Termíny - přidat do oblíbených
27.04.20 - 03.05.2020OWB0166937 990 KčPřidat

Veľká Británia, Škótsko - Ostrovy škótskej whisky

Náročnosť 1 letecky bus hotel snidane

Zájezd, který obohatí všechny vaše smysly. Mnoho malých, o to kvalitnějších palíren na ostrovech Vnějších Hebrid i v skotské Highlands.


Úvod:

Pri putovaní za škótsku whisky budeme mať príležitosť navštíviť Islay, ťažšie dostupnú a prírodne veľmi zaujímavú výrobnú oblasť na neveľkom ostrove na juhu Vnútorných Hebríd. Ostrov je domovom mnohých známych whisky, pre ktoré je charakteristická silne dymová, rašelinná a slaná príchuť. Navštívime a ochutnáme whisky z radu miestnych páleníc, napríklad Laphroig, Lagavulin, Caol Ila alebo Ardbeg. Na ďalších ostrovoch, ktoré už patria k výrobnej oblasti Islands navštívime jediné pálenice, ktoré tu sú v prevádzke. The Isle of Jura Distillery na prírodno takmer nedotknutom ostrove Jura a Isle of Arran Distillers na ostrove Arran. Cestou na ostrovy ochutnáme whisky v Glengoyne Distillery na pomedzí oblastí Lowlands a Highlands. Po prehliadkach páleníc budeme relaxovať prechádzkami v prekrásnej a rozmanitej škótskej krajine a uvidíme nejednu historickú zaujímavosť. GARANCIA MALÉ SKUPINY (max. 8 osôb)

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
27.04.20 - 03.05.20 20OWB01669 37 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, prejazd do miesta ubytovania.
 • 2. den: raňajky, zastávka s ochutnávkou whisky v GLENGOYNE DISTILLERY na hranici Lowlands a Highlands. Z pripraveného suda máme možnosť stočiť si vlastné fľašu whisky: v roku 2014 to bola výborná 16-ročná, na etikete bude vytlačené naše meno, zazátkujeme, zapíšeme do knihy suda a zaplatíme. Pekný zberateľský kúsok. Prejazd okolo najväčšie sladkovodné plochy na britskej pevnine LOCH LOMOND. Jazero je dlhé 35 km, zastávka s vyhliadkou na BEN LOMOND. Zastávka v mestečku Inveraray na brehu Loch Fyne. Návšteva legendárneho obchodu Loch Fyne Whiskies na hlavnej ulici. V George 's Hotel zájdeme na výbornú rybiu polievku. Večer ubytovanie.
 • 3. den: raňajky, trajektom cca 2 hod. plavby na najjužnejší ostrov Vnútorných Hebríd ISLE OF Islam, ktorý je známy svojimi single malt whiskies. Ďalším trajektom cca 5 minút na jedinečne divoký a pustý ISLE OF JURA. Na dopravné značke Pozor ovce! Pozor jelene! Cestou do jedinej dediny na ostrove CRAIGHOUSE zastavíme u osamelého stojaceho kameňa s vyhliadkou na škótsku pevninu. Zastávka s ochutnávkou v pálenici THE ISLE OF JURA DISTILLERY (1-5 vzoriek). Vyhliadka na dominantné kopca PAPS OF JURA. Trajektom späť na ostrov Islay, zastávka s ochutnávkou v Caol ILA DISTILLERY. Prehliadka bývalej sídelné pevnosti Lords of Isles z 14. storočia na ostrovčeku na LOCH FINLAGGAN. Večer ubytovanie.
 • 4. den: raňajky, prieskum páleníc na juhu ostrova, ktoré sa nachádza v tesnom susedstve. V LAPHROAIG DISTILLERY najúplnejšie prehliadka, vrátane Humen, kde nakličuje rozprestretá vrstva jačmeňa. Na konci prehliadky ochutnávka z troch pripravených sudov: z toho, ktorý vyhodnotíme ako najlepší, si vlastnoručne naplníme pripravenou fľaštičku zasadenú do krásneho setu. Pekný upomienkový kúsok. Pre Friends of Laproig možnosť navštíviť svoju parcelu a umiestniť na nej svoju vlajočku a urobiť nevyhnutné foto. Zastávky v LAGAVULIN DISTILLERY, ARDBEG DISTILLERY. Prehliadka KILDALTON CROSS, jediného zachovalého vysokého keltského kríža v Škótsku. Je datovaný do 8. storočia, na jednej strane sú biblické scény, na druhej sú vytesané zvieracie motívy. Hlavným mestom ostrova je pekná dedina Bowmore. Zastávka pri Round Church (v kruhovom kostole sa vraj nemal kde skryť diabol). Zastávka s ochutnávkou v BOWMORE DISTILLERY. Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky, pokračovanie v obhliadkach páleníc s ochutnávkami na "ostrove whisky" ISLE OF ISLAY. Prehliadka najmenší pálenice KILCHOMAN DISTILLERY, k videniu je úplný výrobný proces až po stáčanie whisky do fliaš. Zastávka pri kostole Kilchoman cross a cintoríne námorníkov. Zastávka s ochutnávkou v BRUICHLADDICH DISTILLERY. Z prístavu PORT ASKAIG trajektom cca 2 hod. na KINTYRE. Ubytovanie.
 • 6. den: raňajky, z polostrova ranným trajektom na ostrov ISLE OF ARRAN, ktorý je považovaný za miniatúru Škótska, jednotlivé časti ostrova sú reminiscenciou iných oblastí Škótska. V dedine LOCHRANZA s hradom z 13. storočia návšteva pálenice ISLE OF ARRAN DISTILLERS. Prechádzka na západnej strane ostrova v MACHRIE MOOR. Je to skutočne jedinečné miesto. Kamenné kruhy a stojace kamene tú boli vztýčené pred 6 000 rokmi. Prejazd do prístavu BRODICK. Večernom trajektom cca 1 hod. Na škótsku pevninu. Ubytovanie.
 • 7. den: raňajky, cesta do Edinburghu, prejazd na letisko, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha Edinburgh vr. tax a poplatkov cca 6 500 Kč, kompletný doprava minibusom podľa programu (cca 700 km), trajekty, 6x ubytovanie v hoteli s raňajkami, vedúceho zájazdu, informačný materiál.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program, ostatné strava, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 245 Kč, do 80 000 Kč za 845 Kč. Jednoposteľová izba na vyžiadanie.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: 6x ubytovanie v hoteli s raňajkami.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 000 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Škótsko Škótsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Škótsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy