodné scenérie, ktoré ponúka ostrovy na západe Škótska, patrí k najkrajším na svete. Míle piesočných pláží s osamelými návštevníkmi prechádza v duny a tie zase v mokrade. Za nimi sa vypínajú vrcholy kopcov a hôr. Najväčšiu pozornosť zameriame na ostrov Harris / Lewis, po moste prejdeme na ostrov Great Berner, trajektom sa preplavíme na ostrov Berneray a po ceste na kamennom násype prejdeme na ostrovy North Uist, Benbecula a South Uist. Z radu archeologických lokalít uvidíme "Stonehenge severu" Callanish Standing Stones, pevnosť Dun Carloway Broch, najvyšší stojaci kameň Škótska Clach an Truiseil. Ochutnáme údené lososy v Hebridian Smokehouse, miestnu špecialitu Stornoway Black Puding aj whisky z jedinej tunajšej pálenice Abhainn Dearg. Do horského údolia severného Harrise dorazíme k pozorovateľni denných aktivít orlov zlatých.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
27.05.20 - 03.06.20 20HEH01735 33 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do EDINBURGHU / GLASGOW, ubytovanie.
 • 2. den: vyhliadka na hlavné mesto Škótska EDINBURGH z pahorku Artur 's Seat. Prechádzka po Royal Mile. Možnosť návštevy Škótskeho národného múzea, kde uvidíme oi. Súbor šachových figúrok z 12. storočia nájdených na ostrove Lewis. Popoludní prejazd na letisko, let do Stornoway. Ubytovanie, podvečerná prechádzka v STORNOWAY, jedinom mestom na Vonkajších Hebridách. Večer posedíme v krčmičke Mc Neil 's a pripomenieme si dej Lewiské trilógie.
 • 3. den: na západ a sever ostrova LEWIS. Najstarší kamenný kruh v Británii - Callanish STANDING STONES nazývaný Stonehenge severu. Zastávky u obytné veže z počiatku letopočtu - Dun Carloway Broch a u najvyššieho stojaceho kameňa v Škótsku, 6 m vysokého Calch an Truiseil, prechádzka k SHAWBOST NORSE MILL AND KILN, rekonštrukciu mlyna. Prehliadka tradičných domov Croft-houses v GEARANNAN a Blackhouse v Arnol. Návšteva dedinky PORT OF NESS s majákom a prístavom. Návrat do miesta ubytovania.
 • 4. den: na juh na ostrov HARRIS. Zastávka na "hranici" ostrovov Harris, Lewis, cesta pod najvyššou horou ostrovov - Clisham (799 m n. m.). V prístave Tarbert sa potešíme pohľadom na tradičné tkaný Harris Tweed, prechádzka po nádherné LUSKENTYRE BEACH. Pozdĺž ďalších zlatožltých pláží južného Harrise (Selebost, Scarista) so zastávkou a prechádzkou k vyhliadke Macleod's Stone, ktorý Vikingom mohol slúžiť ako maják, prehliadka jediného zachovalého stredovekého kostola na ostrovoch v Rodel. Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: na ostrov GREAT BERNERA a jihozápad ostrova LEWIS. Zastávka u mostu na ostrov GREAT BERNERA. Prohlídka rekonstrukce obydlí z doby železné v BOSTA. Procházka po ostrově. Na jihozápadě ostrova LEWIS přes soutěsku Glen Valtos k zlatavým písčinám zátoky UIG BAY. Tady v jedné za zátočin byly nalezeny ony šachové figurky norského původy z 12. století, mistrovské dílo středověkého umění. Pravděpodobně nejkrásnější pohled na Uig Sands s horami jihozápadního Lewisu a Harrisu v pozadí uvidíme ze hřbitůvku v BAILLE NA CILLE. Prohlídka s ochutnávkou jediné zdejší whisky z palírny Abhainn Dearg (Červená řeka) v CARNISH. Návrat do místa ubytování.
 • 6. den: na juh na ostrovy BERNERAY, NORTH Uist, Benbecula a SOUTH Uist. Trajektom na ostrov BERNERAY, pešo cez machair na jedinečnú piesočnú pláž, ktorá sa tiahne pozdĺž celého západného pobrežia ostrova, po ceste na ostrov NORTH Uist, zastávka s vyhliadkou na vežu Scolpaig Toner na jazernom ostrovčeku u SCOLPAIG, prehliadka s ochutnávkou údených lososov a ďalších pochutín v Hebridian Smokehouse, zastávka pri ruín kostola v CAIRINIS, prejazd po ceste na ostrov GRIMSAY a na ďalší ostrov BENBECULLA, kde je takmer toľko vody ako krajina, po prechádzke vresoviskom fascinujúci výhľad z kopca RUEVAL (124 m nm), po ceste na ostrov SOUTH Uist, zastávka pri soche Panny Márie ostrovov, prehliadka ranokresťanského HOWMORE (Tobha Mhor) s ruinami kaplnkou. Trajektom späť do Leverburghu a návrat do miesta ubytovania.
 • 7. den: východ ostrova LEWIS. Prechádzka po GARRY BEACH k výrazným skalným útvarom. Zastávka na konci cesty u BRIDGE TO Nowhere a ROAD TO Nowhere Rozlúčka s hlavným mestom ostrovov STORNOWAY. Popoludní trajektom na pevninu a busom do Edinburghu alebo navečer za príplatok letecky do Edinburghu. Tranzitné ubytovanie.
 • 8. den: individuálna prechádzka Edinburghu, odchod na letisko, odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Edinburgh / Glasgow vr. rokov. tax a poplatkov cca 6 500 Kč, let Edinburgh / Glasgow-Stornoway vr. rokov. tax a poplatkov cca 2 400 Kč, trajekt Stornoway-Ullapool, bus Ullapool-Edinburgh, trajekty medzi ostrovmi, doprava prenajatým mikrobusom, transfer z / na letisko v Edinburghu / Glasgow, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 7x ubytovanie vo viaclôžkových izbách v hosteli, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba v hoteli 3 900 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: 7x ubytovanie vo viaclôžkových izbách v hosteli.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Škótsko Škótsko
Vnější Hebridy Vnější Hebridy
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieHostel
Stravabez stravy
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Škótsko - zájazdy
Vnější Hebridy - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy